Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем след боядисване(металик) на дръжките на автомобил?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем след боядисване(металик) на дръжките на автомобил?

    Здравейте,

    Първо да уточня - начинаещ съм, имам желание да се науча да боядисвам коли, макар и само като хоби. Имам нужда от малко помощ. Ще започна малко по-назад във времето с малко история.
    Колата която си купих преди една година, адски много ми хареса, но по нея имаше външни забележки които не бяха чак толкова фрапиращи, но за мен беше важно колата да бъде здрава и надеждна, а пък външните забележки вътрешно исках и бях сигурен че ще ги поправя в някой слънчев ден.
    Та дойде и момента в който се заех да пооправя някой от забележките. Започнах първо с лявата лайсна на задната броня. Беше леко чукната като от колче.
    Да подчертая, че всички нужни материали които купих бяха спрейове на МИПА.
    Първо матирах лайсната с водна шкурка, след това я китнах леко само там където беше малката вдлъбнатина, след това я пръснах с филер, поизшкурих я отново на водна, изравних след това да стане цялата лайсна гладка на пипане, след това пръснах базата на две ръце. Поизчаках да стегне и да поизсъхне и след това пръснах две ръце и лака, който не ми се стече - дори се получи много добре. До тук всичко добре...но...

    ...миналата събота и неделя бях свободен, и реших да поправя и други забележки : дръжките на вратите. Бяха надрани и назъбени.
    Не ги свалих, а облепих отвсякъде и много добре, за да бъде всичко останало предпазено. Матирах ги и четирите много добре, изравних всички забележки и всичко стана гладко и равно, до тук добре.
    Не използвах филер(защото ми казаха че за тях няма нужда) След това пръснах боята, 2 ръце рехаво и третата да покрие добре, евентуално ако някъде да съм пропуснал, изчаках да дръпне всичко беше наред, и пръснах накрая лака пак две ръце, до тук всичко беше добре, когато лака беше дръпнал отидох разлепих всичко, и макар че пръсках всичко не професионално без пистолет и компресор и чудеса, а със спрей се получи доста добре. В понеделник(вчера сутринта изкарах колата за да ходя на работа) всичко беше супер гледах я и се радвах че ми се получи добре, но днес след като я изкарах от гаража забелязах че повърхността е сякаш съм я минал на водно и не съм я избърсал. И по четирите дръжки избиха някакви петна, и не мога да разбера изобщо от къде се появиха. Дали от студа който ни застигна тези дни, от влага ли от какво може да е не мога да разбера? Моля някой компетентен да ми помогне да разбера от какво се получи това, или каква грешка съм допуснал за да се получи този резултат. Във втори пост ще прикача и снимки, на дръжките след като бяха готови, и ще прикача и на проблема който се получи.
    Благодаря предварително!


    СНИМКА 1 : http://prikachi.com/images.php?images/879/9289879F.jpg
    СНИМКА 2 : http://prikachi.com/images.php?images/877/9289877g.jpg
    СНИМКА 3 (ПРОБЛЕМА) : http://prikachi.com/images.php?images/880/9289880L.jpg
    Последно редактирано от xelaa; 20-03-18, 13:11.

  • #2
    От: Проблем след боядисване(металик) на дръжките на автомобил?

    Тези дръжки специално, се свалят по-бързо отколкото ги облепяш и задължително шприц преди боя! А и с тези спрейове се работи по различно отколкото с пистолет!
    мисля, да зема а се замисля...

    Коментар


    • #3
      От: Проблем след боядисване(металик) на дръжките на автомобил?

      Да съгласен съм, но в случая освен че не използвах шприц, на какво може да се дължи това избиване на петна. Не ги свалих понеже мислех че ще ми отнеме повече време, и ме притесняваше това да не счупя някоя щипка по корите. Ще опитам да ги сваля изцяло, и ако скоро се сдобия с компресор и пистолет да ги боядисам както трябва. Все пак ако някой има обяснение защо се получи това нека сподели, ще ми е от полза!

      Коментар


      • #4
        От: Проблем след боядисване(металик) на дръжките на автомобил?

        Забърса ли дръжките с обезмаслител?
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Проблем след боядисване(металик) на дръжките на автомобил?

          Не се измъчвай с тези спрейчета.Просто е бил не изсъхнал лака и е просмукал влага.Загрей ги с пистолет за топъл въздух и ще се оправят.
          Съвет от мен не си губи времето и не очаквай нищо различно с тези спрейове.
          878940653

          Коментар


          • #6
            От: Проблем след боядисване(металик) на дръжките на автомобил?

            Първоначално публикуван от xelaa Преглед на мнение
            Да съгласен съм, но в случая освен че не използвах шприц, на какво може да се дължи това избиване на петна. Не ги свалих понеже мислех че ще ми отнеме повече време, и ме притесняваше това да не счупя някоя щипка по корите. Ще опитам да ги сваля изцяло, и ако скоро се сдобия с компресор и пистолет да ги боядисам както трябва. Все пак ако някой има обяснение защо се получи това нека сподели, ще ми е от полза!
            Дръжките се свалят, без да сваляш корите. Като отвориш вратата, ще погледнеш от страната на бравата. Има болт, вече не помня точно с каква глава - развиваш го и след това вкарваш ключа в бравата и дърпаш леко. Поздрави

            Коментар


            • #7
              От: Проблем след боядисване(металик) на дръжките на автомобил?

              Забърсах ги, но не с обезмаслител. Причината може ли да бъде в това че не съм използвал филер, и че не дъм ги забърсал? Или ниските температури, и влага?

              Между другото ще може ли и помощ в избора на подходящ компресор и пистолет? Ако има някой който има желание бих постнал неща на които съм се спрял, и съответно да ме насочите.
              Лека вечер.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем след боядисване(металик) на дръжките на автомобил?

                Благодаря Ви за отговорите и вниманието. Беше грешка че се захванах да го правя със спрей, и за парите които дадох, не бяха малко.
                Реших да направя инвестиция в закупуването на нещата които са ми нужни като за начало, компресор и пистолет.
                Желанието ми е голямо, и се надявам тук във форума да получа като за начало информация която ще ми бъде адски полезна!

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем след боядисване(металик) на дръжките на автомобил?

                  Ще помоля и за малко помощ в избора на подходящ поне за начало компресор и пистолет.
                  Спрял съм се на няколко варианта, но не съм сигурен дали ще ми вършат работа.

                  Компресор : http://www.praktiker.bg/bg/Air-compr...-50-V/p/477773

                  Пистолет : http://avtomateriali.com/pistoleti-d...s-slg-620.html

                  Ако може да дадете по едно мнение за тези неща, и съответно става или не става, или някакъв по-добър вариант?! Знам, поне за компресора, че колкото по-голям и по-голям дебит толкова по-добре, но като за начало и за отделни детайли, а не за цялостно боядисване, докато свикна и се науча, и като за първо време, май е по-добре да не се хвърлям толкова на дълбоко с маса пари за оборудване. Та какво Ви е мнението за тези, и какво ще ми препоръчате?
                  Благодаря предварително!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем след боядисване(металик) на дръжките на автомобил?

                    Винаги съм се отнасял с предубеждение към "алуминиевите" пистолети, пък били те и Де Вилбис. Освен това, гледам, че го водят конвенционален. С други думи, около теб ще се вдига яка пушилка и клиентите едва ли ще искат да плащат преразход на материал. Вече и застрахователите дават норми за разход, по които плкащат. Щом не искаш да почваш с големи суми що не почнеш с един от тези: http://avtomateriali.com/pistoleti-z...-898-lvlp.html.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем след боядисване(металик) на дръжките на автомобил?

                      Първоначално публикуван от xelaa Преглед на мнение
                      Ще помоля и за малко помощ в избора на подходящ поне за начало компресор и пистолет.
                      Спрял съм се на няколко варианта, но не съм сигурен дали ще ми вършат работа.

                      Компресор : http://www.praktiker.bg/bg/Air-compr...-50-V/p/477773

                      Пистолет : http://avtomateriali.com/pistoleti-d...s-slg-620.html

                      Ако може да дадете по едно мнение за тези неща, и съответно става или не става, или някакъв по-добър вариант?! Знам, поне за компресора, че колкото по-голям и по-голям дебит толкова по-добре, но като за начало и за отделни детайли, а не за цялостно боядисване, докато свикна и се науча, и като за първо време, май е по-добре да не се хвърлям толкова на дълбоко с маса пари за оборудване. Та какво Ви е мнението за тези, и какво ще ми препоръчате?
                      Благодаря предварително!
                      В описанието на компресора си пише-"подходящ за непрофесионална употреба" ,имам познат дето ползваше този пистолет на Де Вилбис, дава добро качество,но е изключително не икономичен.
                      За начало препоръчаните от Коко са много подходящи.Па ако почнеш да изкарваш пари,ще минеш на по-висок клас.
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем след боядисване(металик) на дръжките на автомобил?

                        Да разбирам, но си мислех че ако купя такъв от 70 лв. качеството ще бъде по-ниско в сравнение с Де Вилбис.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем след боядисване(металик) на дръжките на автомобил?

                          Първоначално публикуван от xelaa Преглед на мнение
                          Да разбирам, но си мислех че ако купя такъв от 70 лв. качеството ще бъде по-ниско в сравнение с Де Вилбис.
                          Качеството ще е такова,каквото ти го направиш.Пистолета е само една част от това,другото са-добра подготовка на детайла,познаване и правилно смесване на материалите,и ръка която да го държи този пистолет.
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X