Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за малка фреза.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съвет за малка фреза.

    без да правя реклама,
    http://suneuropa.com/product/5380/mi...8140-350w.html
    нямам идея качеството как е, но ако го имат налично може поне да се види на живо ...

    Коментар


    • #17
      От: Съвет за малка фреза.

      Първоначално публикуван от dwado Преглед на мнение
      без да правя реклама,
      http://suneuropa.com/product/5380/mi...8140-350w.html
      нямам идея качеството как е, но ако го имат налично може поне да се види на живо ...
      Това бръмчи като циркуляр режещ водоустойчива плоскост,не се търпи...
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #18
        Съвет за малка фреза.

        От много време и аз съм пред тази дилема. Но ми прави впечатление, че повечето китайчета са с патронник за бормашина. Тоя патронник не е смятан за фрезоване.
        А като ги гледам повечето такива малки фрезички - по добре да си взема координатна маса и да направя една по-масивна колона на която да закача от старите български бормашини (Bz16a) поне мощност има.
        Ако се постарая сигурно и като точност ще го докрам на ниво евтин китаец.
        А ценово ще е на 1/4
        Нещо подобно https://youtu.be/qeKkfUNPPJ0

        Или да дебна по немско и англйско какви оферти изпадат, но доставката е проблемна.
        Последно редактирано от mmtrance; 19-03-18, 21:16.
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • #19
          От: Съвет за малка фреза.

          Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
          И всяка уважаваща себе си настолна машина е над 500 кила.Другото е пародия и липса на материал.
          За тежестта е вярно, трябва маса за да няма вибрации, дали има някакво процентно отношение, собствено тегло към маса на обработван детайл?

          Коментар


          • #20
            От: Съвет за малка фреза.

            Днес ходих на едно изложение в Интер експо - София, ами тая техника /стругове, фрези/ вече работи с точност хилядни, всичко е задвижване с хидравлика, бързина, автоматизация, всичко вързано с компютър, и работещо в пет равнини.... направо ми дойде да закарам на скрап моето с-8, щото е в каменната ера в сравнение с това което видях....

            Коментар


            • #21
              От: Съвет за малка фреза.

              Сега няма да мога да спя като видях какво съм пропуснал!

              Коментар


              • #22
                От: Съвет за малка фреза.

                Струва си всяка минута, особено при немската и японска техника! Вижда се на живо накъде върви техниката и къде сме ние....

                Коментар


                • #23
                  От: Съвет за малка фреза.

                  Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                  Днес ходих на едно изложение в Интер експо - София, ами тая техника /стругове, фрези/ вече работи с точност хилядни, всичко е задвижване с хидравлика, бързина, автоматизация, всичко вързано с компютър, и работещо в пет равнини.... направо ми дойде да закарам на скрап моето с-8, щото е в каменната ера в сравнение с това което видях....
                  В пет координата работи друг път . Само Декел бяха успели да подкарат машина по петте координата с безумно сложен и скъп софтуер . Преди две години Райс продадоха на един клиент машина уж 5 координатна ама и те не можаха да я подкарат та си взеха машината и върнаха парите . Някога бяхме лидери в това машиностроене МС 032 едни 10 години нямаше аналог като възможности . Такъв тип машини са за едро серийно производство . За единични бройки и инструментално производство са универсалните машини .
                  Последно редактирано от sek.1; 28-03-18, 05:41.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #24
                    От: Съвет за малка фреза.

                    Ако оператора знае какво прави, нямат база за сравнение, технологии от различни поколения... за каквото и да е производство.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Съвет за малка фреза.

                      Като принтерите за метал паднат под 150 К $ бройката - фрезите ще останат в миналото

                      Коментар


                      • #26
                        От: Съвет за малка фреза.

                        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                        Като принтерите за метал паднат под 150 К $ бройката - фрезите ще останат в миналото
                        Миии, не! За съжаление. Или поне отпадането няма да е никак скоро след падането под 150К бройката.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Съвет за малка фреза.

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Миии, не! За съжаление.
                          Нейде по Софето има принтер дето прави калъпи от нещо като кварцов пясък. После леят. Не можах да се доредя да го видя. Ама няма фреза дето да направи каквото принтирането може. Бос съм в шлосерството, може да греша разбира се.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Съвет за малка фреза.

                            Външния вид и формата не е всичко. И към момента не всичко може да се направи на принтер - има определени качества на материалите, които се съмнявам изобщо да могат да се получат по друг начин, освен с отливка и последваща обработка. Например никакъ не съм ужеден че някой някога ще може да "печати" чугун на принтер. Даже най-простия, хич без да споменаваме специалните такива.

                            Към момента няма и принтер дето да докарва стотни и хилядни точност и да докарва грапавост като обработена на фреза повърхност.

                            ...а за калъпи за леене са перфектни, обаче това не отменя последващата обработка.

                            Принтирането просто е част от всичкито и си има своето място. Но просто има неща, които изобщо не може или не може на смислена скорост или не може на смислена цена. Както например ерозийните методи - могат неща, които нито една фреза не може, но за толкова време си остават просто нишови методи, ефективни само за определени неща.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Съвет за малка фреза.

                              Почнаха да правят принтери с фреза за заглаждане, в едно. Все си мисля, че заглаждането не е сложно като самото фрезоване.
                              Ето например трябва ми блокаж. Изискванията не са кой знае какви, освен към якост. Би трябвало да може да се изпринти, дори евентуално да се лее после. Примерно правя си калъпа на домашния принтер, и после отивам на леярна. Както в момента си проектирам платките, ама ги давам на работилница да ги материализират.
                              Ама се лигавят с цените на тия принтери, колкото на голям апартамент.

                              Сега си мисля - имам таман 2 принтера за пластмаса. Дали има леярна дето да ми репродуцира детайлите, само че от метал?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Съвет за малка фреза.

                                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                                ...Примерно правя си калъпа на домашния принтер, и после отивам на леярна.
                                Ахъм, и след леярната - на фреза или друга машина за окончателна обработка.

                                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                                Сега си мисля - имам таман 2 принтера за пластмаса. Дали има леярна дето да ми репродуцира детайлите, само че от метал?
                                За тук не знам, но по принцип има такъв метод - детайла се прави например от восък, върху него се прави калъпа (например потапя се в гипс), после восъка се нагрява и източва, и в капъпа се лее. Доколкото ми е известно доста скулптури, които се отливат, се правят така.


                                Платките впрочем нямат нищо общо с темата. Като изключим дупките и изрязването (което се прави на вид фреза ) останалото е просто химия и тоци.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X