Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

    Respect бе Мето :-), както казах и по-горе, държа на сигурността и пари за нея няма да жаля в никоЙ случаЙ :-), и да това за лифта ми е ясно, ама пък е кеф да си в облаците, утре ще поръчам на Люцкан, и после ще докладвам, машинката е много радваща, оня ден и направих лек тест на планински път с доста сериозни камънаци и коловози....справи се отлично, особено спускането на 20-ина ... или повече градусов наклон на бавни....лазеше с 2км в час....:-)

    Коментар


    • #32
      От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

      Първоначално публикуван от metotem Преглед на мнение
      ......Цената всъщност е главната причина, тук в САЩ хората да купуват боклуци на Moog, Duralast, от Autozone, Advance Autoparts, PepBoys, и др подобни вериги.A не оригинални чаркове, чието качество не може да бъде направено в Китай или другаде за никакви пари.
      Пропускаш че всичко в изброените вериги е с доживотна гаранция , имам клиенти които си купуват спирачки Дураласт с доживотна гаранция и като се износят ги връщат и си вземат нови
      п.с. Мето ти къде се подвизаваш в щатите , дай някакви кординати , може да се срещнем някой ден
      2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
      ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

      Коментар


      • #33
        От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

        ....мхм...доживотна гаранция - за спирачки , предполагам не покрива феродото....какво ли не правят търговците за привличане на клиенти...и то, като се замислиш - при високоотговорни и натоварени части...едно че смяната не е без пари, друго че аз лично не бих бил спокоен докато карам таратайката...ама всеки си решава - щом се предлагат - явно има кой да ги кОпува...

        Коментар


        • #34
          От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

          Евала Мето!
          Пак научихме нещо. а и добре обясняваш.

          ... ако си спомняш на "сбирката" на Тойота бяхме само двамата с тебе ...а 90-ката още си я имам.

          Бъди здрав!
          Life is too short to drive dull cars!

          Fight global warming !
          ... turn on your A/С !

          Коментар


          • #35
            От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

            Здравейте колеги!
            Павка, като каза спирачките, ще кажа случая.Дойдохме тук през 1999.След 2 месеца купихме 1991 Корола комби на 119К мили.Как и защо избрах Тойотата спрямо Субаро Легация и Хонда Акорд, е доста дълга тема.Но трябваше да сменя задните накладки.Купих не от Тойота, а aftermarket, и то не заради цената, разликата беше малка, а защото наблизо нямаше дилър на Тойота.Тръгвам със семесйството по магистралата и след няколко мили като се разсмърдя на феродо.Спирам и двата барабана пушат.Явно са залепили на последното спиране преди да се кача на магистралата.Изчаках да изстинат, и нали съм българин, износените Тойотски не ги бях хвърлил в боклука, а в багажника.Слагам ги и никакви проблеми за още 3000 мили.Та си купих от Тойота и оттогава всички важни чаркове само от тях.Т.е. на Рънера ми неоригинални са само дисковете Дюраласт, с приемливо качество са.Но разликата между тях и другите пет марки е голяма.Явно количеството метал в тях е такова, каквото трябва да е, щото светят като Тойотски а и изработката им е друга.А останалите марки сивеят и цапат пръстите като с графит.Просто разлика в чугуна.
            Прав си за доживотната гаранция, макар че термина се отнася за живота на продукта, а не живота на купувача.Но в Щатите купувачите са разглезени и ако някой е нахален като купувач, обикновенно получава много повече:-)))
            Аз съм в Масачузетс.Преди бачках за една германска компания, която продава и поддържа печатни машини в Северна Америка и тогава пътувах много за тях.Но от 7 г бачкам за мен си и съм се ограничил само в Североизтока, щото не ми се бръмчи и работи толкова:-)
            Павка, Митко, и всички колеги да сте здрави и да може да се виждаме по-често!От средата на юли до края на септември съм в България и който иска да се чуем и видим, е добре дошъл да ми напише на лични.Можем да спретнем излет с бричките някъде. Миналата година направихме такъв,и макар и кратък, ми беше супер приятно да се запозная с няколко колеги.
            Десо, извини ме за разводняването на темата ти
            Мето
            Последно редактирано от metotem; 27-04-18, 13:11.
            1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

            Коментар


            • #36
              От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

              Ама, изобщо не сЪ притеснявай, и ти както и всички останали колеги с опит по нашите зверчета, мненията ви са високо ценени от мен лаика, независимо свързани или не с японската техника...и да...така като ви слушам Сичките...да земем да се напием дружно и високопланински по някое време лятото?

              Коментар


              • #37
                От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

                Имам клиент който има три пикапа с такива спирачки , двата са ф150 а третия митсубиши , всеки път като се поизносят спирачките и ги подменяме с нови .Накладките влизат във въпросната гаранция но не струват и пет пари , дисковете обаче наистина се държат добре дори нямат склонност да се изкривяват, но и да им се случи нещо просто ги подменяме безплатно в Аутозон.
                2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                Коментар


                • #38
                  От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

                  Първоначално публикуван от desotodorov Преглед на мнение
                  Ама, изобщо не сЪ притеснявай, и ти както и всички останали колеги с опит по нашите зверчета, мненията ви са високо ценени от мен лаика, независимо свързани или не с японската техника...и да...така като ви слушам Сичките...да земем да се напием дружно и високопланински по някое време лятото?
                  Ми. аз съм "за". още повече. че съм трениран на 700 метра надморска височина.
                  Life is too short to drive dull cars!

                  Fight global warming !
                  ... turn on your A/С !

                  Коментар


                  • #39
                    От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

                    А така, Започват хубавите предложения!
                    Присъединявам се и аз, да се видим, да отворим приказка, па като се разговорим, ще трябва да се подкрепим, пък като ни попресъхнат устите и глътка ще ни се отвори, и съм сигурен, че ще се получи един хубав събор.
                    Наздраве отсега, че ще трябва и подготовка за лятото!
                    1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

                    Коментар


                    • #40
                      От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

                      Частити дойдоха, тампоните за рейката са RBI (не съм сигурен но май беше корейска марка това), ползвам такива на стабилизиращата щанга на карината и май вече 7 години изкараха и не са се раздули, т.е. задоволително качествени са, тези за крузера също изглеждата доста добре и материала ми се струва ок...ама ще видим
                      На снимките са и номерата на шарнирите и гумените тампонета на биалетките, посмачкали са се и реших да ги сменя...а цената им беше смешна ...също както и цената на запалителните свещи които обаче ще дойдат другата седмица, щото не се сетих да поръчам и тях...а машината вече е на метанЕц, екологична, ГИ AEB, работи удесно засега и монтажа е много добър, но ще му търся аванс процесор, защото муднее в ниските, което е дразнещо а с аванса се оправя - проверено е при карината.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1210520.JPG
Прегледи:1
Размер:835.1 КБ
ID:5789227Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1210521.JPG
Прегледи:1
Размер:739.2 КБ
ID:5789228Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1210522.JPG
Прегледи:1
Размер:848.4 КБ
ID:5789229Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1210523.jpg
Прегледи:1
Размер:420.5 КБ
ID:5789230Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TLC90 Steering Bushes.jpg
Прегледи:1
Размер:148.0 КБ
ID:5789231

                      Коментар


                      • #41
                        От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

                        Ха здрасти, днес смених всички части които бях купил с изключение на
                        горните шарнири, изглеждаха добре и със здрави маншони, затова реших да са малко по-нататък защото
                        е много работата по тях.Сега рейката е закована и хлабината във
                        волана изчезна , смених и маншоните (маншони изрових от стари биалетки
                        за карината, стават пефектно и на тая тойота) и тампоните на биалетките
                        смених, така или иначе цената им беше смешна. И долните шарнири и
                        биалетките се бяха поразхлабили но луфт все още нямат....затова -
                        биалетките ще карат още, а шарнирите ще стоят за резерва, според мен
                        имат поне 50-100к км живот, ако не се кара офф.Тампоните на рейката,
                        който свалих от колата изглеждата досущ като тези от снимките отгоре и
                        ми се струват, както казах, доста читави.Така че - колега Мето, ит'с он ю за поръчката (на твоя Фтори майчин език ) ще ти пусна л.с. ако не прочетеш тук.А
                        да - да споделя за качестовото на чарковете на фирмата 555 - ми на баба
                        карина задните биалетки изкараха 7 години / 90 хиляди преди да се
                        разтропат, аз ги смених на 96, а предните все още са ок - целия пробег е
                        по нашите "пътища". Не могат да се намерят лесно тук вече, преди Евро 07
                        ги внасяха, а цените им бяха на половина на оригиналните, сега нямаше и
                        не очакваха да имат...сложих на бабата някакви евтини TRW, да видим
                        колко ще изкарат...ако откарат 30к би било добре, ама не вярвам.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

                          Здравейте колеги, пуснах го същото и в темата за ДВГ, ама отговор нихт, та реших да ви пиПам и тук ...по реда:
                          - метанизирах дедо крузер (5VZ FE тойотски двг, с 3 бобини, всяка една вьрзана кьм две свещи едновременно :-)... wasted spark запалителна система
                          - карах на метан мож би хиляда км, джиба беше малко муден, и реших сменя свещите и да донастроим газовата, на два пъти светва чека, но с откачане на акумулатора изчезваше, свещите бяха в добро състояние, но чернички, не бели, както доколкото знам е хубаво да бъдат, свещите взех от тойота, denso бяха
                          - след настройката....стана по зле, освен че си остана мудна, почна и да попрекьсва, реших че газаджиите нещо не са се справили, но се съобразих със забележката им и взех още едни свещи NGK, на бензин все още нямаше проблем
                          - пак настройка, аз карах и гледах какво се случва, всичко с газта беше наред....
                          - закачиха някакъв стенд, който прочете 3 грешки, едната беше бедна смес, другите две - проблем в запалването на 1ви и 3ти цил, започна да се усеща кофти работа и на бензин, мени ниските обороти
                          - сложихме новите свещи ngk, остана си муден и прекъсването се усеща съвсем отчетливо и на газ и на бензин при ниски и докьм 2500 об, после се размива, но вероятно си го има.
                          Явно една или две от бобините са тръгнали и симптомите прогресират...нали все пак всяка е за два цилиндъра, т.е.ефекта е х2, :-) механично са здрави и дават искра но явно силата и не стига да пали и без това по трудната за палене метан въздушна смес.
                          Чудя се дали да взема оригинални Denso бобини или аналози на ngk, цената на дензото е към 130лв бройката, а ngk двойно че и отгоре..... вероятно има защо, но може и от прекупвачите на пазара да е....., някой с опит за качествата на двете марки, за настояще време говорим, преди 10 години, със сигурност е било друго? :-)

                          Коментар


                          • #43
                            От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

                            Жалко за сегашното положение, в което си изпаднал колега, но някак си знаех за последствията, още когато спомена, че се готвиш да метанизираш тази прекрасна иначе кола...Това гориво е за бакшишите, и за градския транспорт, кой дявол те кара да съсипваш хубавия джип...На газаджиите любимото им е- сменяй свещи, кабели, ббобини и ауспуси, и така до безкрай...Поне пропан-бутан да беше сложил, по-малка беше вероятността да наакат нещо...
                            Последно редактирано от sonda; 11-06-18, 16:45.
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #44
                              От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

                              Преди да вземаш бобини, пробвай да им сменяш местата да видиш мести ли се грешката заедно с бобините дето си набедил че са зле.

                              Също така трябва да се има предвид че неправилните свещи могат да скапят бобината. Всички свещи дето си слагал ли са за тоя мотор?

                              Бедната смес също трябва да изчезне веднага щото иначе ще правиш двигател

                              Коментар


                              • #45
                                От: Още един бензинОФФ TLC и нЕкой малки въпросчета свързани с него

                                Ха здравейте то нали настана сезона на отпуските и от почивка не ми остава време дори да вляза, камо ли да пиша
                                Та за джипката, ма вие пък жив го погребахте тоя дедо Круз - това здраво желязо, ми метан де - какво да е, аз искам да я карам много, а нямам собствена бензиностанция
                                Ето малко подробности:
                                - В началото си работеше ок и на двете горива - т.е. ГИ си е наред вързан е правилно и т.н.
                                - След 1000 да кажем км започна да прекъсва лекичко на метан, което след още 500 стана осезаемо и дразнещо
                                - Тогава засякох и прекъсването на бензин - усеща се само на ниски обороти
                                - Много важната подробност е че започва да прекъсва СЛЕД КАТО ЗАГРЕЕ, докато стигне работна температура работи нормално

                                Какво направих досега:
                                - Смених бобините - и както колегата jja заподозря - не са те
                                - Сменени са свещи - едните оригинални Denso - K16TR11, вторите NGK - BKR5EKB-11 - сега е с тях
                                - Пускаха му 4 различни тестера - грешката която дава е 003 - Random misfire + 0033 и понякога 0035 - т.е. не пали 3 и понякога 5-ти цил, което оневинява кабелите, защото 1-ви, 3-ти и 5-ти цил. са вързани директно към бобините, а 2,4 и 6 са към тях с кабелите. Бедната смес беше стара грешка и не я показа нито веднъж в рамките на тоя месец.
                                - Мериха компресията на 1, 3 и 5 (за 2,4 и 6 явно не им се занимаваше на калпазаните ) - и на трите цилиндъра 12, което според мен е ок и едва ли на останалите е много по-различна
                                - Ламбда сондите работят и двете, сменят показанията бързо т.е. не са "уморени" и показват нормални стойности
                                - Почистих MAF сензора, макар че не беше мръсен
                                - Не съм чистил дроселоваа клапа, защото изглежда перфектно няма отложено масло и т.н.
                                - Не съм чистил и IAC клапана пак поради същата причина а и разглобяването му е доста трудно
                                - Проверих всички вакуумни линии - няма видимо дефектни маркучета, освен едно което го скъсих леко, така че нацепената му част да изчезне
                                - Сменен въздушен филтър, горивния все още не е, но според мен няма как от него да исва проблема
                                - Бензиновите дюзи мисля че са ок - биха прекъсвали на студено, а отзад не припушва.

                                Както по всичко личи - с електроника, запалване и проверените досега датчици проблем няма, датчика за положението на кол. вал не вярвам да е - щеше да покаже странни неща на тестера, "игриво" предварение да речем....та остават следните неща:

                                - Вакуумен тест (Unlit map или propane torch), който май няма кой да ми направи ... не съм и проучвал де
                                Защото според мен нещата отиват към вакуум, засмукване на въздух, вероятно от гарнитурата под всмукателя на 1,3 и 5 цилиндри - десните по посока на движение. Подразбрах това от чуждите форуми:

                                http://www.toyota-4runner.org/3rd-gen-t4rs/190349-rough-idle-%5B-beat-dead-horse%5D-need-some-direction.html

                                https://www.yotatech.com/forums/f116...n-warm-185266/

                                "Most of the time when you have a good run when cold that gets bad when warm, it's masked by the rich mixture when it's cold. When the mixture leans out, your issue shows up. I've found this is usually a vacuum leak. Run an UNLIT MAPP gas or propane torch around ALL the hoses, to include the
                                intake hose, to check for a crack/leak (you'll know when it idles up slightly). They can be incredibly difficult to find by just looking.

                                Имам доста добр слух и при подаване на газ и внимателно "слушане" откъм десните цилиндри се чува едно съмнително свистене, което на прзен ход е едва доловимо, но на около 1500-2000 си съска сериозно, и го няма откъм левите.


                                - Ще поръчам гарнитурите на всмукателния колектор - те са четири - две междинни с 6 отвора и 2 долни за входовете към всяка тройка цилиндри и ще ги сменя.
                                - Понеже така или иначе ще се разглобява - ще сменя и гарнитурите на капаците на клапаните, някой от австралийците беше написал че дкато не ги сменил тях - все имал проблем с празния ход и разхода на гориво.
                                - Ще проверя за всеки случай хлабините на клапаните
                                - Ще видя колко струват Knock сензорите, защото те също могат да се сменят при тая операция, макар че едва ли имат отношение към прекъсването, ама знам ли - диагностиката не ги показва.
                                - Ще проверя и цената на TPS, който няма данни да е повреден, но някой беше писал че е евтин ...евтин ама за тях

                                Надявам се с това да се реши проблема с прекъсването и на бензин и на газ, защото както ви казах - ефекта се получи след 1000км на газ...а в началото всичко си вървеше гладко и без прекъсване
                                Между другото прекъсването на бензин може да го е имало и преди в лека форма, но не съм обърнал внимание, то и сега трудно се забелязва, пуква веднъж на 5-10 сек а стрелката не мърда или мърда минимално.
                                Та такива работи, някой ако има да добави нещо за което не съм се сетил - моля да го стори, ще има бири
                                Последно редактирано от desotodorov; 14-07-18, 08:07.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X