Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обикновена верига от къде.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обикновена верига от къде.

    Здравейте приятели !!! Някой има ли представа от къде може да се поръча обикновена верига без рингове. Баща ми макар че е вече на 66 все още си кара Транса. Преди 3 години си смени зъбчатките и веригата.Помня че зъбчатките аз му ги поръчвах от Николай Карловския, но веригата си я имаше от преди. Казва че преди години е поръчвал на брой звена от някакъв сайт тук в България. Предложих да му вземем една Дидка ама той си знае неговата...много скъпи били, не издържали и бла бла. Пенсионерска работа. Истината е че изкара 60К с тази верига, като постоянно я къпеше с диференциално масло. Още повече, че сега му монтирах един къстъм ойлер и човека не ще да чува за друга верига. Ще съм ви благодарен ако някой сподели инфирмация.

  • #2
    От: Обикновена верига от къде.

    http://nhm-bg.com/ Карловска фирма. Предлагат и вериги.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #3
      От: Обикновена верига от къде.

      https://weldmax.net/

      Коментар


      • #4
        От: Обикновена верига от къде.

        На брой звена продават моторко и имат и вериги без рингове.
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #5
          От: Обикновена верига от къде.

          А аз искам да знам коя е тази верига, която изкарва по толкова.
          Измий звената и ще видиш марката, а възможно и модела.
          После ще ти кажа откъде да вземеш същата.
          При достатъчно миене и мазане и каране на сухо и чисто, ринговете не удължават живота много.
          Има вериги без рингове с достатъчна якост за кросовите мотори.

          Коментар


          • #6
            От: Обикновена верига от къде.

            Една от фирмите предлагащи И вериги всякакви (включително прецизни) е Улмер. С тяхна верига и монтиран омаслител съм карал сигурно две години. А бях я монтирал "за малко".
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • #7
              От: Обикновена верига от къде.

              Веригата е RENOLD. И защо не ви се вярва че е изкарала 60К. Аз карам от 2 години със златна Дида и пиньони от Карлово и съм врътнал 47К. Ойлера тече по капка на минута и съм сигурен че ще изкарам и тая година. мога да заявя съвсем отговорно че пиньоните не са мръднали. Верно веригата се е поразтеглила, но има още доста за обиране.
              Последно редактирано от kalinaki; 18-03-18, 20:31.

              Коментар


              • #8
                От: Обикновена верига от къде.

                Хе, че то аз ще направя сигурно тази година вече 30 000 с дид 520 О рингова при положение че досега карах без ойлер, смазвах когато се сетя и не ме домързи и никога не почиствах освен каквото падне на автомивката. На първата верига голяма потресия беше, па миене , па смазване със скъпи спрейове. Тя затова изкара зорлен 10 000 при мене.
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #9
                  От: Обикновена верига от къде.

                  Мотоциклетните вериги имат двойно по-висока якост на скъсване, от промишлените със същия размер.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Обикновена верига от къде.

                    40 000 км съм минал безпроблемно на Ямаха ФЗ 750 и то не беше нова .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Обикновена верига от къде.

                      Мисля, че маниера на каране има голямо значение за разтеглянето на веригата! Аз обичам да карам на ниски обороти и предполагам от придръпване на мотора веригата се амортизира по-бързо, на всичките ми мотори /включително БМВ с оригинални вериги от Дарукар/ веригите са издържали по 20000км въпреки, че след всяко каране /300-600км/ веригата се пръска със спрей преди прибирането в гаража. Колегата с Доминатора с който карахме заедно, изкара с една верига на CZ купена от Благоевград колкото три мои - две Regina и една DID, но той обича да държи мотора в обороти!
                      Honda XL600LM, 1987
                      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                      Коментар


                      • #12
                        От: Обикновена верига от къде.

                        https://motoboom.bg/catalog/motorcyc...na-520-rh.html
                        Ето компромис, хем е мотоциклетна, хем е без рингове, а и е почти без пари. Само размера да е същия и всичко ще е ок, аз съм с такава на моя ДР350 и имам 80-100часа в гората без да е мръднала.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180311_090446-EFFECTS.jpg
Прегледи:1
Размер:438.7 КБ
ID:5784223

                        Коментар


                        • #13
                          От: Обикновена верига от къде.

                          Разбира се че и маниера ма каране е от голямо значение. Аз също обичам по ниските обороти и заради това бях си сложил преден пиньон с 1 зъб повече. Обаче там се получаваха едни претрисания на по малките предавки и особено на по висока предавка с ниска скорост...което се отразява много негативно на веригата. Баща ми, точно обратното на мен си запази отпред 15 зъба а отзад сложи с 3 по малко, с което постигна същите обороти като мен, но нямаше никакво тресене, дори на първа потегляше без газ без вибрации. Предполагам че и това е оказало влияние за дългия живот на веригата.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Обикновена верига от къде.

                            Така или иначе има вериги разни. Като писах "прецизна" идеше реч, за такава с повишени изисквания. Мото бум, както и други внасят от производител. И ДИД има на метър. Рингова или не, се тая. Аз друго се сетих. Някъде някой беше писал, че ще пробва без обслужване колко ще изкара веригата на мотора. Ма не се сещам къде и има ли резултат за статистика?
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Обикновена верига от къде.

                              Фирма Бактрейд . Имат всякакви вериги на метър . На времето когато веригите бяха в защитен кожух с грес едно че оригиналните живееха по 20 години като ми се е налагало да сменям просто намирах в завода машинна верига с такава стъпка .http://www.maedler.de/product/1643/1...06-ex-din-8187
                              Последно редактирано от sek.1; 21-03-18, 04:42.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X