Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

    Днес ни сполетя нещастие.
    Най - важното е че всички са живи и здрави, макар и в лек шок.
    Държа да отбележа, че койотата излезе много корава. Виновния, който пропусна знак стоп има нужда от ново ауди...
    Все още ме е яд, но.. Както каза катаджията, ставали такива работи.
    Майната му.
    Та, търся преден ляв калник, броня, мигач, габарит и решетка. Ако някой има нещо предвид да помага. Утре ще ходя да диря застрахователите, дано ми зиплатят нещо

    Коментар


    • От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

      Ще се оправи Иване , вие щом сте добре .
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

        Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
        Ще се оправи Иване , вие щом сте добре .
        Така е, ама все пак ме е яд....


        А и впрочем, разбрах защо ми присветват лампите на таблото - реле регулаторът не пУща маса към таблото когато му скимне ахахахахахх

        А зареждане има. Май май няма да имам контролна лампа нантаблото, а ще следя нещата по волт метър. Ако окончателно сдаде релето ще му бодна едно от жигулИ.

        Поздрави

        Коментар


        • От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
          Така е, ама все пак ме е яд....


          А и впрочем, разбрах защо ми присветват лампите на таблото - реле регулаторът не пУща маса към таблото когато му скимне ахахахахахх

          А зареждане има. Май май няма да имам контролна лампа нантаблото, а ще следя нещата по волт метър. Ако окончателно сдаде релето ще му бодна едно от жигулИ.

          Поздрави
          Ако е от жигули , поне да е от новите - електронни. И аз бях със механично , но майстора ми го изхвърли и сложи електронно.
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

            Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
            Ако е от жигули , поне да е от новите - електронни. И аз бях със механично , но майстора ми го изхвърли и сложи електронно.
            Д@Йб@ и японските умници. Що за инжИбер е сътворил този алтернатор незнам. Но на комбито ми (голф 3 1.9тдИ) алтернатора е тамън 2 пъти по-мощен от тойотовския,тамън 6 пъти по-прост и накрая - реле регулаторът представлява четкодържател със силов транзистор и 2 пинова букса. Кеф ти китайско, кеф ти немско всичко работи.

            На тоя вековен япоснки кош, освен радиото единствената електроника е в алтернатора. Земи з@еби. На първо време щото съм мързел ще шунтирамнтози сигнал и няма да го следя, а само ше наглеждам волтметъра на таблото. Ако има зареждане няма го пипам докато не изфиряса хептен. През това време мога да си поръчам и някое откровено китайпе за 3 доларес. Но оригинално от Тойота нема да взема. Не че нещо, ама като вудях пакетажа - само цената му е оригинала. Сега по-важното е утре всичко да мине наред със застрахователите.

            Поздрави

            Коментар


            • От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

              Като имах Койота, оригиналния алтернатор беше изхвърлен и на негово място се появи такъв от Ауди А8 100 ампера. Всички проблеми изчезнаха и влезе почти директно.


              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
              Drag Grand Canyon Daily
              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
              LZ1JYM

              Коментар


              • От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

                Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                Като имах Койота, оригиналния алтернатор беше изхвърлен и на негово място се появи такъв от Ауди А8 100 ампера. Всички проблеми изчезнаха и влезе почти директно.
                А с вакуум помпата как процедира

                Коментар


                • От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

                  Бензин...


                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

                    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                    Бензин...
                    - ама моята е дизел

                    Коментар


                    • От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

                      Смени или с оригинален реле регулатор, или сложи по-голям, но тойотовски алтернатор, 120а например от по-големите крузери.

                      Коментар


                      • От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

                        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                        Смени или с оригинален реле регулатор, или сложи по-голям, но тойотовски алтернатор, 120а например от по-големите крузери.
                        Яро, ако някой може да ми даде писмена гаранция, че релето което ще купя (оригиналното) е оригинално и ще издеяни поне 1 година, съм съгласен да му занеса алтернатора, да го монтира. Да платя колкото ми поиска и да си свиркам. Но уви, живота е безкрайно гаден когато караш рядка кола

                        Коментар


                        • От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

                          Винаги можеш да си сложиш външна вакуум помпа и да си решиш проблема кардинално
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Винаги можеш да си сложиш външна вакуум помпа и да си решиш проблема кардинално
                            Теоритично е така. Но на практика, ти скоро да си виждал МПС с външна (задвижвана от ремък) вакуум помпа. Сиреч, донора ще е на 20+ години, което пък е почти сигурно, че ще доведе до проблеми с вакуума. Механично, помпата и алтернатора са направени много изпипано. Задната лагеруваща втулка е с централно смазване. Вакуумпомпата работи отлично. Уви релето е боклук...

                            Коментар


                            • От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

                              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                              Яро, ако някой може да ми даде писмена гаранция, че релето което ще купя (оригиналното) е оригинално и ще издеяни поне 1 година, съм съгласен да му занеса алтернатора, да го монтира. Да платя колкото ми поиска и да си свиркам. Но уви, живота е безкрайно гаден когато караш рядка кола
                              Няма нищо рядко в тази кола.
                              Купи си реле от Люцкан например и си свиркай. С разни релета от пазара успеха ще е доста променлив. Другият вариант е да минеш в света на бош, както те съветва Джими по-горе и тогава релете ептен всякакви. Аз не бих го направил, но предпочитанията са строго индивидуални.

                              Коментар


                              • От: Toyota 4runner 2.4TD 2L-T

                                Виждал съм. Цената няма да ти хареса.

                                https://www.jegs.com/p/Moroso/Moroso...45524/10002/-1
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X