Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бус за работно конче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Бус за работно конче

    От сегашните най-големи производители на бусове само Форд е със собствена концепция, тотално различна от всичко друго на пазара. Всички останали се правят от поне две фирми, някои и от по три.
    Рено-Нисан- Опел правят едно също, само мотор и скорости са различни, при това не винаги.
    От другата страна са Фиат-Пежо-Ситроен

    По темата....бях изпуснал, че става дума за товарен бус. Не е добра идея! Пътническият може да стане товарен като му извадиш седалките и е със 100 лева винетка. На товарния е 800, даже на старите е 1000 защото нямат еко категория.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #17
      От: Бус за работно конче

      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
      От сегашните най-големи производители на бусове само Форд е със собствена концепция, тотално различна от всичко друго на пазара. Всички останали се правят от поне две фирми, някои и от по три.
      Рено-Нисан- Опел правят едно също, само мотор и скорости са различни, при това не винаги.
      От другата страна са Фиат-Пежо-Ситроен

      По темата....бях изпуснал, че става дума за товарен бус. Не е добра идея! Пътническият може да стане товарен като му извадиш седалките и е със 100 лева винетка. На товарния е 800, даже на старите е 1000 защото нямат еко категория.
      На всичките разновидности-(рено,опел и нисан примастар) разликата е само в емблемите. Всичко е Рено!

      По въпроса за винетките-всички ТОВАРНИ с тегло до 3.5тона са с винетка за лека кола!
      088пет722пет99
      http://www.hydropompi.com/

      Коментар


      • #18
        От: Бус за работно конче

        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        От сегашните най-големи производители на бусове само Форд е със собствена концепция, тотално различна от всичко друго на пазара. Всички останали се правят от поне две фирми, някои и от по три.
        Рено-Нисан- Опел правят едно също, само мотор и скорости са различни, при това не винаги.
        От другата страна са Фиат-Пежо-Ситроен

        По темата....бях изпуснал, че става дума за товарен бус. Не е добра идея! Пътническият може да стане товарен като му извадиш седалките и е със 100 лева винетка. На товарния е 800, даже на старите е 1000 защото нямат еко категория.
        Не съм сигурен че и за винетките си прав,това е под 3.5 тона и мисля е с винетка за кола.Пак казвам ,не съм сигурен.Относно Форд ,пак не си прав ,мотора поне на моя е Пежо.


        п.п Регулатор ме е спреварил.
        п.п. Товарна кола,независимо от тонажа,над 10 г.минава на 6 месеца ГТП.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #19
          От: Бус за работно конче

          Товарното пространсто на Форд Къстъм и Рено Виваро и на подобните е близко по размери . Дори и да има разлики са мимимални и не смятам да са от такова голямо значение че да дава голямо предимство . За мен поне каквото и да избереш втора употреба ,трябва да бъде максимално запазено и в най-добро техн.състояние .
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар


          • #20
            От: Бус за работно конче

            Борислав,незнам дали смяташ да я караш често,аз поне съм насъбрал 5-6 МПС лични,товарната ми баничарка я спуквам от каране,и я взех със всички възможни екстри за модела.Много ме радва и за нея винаги са най скъпите части,най скъпите масла,най скъпите плеъри и т.н Та съобрази и това.
            А като се кача на другите и неща да ги карам освен джипа.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #21
              От: Бус за работно конче

              Помисли какви товари ще превозваш. Бордовите имат много предимства и съвсем малко недостатъци, но зависи от спецификата на извътшваната работа. Преди 10-ина години си събрах един дърт форд транзит, бордови, от още два дърти и през тия години е свършил маса огромен обем работа. Е, купих си и затворен спринтер, но познай без кой не мога. Почти не хвърля вече сянка от кабината, но е безотказен. Най-съществените му ремонти са усилването на каросерията от Регулатора и смяна на всичките гърнета...
              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

              Коментар


              • #22
                От: Бус за работно конче

                За работно магаре форд.Бягай далече от френските курници,виварото е със проблемна полуавтоматична скоростна кутия.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #23
                  От: Бус за работно конче

                  Аз имам товарен Форд.2000г. 2 литра двигател с верига.Когато го взимах километража показваше 300 и малко хиляди.
                  Джамбазина каза че забравил да върне километража.
                  Върви си като лека кола.Данък 26 лв. 100лв.винетка. Сложил съм задна камера че в града е кофти паркирането.Парктроник си имаше.
                  Неудобното е че на 6 месеца минава преглед.
                  ........................
                  Иван Маринов
                  CRF 250 X
                  Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Бус за работно конче

                    https://m.fakti.bg/avto/139036-5-bus...-slujat-dokrai

                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #25
                      От: Бус за работно конче

                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      От сегашните най-големи производители на бусове само Форд е със собствена концепция, тотално различна от всичко друго на пазара. Всички останали се правят от поне две фирми, някои и от по три.
                      Рено-Нисан- Опел правят едно също, само мотор и скорости са различни, при това не винаги.
                      От другата страна са Фиат-Пежо-Ситроен

                      По темата....бях изпуснал, че става дума за товарен бус. Не е добра идея! Пътническият може да стане товарен като му извадиш седалките и е със 100 лева винетка. На товарния е 800, даже на старите е 1000 защото нямат еко категория.
                      Само да питам, като е спрат с пътнически бус, свалени седалки и натоварен дали ще ти се зарадват? Другото ми питане е ти на колко буса си купил винетки от по 1000 лв.?
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • #26
                        От: Бус за работно конче

                        Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                        Само да питам, като е спрат с пътнически бус, свалени седалки и натоварен дали ще ти се зарадват? ...
                        Ако от завода е предвидено сваляне на седалките с релси и ключалки или тяхното прибиране в пода, като при Вояджър да речем, могат само да обикалят около тебе и да подсмърчат. Ако си ги изтърбушил с гедорето е друга бира.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #27
                          От: Бус за работно конче

                          Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                          Само да питам, като е спрат с пътнически бус, свалени седалки и натоварен дали ще ти се зарадват? Другото ми питане е ти на колко буса си купил винетки от по 1000 лв.?
                          Огромен проблем е обратното,ако е товарен и са сложени седалки.Пък и хора на тях, става сложно.Освен кат,май и НАП се месят.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #28
                            От: Бус за работно конче

                            колега,когато трьгнах по твоя пьт преди години,веднага се хвьрлих на прехваления мерцедес.за много кратко време се убедих че това не е колата.след това сьм имал две ивеко 3510.мога да ти кажа че това е работния кон.сьщо така добри са ;исузо,митсубиши,нисан.защото само тези имат шаси като камион.останалите /шаситата са им от ламарина /която изгнива и най често се чупи между кабината и каруцерията.за сравнение само ти посочвам цена ;на мерцедес 410 вьздушен филтьр 75лв.на ивеко ремьк,ролки 150лв.и си ги сменям сам.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Бус за работно конче

                              И аз да се намеся! От петнайсетина години имам бусове освен нормалната кола. Занимавам се с поддръжка на имоти. Понеже се движа главно из града, гледам да са компактни. Допреди година карах Деу Дамас! Наскоро взех Фолксваген Кади 1.9 ТДИ. Изключително съм доволен. Компактно е, събира доста и се кара като кола. Ако ти се налага да носиш дълги неща, отгоре има релси. Колко често ще пренасяш канапе? По-често ще носиш тухли, вар, гипсокартон, дървен материал. Частите не са евтини, но ги има. Моето е на около 300х. км и е пушка.
                              Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Бус за работно конче

                                С пътническия със свалени седалки ме спират редовно, не ми се радват. Спирали са ме с какво ли не вътре. Веднъж само ми се е случвало да се заяждат, защото ме спряха с дървен материал-ламперии, дюшеме и няколко греди и ме мотаха половин час докато проверят дали всичко има поставена марка. Смятай колко пъти съм ги напсувал, щом още го помня. Документите си бяха изрядни, ама не...да видели, че всичко е с марка...смятаха броиха кое по колко броя е, отговаря ли на документите...
                                Само по себе си свалянето на седалки, ако са предвидени да се свалят, няма какво да те притеснява. Така си е направена колата, няма промяна в конструкцията.
                                С товарен бус съм работил доста години, там непрекъснато ми се радваха, защото го карах нощем. Толкова ми се радваха, че все завличаха по нещо-карах вестници, после перилни препарати от Гърция. Като ме видеха, все едно виждаха Дядо Коледа да се задава по улицата с торбата с подаръците.
                                За винетките-на два буса съм плащал винетки като за товарни. Единият беше автовоз, другият с платформа. Задни двойни гуми, водеха си се над 3,5 тона и си попадаха във втора категория винетки. Тогава не бяха по 800лв винетките, май по 500 бяха.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X