Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На колко км сменяте газовеите филтри?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • На колко км сменяте газовеите филтри?

    От известно време колата не се форсираше много добре на газ, смених мембраните на изпарителя защото си мислих, че е от него и наистина имаше положителен ефект от това, но не след дълго започна пак да не иска да се форсира максимално. Реших, че е от изпарителя и се бях заканил да го сменям, не предполагах, че може да е от филтрите на газта понеже ги сменям на 4/5хил.км. Днес реших да ги сменя понеже дойде време за тях и ето резултата за няма и 5хил.км!

    Филтъра на газовия клапан:






    Разделен на две филтъра на газова фаза:




  • #2
    От: На колко км сменяте газовеите филтри?

    Нямам спомен да съм сменял, но на 20-30 хил. ги почиствам, продухвам. Пада много гняс.

    Коментар


    • #3
      От: На колко км сменяте газовеите филтри?

      Със смяната на маслото, въпреки че винаги се каня да не е на повече от 10000 км.

      Изпратено от моят AT10-A с помощта на Tapatalk
      Марин Райковски

      Коментар


      • #4
        От: На колко км сменяте газовеите филтри?

        На около 10000, но е относително. Опита ми показва. че газта у нашенско е доста обогатена със шушльопаци.
        Тази земя, по която тъпча сега,
        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
        тази земя – не е моя земя,
        тази земя, простете, е чужда.

        Коментар


        • #5
          От: На колко км сменяте газовеите филтри?

          Моите филтри за първи път ги смених на 10хил, по препоръка на газаджията. Но моите бяха почти чисти, затова си удължих смяната на 15000хил. Този в редуктора преди 1-2месеца го смених на 20000. Е нямаше нито стружки, нито боклуци. Личеше, че е работил, но съвсем не задръстен. В този след изпарителя имаше малко маслоподобно вещество откъм страната на изпарителя. Зареждам главно от 3 бензиностанции. Следващата смяна пак смятам да бъде след 15-20хил. Не знам защо при мен са чисти.....пък толкова хубава газ да зареждам...

          Коментар


          • #6
            От: На колко км сменяте газовеите филтри?

            Аз се замислям за два пъти годишно смяна на филтри!
            Коментирахме си с продавача в магазина от който пазарувам газови части и той каза, че филтрите може да са чисто нови, но дори само при едно зареждане на газ от грешното място може да ги унищожи и да ни върне в начална позиция!
            Последно редактирано от doaiena; 15-03-18, 21:18.

            Коментар


            • #7
              От: На колко км сменяте газовеите филтри?

              Зависи и от разхода на гориво. На среден клас 2,0(че почти всички са ми биле такива) около 130к.с. ги сменям на 6000-15000км. в зависимост дали има съмнения дали е задръстен. По принцип с калпава газ може и за 1000км. да се задръстят, с хубава може и 100 000км. да изкарат. Принципно при проблем с газта започвам от тях, че е най-лесно и евтино.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #8
                От: На колко км сменяте газовеите филтри?

                Горе долу на 5000,да ми е мирна главата,Ремонти на изпарител не правя никога ,слагам нов.!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #9
                  От: На колко км сменяте газовеите филтри?

                  Винаги ги сменям на около 10 000км. Някой път излизат сравнително чисти, но друг път си е направо страшно.
                  Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

                  Коментар


                  • #10
                    От: На колко км сменяте газовеите филтри?

                    Зареждам винаги на Лукойл и на 10 000 ги сменям. Винаги са били чисти при смяната.
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • #11
                      От: На колко км сменяте газовеите филтри?

                      Краткият отговор е като се задръстят. Случвало ми се е за 200км да сменя два.

                      Коментар


                      • #12
                        От: На колко км сменяте газовеите филтри?

                        Повече от 5000-6000 км. Филтъра течна фаза се задръства,имах случай през 300 км.да се задръсти.

                        Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: На колко км сменяте газовеите филтри?

                          Като прочетох темата и се сетих че , от месеци се каня да си погледна филтъра на течна фаза , отидох веднага и го отворих.
                          Беше пълен с люспи и черно жълта прах .никога не бях го чистил от нов а съм минал 36 000 км. с него.След продухването джипката направо литна.

                          Карал съм с газ от всякакви газостанций .
                          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                          Място и хора към които да принадлежи ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: На колко км сменяте газовеите филтри?

                            Последните две смени при мен са на около 5-6000 км. Около такъв пробег забелязвам отслабнала динамика на кораба-майка. Това за газовата фаза. Течната може и на 10 000км. не се задръства толкова, че да пречи.
                            -Чем занимаетесь по жизни?
                            -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                            -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X