Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Infiniti Q50s Hybrid AWD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Re: Infiniti Q50s Hybrid AWD

    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
    Жоре, какъв е реалния разход на гориво на RX-400h, това е интересния момент според мен, а не колко кара на батерия....
    При мен показа около 10л/100км... Нямаше съществено преимущество спрямо дизела... RX450h го карах прекалено малко, и там разходът ми като че ли бе с около литър надолу, но все пак бе прекалено малък пробег за да направя добра/достатъчно достоверна статистика...
    При хибрида не е важно да караш на EV, а е по-важното начина на употреба / управлението на енергията... Pulse & glide си е измислено за тях

    Кутията - да, това е нещо, което ми хареса в Инфинити (то май го споменах в началото - драйвърски автомобил, с усещане за напълно обикновена мощна бензинка). И да - снимката прилича точно на втория вариант, за който споменах - ел-двигател на входа на стандартна кутия, който да помага на ДВГ или да върти вместо него кутията при маневриране и т.н....

    Батериите поне при Тойота/Лексъс издържат над 10г (гаранцията им е 10г при ежегоден преглед)...
    Подмяната на цяла батерия на Приус например струва около 6х.лв в официалния сервиз.. Иначе май може да се намери за около 2-2.5х.Евро...
    Обаче има един друг момент - обикновено сдават багажа клетка или две от батерията... Като поне Тойота има достатъчно добър тест да ти каже кои клетки са ОК, и кои - не...
    Нищо не ти пречи да си купиш нова или поне - изправна клетка за около 60$, да си поиграеш със смяната (никак не е сложно, но все пак работиш с високи постоянни напрежения и трябва квалификация - опасно за живота е да работиш под напрежение с такива батерии) и да имаш отново изправна батерия...

    Иначе да - има специфично удоволствие от шофиране на хибрид Но както всеки механизъм - има плюсове и минуси
    Затова и не разбирам колегите, които превъзнасят хибридите - да, това е едно от решенията.. Но в някои случаи то не е по-подходящо от стандартното (дори и дизел) или от още по-авангардно задвижване...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #17
      Re: Infiniti Q50s Hybrid AWD

      360 волта прав ток си е повече от опасно На дали инфинити нямат техника или процедура за подмяна на определни клетки.

      При мен показа около 10л/100км... Нямаше съществено преимущество спрямо дизела.
      Ако това е среден разход, е напълно съпоставим с мойто 3,7 бензин и смисъл общо взето няма - да не говорим, че е RX450h е куцо магаре в сравнение s EX37.
      Ох този дизел, е не мога да се примиря с него - в момента тествам q30 2.2 дизел AWD - мерцедесовия 2.2 - ами харесва ми само като зареждам на бензиностанцията - говорим само за поведение на автомобила. Останалото ми харесва

      Затова и не разбирам колегите, които превъзнасят хибридите
      За превъзнасяне не става въпрос въобще - абсолютно съм съгласен с казаното от теб и това е и мойто мнение.

      Не съм съгласен, че инфинити не от най-популярните марки. В момента вече мисля си е съвсем популярна, вижте по улиците.
      Ами основно се карат дизели, на мен малко ми бяга от марката инфинити и дизел. Просто не харесвам дизел - бензиновите са по безпроблемни според мен въпреки по високия разход на гориво.

      Коментар


      • #18
        От: Infiniti Q50s Hybrid AWD

        Напълно съм съгласен Даниеле!
        Но според мен комфорта в RX е по-голям... За удоволствието от тишината в задръстванията в града да не говорим
        За съпоставим разход - близък приятел (чиято съпруга кара този RX400h) имаше доскоро G37x - много приятен автомобил, но 10л/100 го докарваше трудно
        Иначе - перфектен двигател... Карал съм го това Инфинити - удоволствие си е да те 'ритне'
        Но в града и задръстванията трудно би се сравнило с хибрида - колкото и да е - хибрида там му е силата... Колегата махна Инфинитито и си взе хибрид, ама не Инфинити

        За дизела - ако не избирах тежък джип, въобще не би стоял въпроса за дизел... Но смятам, че единствено за тежка машина, която може и да 'пълзи' и трябва дизел...
        За по-леките автомобили дизелът е прекалено сложен и преимуществата му се губят...

        А за превъзнасянето на хибридите - съвсем нямам предвид теб Имахме една друга тема там, дето горяха по 2л/100км
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #19
          Re: Infiniti Q50s Hybrid AWD

          Но в града и задръстванията трудно би се сравнило с хибрида - колкото и да е - хибрида там му е силата...
          Да си призная и аз това установих. Двигателя веднага гасне само с пускането на педала. Като цяло си мисля, че и моя 3.7 ако гаснеше толкова често щях да докарам подобен разход
          Друг интересен момент за мен е, защо точно 3.5 двигателя ползват за хибрида, за мен 3.7 е много по добър двигател и като разход и като перформънс. На дали обаче някой може да ми отговори.
          имаше доскоро G37x - много приятен автомобил, но 10л/100 го докарваше трудно
          Съгласен съм, но има и един друг фактор, двигателя е много динамичен е не се усещаш как го настъпваш по светофарите, от там и по високия разход. Според мен няма как 3.7 шестак да не харчи, в сравнение с други двигатели с тази кубатура бих казал даже че е икономичен.

          Коментар


          • #20
            От: Re: Infiniti Q50s Hybrid AWD

            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
            ...Друг интересен момент за мен е, защо точно 3.5 двигателя ползват за хибрида, за мен 3.7 е много по добър двигател и като разход и като перформънс. На дали обаче някой може да ми отговори.....
            Хибридите обикновено ползват малко по-други ДВГ С по-изчанчено газоразпределение с акцент върху икономичността (модифициран Аткинсън цикъл) - държат отворени клапаните доста късно след ДМТ на компресионния такт.. Което решение е за сметка на мощността - обикновено са по-маломощни от аналозите им по литрова мощност...

            А 3.7 двигателчето наистина си е веселяшко Пробвай го на GT-R и ще останеш още по-весел
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #21
              Re: Infiniti Q50s Hybrid AWD

              3.5 специално на инфинити си е със същите данни както на нехибридите. По принцип 3.7 е по икономичен аз за това се замислям.

              На гтр 3.7 би ми харесал определено. Моя 3.7 е основата му, но все пак е доста различен.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X