Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не решим проблем със спирачка, за сега.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

    Е вярно ли и тая тема ще остане недовършена?
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • #62
      От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

      Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
      Е вярно ли и тая тема ще остане недовършена?
      Авторът писа в друга тема, че е поръчал нови спирачни апарати и чака доставката им.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #63
        От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

        Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
        Аз си чакам бирата...
        за бира винаги, ще пиша

        Напоследък в София се е напълнило със сервизи и магазини за авточасти. Мое впечатление е, че в момента са повече от бакалиите, за съжаление компетентността е ... е,,....
        По миналата събота когато всичко трябваше да бъде наред - спирачката отново блокира, в 5я сервиз - след- разглобяване и сглобяване ме пратиха за апарат втора ръка който е една камара пари - директно ме отказаха . Та равносметката до тук съм дал над 200пари без резултат.
        Проверих цени на части - комплект водачи 20лв, комплект гумички и бутало 40-50лв , пари за труд 40лв . - това следва. ( Ако ги бяха сменили още в началото )
        теглих една поръчах два (ляв и десен щото и той все някога ще тръгне) нови апарата от Америка , кога дойдат тогава - излизат на цента на втора употреба.
        Убедих се че тука нашия стандарт е много висок , щом ново от чужбина ми излиза по евтино от сервизи майстори и секъд хенд .

        Оказва се че май щетрябва да уча нов занаят, ще си ремонтирам сам ( вместо да работя нещо полезно ) , нищо понякога е приятно да се изцапаш -
        подемник нямам място , но ще се опитам при нашите да закарам поне голям маслен крик и търся идея за гайковерт .

        Коментар


        • #64
          От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

          И в крайна сметка какво се оказа ?!
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #65
            От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

            Я ми я докарай до Своге да ти я оправя...
            Калин Владов,09РСПБЗН

            Коментар


            • #66
              От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

              Прочетох цялата тема, подкрепям колегите с мнение за АБС модула, ама така и не разбрах, като те посъветваха май в самото начало пробвахте ли .... ако не лошо, че не послушахте тия които са патили ... дано се е решил вече проблема.

              Коментар


              • #67
                От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

                За да не отварям нова тема ще попитам тук ;;;;

                ..... Може ли да се демонтира АБС модула , и спирачните тръбички да се свържат "на късо" към помпата ? ..... Знам че на теория всичко може , въпроса е дали напрактика някой го е правил ?
                Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                Коментар


                • #68
                  От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

                  Обикновено това не е разумният метод... Дали може - разбира се че може = връзваш тръбите и ще задействат спирачките...
                  Но една от основната 'принадена' функция на АБС при съвременните автомобили е EBD - системата за разпределяне на спирачното усилие между мостовете.
                  Ако при автомобилите без АБС имаше 'кантарче', ограничаващо спирачното усилие към задните колела в зависимост от натоварването на задния мост, то при АБС този механизъм липсва. Като се разчита на АБС да 'отпусне' задните спирачки при нужда...
                  Затова не е ли по-разумно просто да се смени АБС модула ако е повреден?
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Обикновено това не е разумният метод... Дали може - разбира се че може = връзваш тръбите и ще задействат спирачките...
                    Но една от основната 'принадена' функция на АБС при съвременните автомобили е EBD - системата за разпределяне на спирачното усилие между мостовете.
                    Ако при автомобилите без АБС имаше 'кантарче', ограничаващо спирачното усилие към задните колела в зависимост от натоварването на задния мост, то при АБС този механизъм липсва. Като се разчита на АБС да 'отпусне' задните спирачки при нужда...
                    Затова не е ли по-разумно просто да се смени АБС модула ако е повреден?
                    То не е само до модула , ами и Датчиците са дали фира. Коня е стар и евтин,,, не е икономически оправдано да се влагат прекалено много средства в него.

                    Що се отнася до *основната функция на АБС при съвременните автомобили е EBD - системата за разпределяне на спирачното усилие* --- и това не ми трябва.

                    Преди време (на друг автомобил) доста страдах с така нареченото *кантарче* ..... неще и не ще да прати сила към задните спирачки . Чак след като го изхвърлихме и на негово място се сложи маркуч + обикновен нов тройник се появиха и задни спирачки.

                    Проблеми с нестабилност или поднасяне (заради задните колела) при спиране не съм имал . Просто трябва повече внимание при натискане на спирачния педал.

                    В края на краищата АБЕЕСА е сравнително нова екстра..... преди да го има автомобилите пак са си вървели..... и са спирали.
                    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                    Коментар


                    • #70
                      От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

                      Всеки сам си решава... АБС си е достатъчно стара екстра - отпреди повече от 20г си е задължителна И не случайно - повишава рязко безопасността...
                      Дали автомобилите са спирали преди това - да, ама са имали 'кантарче' ... Без кантарче задницата би ти 'тръгнала' само при екстрено спиране - точно когато ти трябва стабилност... И разбира се - би влошило спирането - увеличен спирачен път.... Просто спирачната система е конструирана при различни търсени параметри.
                      Ако колата се ползва само за къра - едва ли би имал проблем да караш без АБС. Но при нормалната пътна мрежа и нормални скорости - би било неразумно решение просто да го отрежеш..
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Всеки сам си решава... АБС си е достатъчно стара екстра - отпреди повече от 20г си е задължителна И не случайно - повишава рязко безопасността...
                        Дали автомобилите са спирали преди това - да, ама са имали 'кантарче' ... Без кантарче задницата би ти 'тръгнала' само при екстрено спиране - точно когато ти трябва стабилност... И разбира се - би влошило спирането - увеличен спирачен път.... Просто спирачната система е конструирана при различни търсени параметри.
                        Ако колата се ползва само за къра - едва ли би имал проблем да караш без АБС. Но при нормалната пътна мрежа и нормални скорости - би било неразумно решение просто да го отрежеш..
                        Тази екстра със сигурност не е задължителна от 20 години. Предпазителя(бушона) на АБС-то си живее в куфара с инструменти на диското от как аз го карам. За останалите теории относно по-дългия спирачен път без АБС, личният ми опит с коли със и без ме прави силно скептичен към тази екстра.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

                          По-дългия спирачен път без ABS-а, при всичките коли, които съм пробвал (не са много и не са твърде нови), на сух път се оказа точно обратното - по-къс. На сухи павета - категорично по-къс.

                          ...но кантар си трябва. Може да се пригоди или от друго подобно возило или да се набави универсален - имаше такива, доколкото помня.

                          ...а има коли и с кантар и с ABS - старото ми терано е такова. И отдавна бушона на ABS-а е изваден. На новото ABS-а редовно бръмчи заради заради блокирали задни колела. Кантар няма.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

                            Да, прав си - гледам, че са абсолютно задължителни за нови автомобили продавани от 2004г, въпреки, че повечето производители са ги вкарали в задължителното си оборудване по-рано...
                            За това кой как си кара автомобила - това е лично решение. За спирачния път - многократно пробвано и с автомобили без АБС (заводски) и такива със такава система - за мен няма място за спор.. При по-активно шофиране разбира се.. При нормално - там автомобилът дори и да е с АБС, не се отличава много от такъв без АБС...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              Да, прав си - гледам, че са абсолютно задължителни за нови автомобили продавани от 2004г
                              Тсъ. Имам автомобил 2005-та + служебни още два, единия купен 2007-а, заводски без ABS. И надали са изключение.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

                                От 2004 е абс за ЕС.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X