Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не решим проблем със спирачка, за сега.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

    Затапи маркуча на сервото,и пробвай така,както каза Калин.Случвало се е там да е проблема.Пробвай това и пиши.
    Yamaha Yz450F
    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
    Всичко с ''рошави''гуми!

    Коментар


    • #32
      От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

      Сервото щеше да действа еднакво и на двете предни колелета, но нищо не пречи временно да махнеш маркуча на вакума..

      Все си мисля че проблема е в апарата, особено ако може да го вземе от моргата само за пробата, ще е още по добре понеже ще отпадне една огромна причина, и ще може да се съсредоточи към друго
      Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

      Коментар


      • #33
        От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

        За АБС си помислих дали може някое клапанче там да засяда и да държи налягане в този клон...
        Но и аз бих тръгнал от пълно разглобяване и оглед на спирачен апарат (или смяна - ако това е по-лесно)...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #34
          От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

          Първоначално публикуван от Сианга Преглед на мнение
          Ревизия на цилиндъра и буталото със смяна на гумичката на буталото и прахозащитния маншон. Буталото може да е корозирало.
          Първо това е трябвало да се направи, и то още в началото, а боба и Тарото са след това.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #35
            От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

            Събота това ще правя, но когато минеш през 4 сервиза и всички казват че е наред .
            Само дано намеря някъде подемник или поне да не вали

            Коментар


            • #36
              От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

              Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
              Събота това ще правя, ....или поне да не вали
              Канал при дядо...
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #37
                От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

                На края ще смениш АБС модула и всичко ще се оправи, струва 100-на лв. втора употреба! Аз имам едно Лачети на което предно ляво изобщо не работеше (спирачния диск беше ръждясал) а задно ляво задържаше, след всички гимнастики последва това, което казах. Между другото, освен АБС-а, всички тръбички се събират и в нещо, като разпределител и там също е проблемно место, просто при мен се оказа АБС-а.
                мисля, да зема а се замисля...

                Коментар


                • #38
                  От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

                  Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                  ...... Между другото, освен АБС-а, всички тръбички се събират и в нещо, като разпределител и там също е проблемно место, просто при мен се оказа АБС-а.
                  То
                  За това се говори за конкретен автомобил.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #39
                    От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

                    При махнат бушон АБС ще действа ли,

                    За сега за смяна се събраха апарат, серво, помпа, абс ...накрая ще затапя отново маркуча

                    Коментар


                    • #40
                      От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

                      Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                      ...
                      За сега за смяна се събраха апарат, серво, помпа, абс ...
                      Е то ако смениш колата, и проблема е решен !

                      Колега, ако ти задържа едно колело, първо се почва от пълна ревизия на апарата, после е всичко останало. Ако имаш друг (но гарантирано безпроблемно работещ, щото употребяван, и вероятно с проблем, си имаш) може да го сложиш и да се види разликата.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #41
                        От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

                        Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                        При махнат бушон АБС ще действа ли,

                        За сега за смяна се събраха апарат, серво, помпа, абс ...накрая ще затапя отново маркуча
                        Няма да работи, но налягането и работата на спирачките минават през него и механичните проблеми не са рядкост!
                        мисля, да зема а се замисля...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

                          Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                          Събота това ще правя, но когато минеш през 4 сервиза и всички казват че е наред .
                          Само дано намеря някъде подемник или поне да не вали
                          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                          Канал при дядо...
                          И да не обсъдите некой самолет Важно е да е сушинка и некой с компетенция за помощ!
                          Успех младежи!
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

                            Сега мъча един апарат втора ръка - опитвам се да го раздвижа и почистя.
                            По литературни данни и слухове - чест проблем били супортите - кривели са се, ще пробвам - при втората употреба поне можеш да го върнеш ако не е това проблема

                            За раздвижване ползвам смес от керосин и масло за автоматични скорости
                            Свърших фосфорната к-на , трябва да мина да купя ( 1л беше 10лв разрежда се 1:1 с метанол -само трябва на проветриво и открито да се работи)
                            Последно редактирано от biol; 18-03-18, 10:48.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

                              Няма нови апарати ли, та си купил втора ръка? Все си мисля че козата си сака пръч.

                              А горното е рецепта на ръждопреобразувател, ако това, дето ще мажеш с него е стомана или чугун. За какво подяволите ти е ръждопреобразувател върху спирачен апарат?
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Не решим проблем със спирачка, за сега.

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Няма нови апарати ли, та си купил втора ръка? Все си мисля че козата си сака пръч.

                                А горното е рецепта на ръждопреобразувател, ако това, дето ще мажеш с него е стомана или чугун. За какво подяволите ти е ръждопреобразувател върху спирачен апарат?
                                Нови апарати има ( нов супорт не намерих), но не може да се върнат след тест.
                                Всички майстори смятат че моя апарат е наред, искам да пробвам с друг за да го отхвърля като причина .



                                Керосина и маслото са WD40 -
                                A фосфорна не е за апарата, но винаги се стремя да си имам вкъщи - готовите маркови който се продават за камара пари и вършат същата работа. Миналата година за 10лв направих 2 л за асмата, ползвам я за всичко от запояване до заваряване преди боядисване ...
                                Последно редактирано от biol; 18-03-18, 12:16.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X