Обява

Свий
Няма добавени обяви.

300EХC или 350SXF?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 300EХC или 350SXF?

    Здравейте,
    както става ясно от заглавието имаме дилема. За да е максимално ясно и лесно за четящите ще се постарая да структурирам добре информацията за себе си, както и доводите си относно различните модели.

    В ранни 20 съм, тежа 73-75кг, 177см, сравнително атлетичен. Карал съм ендуро в продължение на десетина години минавайки през 85, 125, 200, 250. Само двутактови. Най-добре се чувствах на 200ЕХС, но на моменти ми малееше. 250тката ми беше СХ и беше отвратителен мотор. Или нямаш нищо, или имаш всичката сила на света, което при изкачвания беше кръв, сълзи, синини и ухания на съединител.
    Всичко това беше преди повече от 5-6 години, бях си обещал, че сме си нарушили отношенията с тоя спорт, но... знаете как е, няма да ви обяснявам.

    Сега дилемата е между двата топ модела за хард ендуро.

    Това, което ме тегли към 300ЕХС:
    - по-лесна и най-вече евтина поддръжка по мотора
    - познат темперамент, няма тепърва да се уча да карам 2Т
    - лекота като усещане, тъй като съм карал 450тки на приятели и ги усещах като чопър в сравнение с колелцето 2т ЕХС
    - предостатъчно сила дори и в ниски
    - детска мечта

    Това, което ме тегли към 350SXF (след прочетеното в темата на Чинела май клоня повече към кросовия вариант, а и предлагането е много по-голямо.)
    - изцяло нов модел, ново шаси, нови технологии
    - интересен ми е инжекционът, никога не съм карал, а чувам само положителни мнения
    - нещо ново и различно за мен като поведение на мотор
    - предвид нетренираната ми физика, би трябвало да ме мори доста по-малко и да успявам да карам доста по-дълго време ''на газ''
    - предполагаемо по-запазено състояние, предвид разликата в годините

    Към дилемата следва да прибавим и факторът възраст, тъй като за бюджет Х мога да взема ЕХС 2008ма година или 350 наполовина на годините на цвайката, което си е разлика не само като състояние, ами и като технология на рама, двигател, амортисьори... всичко.

    Интересуват ме мнения на хора с опит и на двата мотора, като притесненията ми са основно в чувството на моторите в гората, тъй като на тестове по обяви едва ли ще мога да направя нещо повече от кръгче пред блока. Досега съм избягвал четиритактовите основно с този довод - усещането на масата, но за 350тката хората говорят, че се усещал много лек, приятен и плавно бърз в гората, което е може би това, което търся.
    Скучноват ли е? Кое бихте предпочели при така зададена дилема и с какви доводи?

    Благодаря.
    Последно редактирано от AlpStr; 15-03-18, 10:23.

  • #2
    От: 300EХC или 350SXF?

    Здравей колега ,

    300ЕХС 2008 няма нищо общо като поведение с СХ250 предполагам 2000/2006. 300 има много добри ниски и средни , не лашка и не се развърта така бързо като кроса.

    350SXF е кросов , фабрично няма ритач , а в гората е задължителен . Според мен този мотор е за начинаещи (няма тази сила) и ще ти доскучее след няколко излизания . Инжекциона според мен не е по добър от карбуратора (допълнителна електроника). Тази година за няколко състезания съм събирал 6 човека с проблеми по електрониката . Да не говорим че подръжката му е в пъти по скъпа.


    Коментар


    • #3
      От: 300EХC или 350SXF?

      +1 за 300
      Проблема е обаче, че това което се продава в БГ, в повечето случай е убито от бой, а и пазара на цвайки е доста по малък от този на 4т и е трудно да се намери нещо читаво в рамките на бюджета.
      Успех
      Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

      Коментар


      • #4
        От: 300EХC или 350SXF?

        Именно това ме кара да се заглеждам все повече и повече по 350. В момента на пазара има едва 2-3 екземпляра.... при толкова ограничен пазар цените няма как да бъдат адекватни. Жалко, защото ако човек държи на 300 трябва да сложи една торба пари за нещо, което всъщност не би трябвало да струва толкова на тези години...
        Интересуват ме мнения на хора с 350 в гората. Четох, че мотора всъщност има много сила, просто му трябват повече обороти.
        Изобщо всякакви мнения са ми полезни.
        Благодаря отново!

        Коментар


        • #5
          От: 300EХC или 350SXF?

          Аз лично търся EXC250 или 300 след 2005г. от вече над половин година. За съжаление тези мотори излизат доста рядко и е трудно да се добереш до тях( ако изключим 2014+ моделите). При мен се усложнява и от факта, че искам да има документи за регистрация. Аз лично съм върл фен на 2Т моторите и не ми се минава към 4Т, но там пазара е по-добре от към мотори.

          Коментар


          • #6
            От: 300EХC или 350SXF?

            Аз си взех наскоро ЕХС300 2010-та от LM Мото в Обеля(Любо се казваше момчето май). Еми доста съм доволен, имаше неща да се оправят и все още има, но са малки и несериозни ремонти. Като цяло моторите при него са доста запазени, но човека знае какво продава и рядко прави коментар.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X