Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за кондензатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за кондензатор

    Интересува ме дали този кондензатор се използва в автомобил ? Купих няколко кашона части за коли от 60те и сред тях има една кутия от тези кондензатори. Не съм срещал такива в колите и молбата ми е ако някой знае за какво е да сподели. Снимки в този линк. https://photos.app.goo.gl/SHiLyxUlsK8FVLxv2

  • #2
    От: Въпрос за кондензатор

    Изглежда точно като за кола.

    Само че на всички коли (и мотори, и двигатели за лодка) кондензаторът е бил с двойно по-малък капацитет. Нооооо си струва да се пробва. Особено на 6в инсталация.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за кондензатор

      Частите които купих са за коли с 6 волта инсталация. Това са всички стари Опели преди 1963г. Тяхното зареждане е с динамо, дали тези кондензатори са за него и каква функция изпълняват ?

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за кондензатор

        То вече няма и къде да се пробва. Освен против смущения по инсталацията, ако му се улучи мястото

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за кондензатор

          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
          То вече няма и къде да се пробва. Освен против смущения по инсталацията, ако му се улучи мястото
          По-скоро - да. При радиото.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за кондензатор

            Първоначално публикуван от Radoev Преглед на мнение
            Частите които купих са за коли с 6 волта инсталация. Това са всички стари Опели преди 1963г. Тяхното зареждане е с динамо, дали тези кондензатори са за него и каква функция изпълняват ?
            По параметри това са кондензатори на запалителната уреда. Свързват се паралелно на чукчетата.

            Като гасители на смущения може и да свършат някаква работа около четките и около регулатора на динамото. Но там се ползват други, с по-ниско работно напрежение и по-голям капацитет.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за кондензатор

              При чукчетата кондерите са около 0,22мф. без значение 6в. или 12 волта виж волтажите са големи от този порчдък и то е разбираемо защо. Този е с малко по голям капацитет , но не е проблем и аз мисля , че е за чукче , а и стойката му сама говори ,че е за поставяне в делкото /дестрибутор/.
              Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за кондензатор

                Много благодаря за отговорите. Имам Опел Рекорд 1963г и все още го пазя с 6 волтова инсталация, всички части са оригинални, но никъде няма такъв кондензатор. Склонен съм да приема, че кондензатора е против смущения на радиото. При тези коли фабрично няма радио а се е монтирало допълнително и може би са продавали и тези кондензатори. В крайна сметка, имам около 100 абсолютно непотребни кондензатора може да ползвам само кабелните обувки.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за кондензатор

                  Със сигурност някъде в запалителната уредба има подобен кондензатор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за кондензатор

                    Трябва да имаш нещо подобно , успех с намирането

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-03-16 13_49_58-запалване с &#10.png
Прегледи:1
Размер:518.0 КБ
ID:5783890Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-03-16 13_55_01-запалване с &#10.png
Прегледи:1
Размер:366.0 КБ
ID:5783891
                    Теорията е когато се знае всичко, но нищо не работи. Практиката е когато всичко работи, но не се знае защо. Ние съчетаваме теорията с практиката, при което нищо не работи и никои не знае защо!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за кондензатор

                      Не съм чак толкова зле Имам няколко класически коли и се занимавам сам с всичко по ремонта и обслужването. Никога не се срамувам да питам, когато нещо не ми е ясно. Естествено, че имам този кондензатор на делкото...дори е оригинален 55 годишен и още работи. Казвам, че нямам друг, освен него. Мисля, че съм виждал кондензатор монтиран на динамото на класическа кола, но на моята няма. Нов съм във форума, но виждам че ще е много полезен за моите ветерани

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за кондензатор

                        Някои схеми за регулиране на генератора имат досущ същия кондензатор на регулатора. На изхода за възбудителната намотка.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за кондензатор

                          Първоначално публикуван от Radoev Преглед на мнение
                          Не съм чак толкова зле Имам няколко класически коли и се занимавам сам с всичко по ремонта и обслужването.
                          Сега ако познаеш и от каква класика е делкото на първата снимка..

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за кондензатор

                            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                            Сега ако познаеш и от каква класика е делкото на първата снимка..
                            Това е Шкода 120Л Някога имах такава 1978г и бях много доволен от нея.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за кондензатор

                              Аз също - 120L от '78ма, от първите без спойлера на задния капак

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X