Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

    Някъде беше писал, че според звука на двг работи много над 2 000 об/мин. Сложи оборотомер за по-добър контрол, защото от малкия ми опит с V8 с АСК превключват на по-горна скорост м/у 1 600 и 1 800 об/мин и много рядко при нормално, нежно настъпване минават 2 000 об/мин. Лок ъп-а кога, при колко оборота зацепва? Имах едно Волво S80 на което като му се скапа нещо кутията и лок ъп-а не винаги включваше и ми качи разхода от 7 на 9,50/100 км дизел.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #92
      От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      Лок ъп-а кога, при колко оборота зацепва?.
      Това за две години каране така и не го усетих дали включва или не .Това ми е първия автоматик изобщо и нямам опит и усет да го установя.
      По скоро даже си мисля че,не е включвал никога.Защото Кемпи го карам спокойно , и по равното се движа на едни и същи не максимални обороти доста дълго и не съм усещал това характерно сваляне на оборотите при подържане на крайсерска скорост известно време.
      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
      Място и хора към които да принадлежи ...

      Коментар


      • #93
        От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

        Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
        Не му сложих ГИ по няколко причини:
        - първо понеже бензиновия му компютър е доста старо поколение и при нас газаджийте не се навиха да се занимават,щото не било невъзможно ама не е като на съвременен автомобил искало си играчка каквото и да значи.
        - второ разликите във вървежа и горежа няма да са много значителни предвид малкото километри годишно които се кара 6 - 7 000 км
        -и трето цената на ГИ която ми обявиха за Осмак беше близо 3 000 лева срещу нещо към 5- 600 лв. за сегашната инсталация барабар с допълнителните бутилки и клапани за обръщане от таблото.
        Аз поради тази причина ненавиждам газаджийте (не се обиждайте моля). Щото всеки гледа да ореже жици де що има, да ги заяърже с слюнка и изолирбанд, да омаже, да сложи ЕКУ-то на ауто пре обд и да вземе парите на клиента. Е да ама тъй не става.
        Ако ти се занимава ти да си го направиш бива. Щото новия мАтор с една хубаво обеднена смес, в режимите които обясняваш че работи и ще го сдухаш за един сезон.

        Та аз за туй де. Или си купуваш широколентова ламБда сонда и си въртиш кранчетата на миркс.

        Коментар


        • #94
          От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

          .
          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
          Или си купуваш широколентова ламБда сонда и си въртиш кранчетата на миркс.
          Искаш да кажеш че, може да се монтира ГИ, и не е чак такава драма. След като се монтира такава широколентова ламбда сонда.
          Аз не съм много в час с тия ГИ системи.

          Иначе спор няма за предимствата на ГИ системите пред обикновените.
          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
          Място и хора към които да принадлежи ...

          Коментар


          • #95
            От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

            Може. Но за осмак ще ти дойде към 3к поне
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #96
              От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

              Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
              .

              Искаш да кажеш че, може да се монтира ГИ, и не е чак такава драма. След като се монтира такава широколентова ламбда сонда.
              Аз не съм много в час с тия ГИ системи.

              Иначе спор няма за предимствата на ГИ системите пред обикновените.
              Нее, широколентова сонда се използва за определяне на качеството на горивната смес, респективно следиш какво излиза из аУспУха. Така можеш да си настроиш обикновената газовва уредба коректно и във всеки един момент можеш да следиш при различни режими дали сместа е бедна/богата или тамЪн.

              Коментар


              • #97
                От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                Нее, широколентова сонда се използва за определяне на качеството на горивната смес, респективно следиш какво излиза из аУспУха. Така можеш да си настроиш обикновената газовва уредба коректно и във всеки един момент можеш да следиш при различни режими дали сместа е бедна/богата или тамЪн.

                Е къде ще следя показанията на какво устройство ?
                Трябва да монтирам четец със дисплей ли или как там ?!?
                Не съм на ясно.
                Иначе това решение е супер веднага ще го осъществя че , много ме притесни с въпроса за бедната смес на новия двигател.

                Не съм и предполагал че,мога да си монтирам датчик с помоща на който да си настроя обикновенната Газова уредба в оптимален режим без риск за двигателя.
                До сега го правех по бабешки на слух.

                Благодаря за идеята много съм ти благодарен !
                Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                Място и хора към които да принадлежи ...

                Коментар


                • #98
                  От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

                  Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                  Е къде ще следя показанията на какво устройство ?
                  Трябва да монтирам четец със дисплей ли или как там ?!?
                  Не съм на ясно.
                  Иначе това решение е супер веднага ще го осъществя че , много ме притесни с въпроса за бедната смес на новия двигател.

                  Не съм и предполагал че,мога да си монтирам датчик с помоща на който да си настроя обикновенната Газова уредба в оптимален режим без риск за двигателя.
                  До сега го правех по бабешки на слух.

                  Благодаря за идеята много съм ти благодарен !
                  Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                  Е къде ще следя показанията на какво устройство ?

                  Трябва да монтирам четец със дисплей ли или как там ?!?

                  Благодаря за идеята много съм ти благодарен !
                  Ама моля

                  Първо малко инфо какво е широколентова ламБда сонда:
                  http://avtodiagnostika.net/как-работ...-ламбда/

                  И творо какво ти трябва :
                  http://www.fastercarshop.com/produkt...нда-аем/

                  В ибей се намира за по 100-150 паунда от Англия.

                  Така че за мен това е решението

                  Коментар


                  • #99
                    От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

                    Аз си мисля че всеки един small block ще може да се монтира на тази кутия а защо не и един big block!
                    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                    Коментар


                    • От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

                      Накой бьрка сметките с превоза
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

                        От кога по въздух транспорта е по-евтин от морския?
                        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                        Коментар


                        • От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

                          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                          От кога по въздух транспорта е по-евтин от морския?
                          И мен това ми се стори странно, но го пропуснах, защото реших, че не съм го разбрал / превел правилно.
                          И сега в Европа има такива нелогични неща със самолет може да излезе по-евтино от автобус или железница.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            И мен това ми се стори странно, но го пропуснах, защото реших, че не съм го разбрал / превел правилно.
                            И сега в Европа има такива нелогични неща със самолет може да излезе по-евтино от автобус или железница.
                            На мен ми търсеха 250$ по море и 500$ по въздух за една магнитна маса тежаща 40 кила.
                            За цял двигател...

                            Коментар


                            • От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

                              $350 за осмак е абсурдна цена за самостоятелен транспорт по въздух. По море също, но в малко по-малка степен.

                              Коментар


                              • От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

                                Понякога по въздух идва по-евтино. Давали са ми такава цена за мотор.
                                Относно проблема, аз също съм за смяна с нещо по-съвременно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X