Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

    Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
    Клапаните са с хидравлични повдигачи и нямат възможност за ръчно регулиране.

    Защо ? да направя само двата. Моля за обосновка.

    Ами тогава е имало нещо сбъркано в топлинния режим на този цилиндър. Другите изглеждат да са работили добре, защо да ги разбутваш?

    Коментар


    • #17
      От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

      Това потъване става от прегряване локално в цилиндъра, виж от осмянката дали на него цилиндър не ти смуче въздух, и дали всичко е на ред с компресията на тези цилиндри...

      Ако смяташ да я караш на газ, само с два няма да се разминеш за съжаление, другото което е този двигател е конструиран за оловен бензин "оловен тетраетил" трябва да си го набавиш от някъде и да го сипваш, ако ще го караш на бензин само.. Понеже ще станеш специалист по вадене на такива двигатели, ще почнеш да го вадиш за норматив...

      И най вече, пази го от всякакви прегрявания, мотор на танк има, ама да не го прегрееш..

      Едни легла на изпускателните, си решаваш куп проблеми, ама оскъпява много ремонта, ако си маняк и искаш да си я караш много я направи както трябва, да те изкара стотици хиляди километра, иначе всичко друго е желязно по този двигател..

      От друга страна ако е само за начесване на крастата, да излезеш един път в годината да се разходиш, едва ли си заслужава цената ремонта..

      ПП. около 30 лева на легло ли ти искат

      ПП2 прегледай и да няма някой засякъл повдигач
      Последно редактирано от Traqn Savov; 17-03-18, 07:00.
      Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

      Коментар


      • #18
        От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

        Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
        Това потъване става от прегряване локално в цилиндъра, виж от осмянката дали на него цилиндър не ти смуче въздух, и дали всичко е на ред с компресията на тези цилиндри...

        Ако смяташ да я караш на газ, само с два няма да се разминеш за съжаление, другото което е този двигател е конструиран за оловен бензин "оловен тетраетил" трябва да си го набавиш от някъде и да го сипваш, ако ще го караш на бензин само.. Понеже ще станеш специалист по вадене на такива двигатели, ще почнеш да го вадиш за норматив...

        И най вече, пази го от всякакви прегрявания, мотор на танк има, ама да не го прегрееш..

        Едни легла на изпускателните, си решаваш куп проблеми, ама оскъпява много ремонта, ако си маняк и искаш да си я караш много я направи както трябва, да те изкара стотици хиляди километра, иначе всичко друго е желязно по този двигател..

        От друга страна ако е само за начесване на крастата, да излезеш един път в годината да се разходиш, едва ли си заслужава цената ремонта..

        ПП. около 30 лева на легло ли ти искат

        ПП2 прегледай и да няма някой засякъл повдигач
        Да прегрява не ми е прегрявал но работеше на 85 - 100 градуса на моменти когато хване голям байр.
        Забелязах също че предния собственник е премахнал виско муфата на охлаждането и я е заменил с твърда връзка може би заради проблем с недостатъчно охлаждане.

        По блока и главите няма следи от явно прегряване.Масата на кемпера е доста голяма и това оказва влияние на работата на двигателя и го кра да загрява по сериозно.

        За 30 лева на легло хич няма да го мисля ,правя ги всичките. То не се каня да го карам като ежедневна кола но не бих го извадил втори път от там този двигател.

        Върти ми се и една еретична мисъл за подмяна изцяло на двигателя заедно със скоростите ,имам едно камионче Исузо NPR 4,8 ТДИ 200 коня със ръчна 6 степенна кутия дали няма да се получи.

        Само ме притеснява дали няма да стане по спънат заради по ниските обороти на дизела и да не се наложи да сменям и задния мост .
        Въпреки че,имам такова камионче в употреба и има оборотомер и 120 (само за проба де)ги поддържа на 3000 оборота с лекота и се набира като лека кола.
        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
        Място и хора към които да принадлежи ...

        Коментар


        • #19
          От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

          Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
          Върти ми се и една еретична мисъл за подмяна изцяло на двигателя заедно със скоростите ,имам едно камионче Исузо NPR 4,8 ТДИ 200 коня със ръчна 6 степенна кутия дали няма да се получи.

          Само ме притеснява дали няма да стане по спънат заради по ниските обороти на дизела и да не се наложи да сменям и задния мост .
          Въпреки че,имам такова камионче в употреба и има оборотомер и 120 (само за проба де)ги поддържа на 3000 оборота с лекота и се набира като лека кола.
          Супер решение.Ако съм аз няма да се замисля.Дизела си супер за тази работа.

          Коментар


          • #20
            От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

            Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
            Супер решение.Ако съм аз няма да се замисля.Дизела си супер за тази работа.
            И аз така мисля.

            Коментар


            • #21
              От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

              За съжаление ролетката показа че, двигателя от Исузото е доста по-висок и по-широк.

              Така че,продължавам с реставрацията на Форда.

              Имате ли някаква идея къде да занеса или пратя компресора на климатика че , е доста шумен при работа в жегите ?

              Когато не е много горещо работи нормално но в жегите ръмжи.
              Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
              Място и хора към които да принадлежи ...

              Коментар


              • #22
                От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

                Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                ...
                Имате ли някаква идея къде да занеса или пратя компресора на климатика че , е доста шумен при работа в жегите ?

                Когато не е много горещо работи нормално но в жегите ръмжи.
                Не е лошо да публикуваш марка и модел на компресора.

                И най-вероятно трябва да профилактираш не компресора, а кондензатора (т.е. радиатора за фреон отпред).

                Коментар


                • #23
                  От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Не е лошо да публикуваш марка и модел на компресора.

                  И най-вероятно трябва да профилактираш не компресора, а кондензатора (т.е. радиатора за фреон отпред).
                  Това е компресора:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180318_135051.jpg
Прегледи:1
Размер:299.5 КБ
ID:5784085

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180318_135032.jpg
Прегледи:1
Размер:312.0 КБ
ID:5784086

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180318_135103.jpg
Прегледи:1
Размер:296.1 КБ
ID:5784087

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180318_135042.jpg
Прегледи:1
Размер:350.7 КБ
ID:5784088
                  Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                  Място и хора към които да принадлежи ...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

                    Главите се върнаха от ремонт и започвам събирането на двг- то.
                    Прикачени файлове
                    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                    Място и хора към които да принадлежи ...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

                      Първо смених биелните лагери. . . . . . . . . . . .
                      После и монтажа на главите. . . . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-3092337573621ad3c28a72b9ef7339c6-V.jpg
Прегледи:1
Размер:143.6 КБ
ID:5789273Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-7a95028959f20d8d3ee3e454368915df-V.jpg
Прегледи:1
Размер:176.6 КБ
ID:5789274

                      После елементите на газоразпределителния механизъм. . . и прословутото корито на V образния двигател което леко ме притесняваше като монтаж.

                      . .
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-5d3b9b20959c419f57e73c9ff9d6c91d-V.jpg
Прегледи:1
Размер:123.6 КБ
ID:5789275.
                      И така едно по едно неусетно всичко започна да си идва на място.

                      . за всеки случай на всякъде сложих по малко силикон знам че не трябва но знае ли човек.

                      И подготовка за боя .

                      . .

                      Боядисах го в светъл цвят че , е заврян на тъмно място малко от малко да е по видим при нужда.

                      . .

                      И тънката част по нареждане на дреболийте.Добре че, има технологий и снимки та се вижда кое къде е било иначе ще е леле мале.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-f9bff2bbc65121df19282ea64872413d-V.jpg
Прегледи:1
Размер:96.0 КБ
ID:5789271Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-78abc281b75f6007d7ffabcdc31b3ca7-V.jpg
Прегледи:1
Размер:86.3 КБ
ID:5789270Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-5f50defc63251c3806c21fb93a05a8bb-V.jpg
Прегледи:1
Размер:95.2 КБ
ID:5789272. Нещо форума не е наред показва ми че , снимките са се качили и като дам преглед ги изписва като думи прикачен с номер някакъв сега спирам нямам нерви за н - ти път да качвам снимки.
                      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                      Място и хора към които да принадлежи ...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

                        Здравейте колеги !

                        След успешния ремонт направен с мерак и желание Кемпи измина 4000 км по родните ни пътища и ни позволи да се порадваме на прекрасните кътчета на нашата Татковина.

                        Но както всяко нещо и хубавите неща си имат край.За съжаление безаварийното пътуване с Кемпи приключи на път от Сливен през Балкана в посока гр.Елена.
                        Скъса се един от новите оригинални USA изпускателни клапани които монтирах преди няколко месеца.Клапана се скъса малко под мястото където е засечката за двата конусни елемента които го заклинват към талерката лежаща върху пружините.
                        Резултатът 8 -ми цилиндър на салата и кемпи отново в бокса.

                        Още не съм свалил двигателя за да направя разбор на щетите но предварителен оглед след като се прибрах успях да направя.

                        Свалих всички свещи и видях че, на осми цилиндър свеща е омаслена и електродите са смачкани.
                        След като свалих капака на клапаните очаквах да намеря разкопчан клапан но уви ... клапаните са си закопчани пружините са здрави .

                        При по внимателен оглед забелязах че,гумичката на изпускателния клапан на осми цилиндър е излязла от мястото си и е като дъвкана от куче а въпреки че ,края на стеблото на клапана е на мястото си в шайбата която притиска пружините на клапана и кученцата са закопчани, отдолу под шайбата вътре в самата пружина клапанното стебло го няма.

                        Там е само сдъвканата на ювка гумичка.

                        Не мога да си обясня какво е накарало клапан на 4 000 км да се скъса на това място.

                        Утре ще кача снимки.

                        Двигателя се превърта свободно, при опит да се завърти на стартер няма странни звуци и чукане.

                        До момента на аварията не съм усетил никакви не характерни звуци,прекъсване ,глъхнене нищо.

                        Аварията настъпи половин час след запалване сутринта след проверка на масло антифриз и подгряване на място за 5-6 минути преди тръгване за изкачването на Сливенския Балкан.

                        Там наклона е голям и Кемпи се движеше по нанагорнището със скромните 15 - 20 километра в час без да му давам зор температурата на антифриза беше 85 - 90 градуса.

                        Чу се нещо като шляпане на закъсан ремък и до като отнема газта леко се затормози и угасна .Спрях слязох проверих ремъка и останах озадачен като го намерих здрав.Опитах да запаля ,чри превъртане на стартер не се чуваха странични звуци но като запали се уещаше леко щракане в едната глава.

                        Загасих го на мига и план Б с пътната помощ.

                        Сега съм пред дилема да ремонтирам този двигател или да търся друг втора употреба или рециклиран от USA.
                        Прикачени файлове
                        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                        Място и хора към които да принадлежи ...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

                          Неприятна работа. След толкова труд...

                          Ето долу вероятна причина за такова скъсване:

                          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                          Drag Grand Canyon Daily
                          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                          LZ1JYM

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

                            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                            Неприятна работа. След толкова труд...

                            Ето долу вероятна причина за такова скъсване:

                            Направо нацели десетката с това предположение ето какво е положението при мен:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20181002-133929.jpg
Прегледи:1
Размер:22.6 КБ
ID:5799761

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20181002-133923.jpg
Прегледи:1
Размер:53.9 КБ
ID:5799758

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20181002-133903.jpg
Прегледи:2
Размер:60.6 КБ
ID:5799762

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20181002-133914.jpg
Прегледи:1
Размер:43.8 КБ
ID:5799759

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20181002-133926.jpg
Прегледи:1
Размер:19.6 КБ
ID:5799760
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от Николай Колев; 02-10-18, 12:49.
                            Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                            Място и хора към които да принадлежи ...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

                              Какви са щетите? Майстора на главата няма ли да поеме гаранция?
                              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                              Drag Grand Canyon Daily
                              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                              LZ1JYM

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

                                Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                                Какви са щетите? Майстора на главата няма ли да поеме гаранция?
                                Току що говорих със собственика на фирмата пратих му снимки на дефекта и очаквам становище от негова страна.

                                Аз под подмяна ма водачи на клапани разбирам избиване на износените и набиване и механична обработка на нови водачи.

                                А както се вижда на снимката на мен са ми престъргали водачите и в тях за набили втулки от което според мен е настъпила тази авария.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20181002-133903.jpg
Прегледи:2
Размер:60.6 КБ
ID:5799783

                                Не знам това ли е масовата добра практика за ремонт на водачи на клапани или е някакъв ниско бюджетен патент ?
                                Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                                Място и хора към които да принадлежи ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X