Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

    Ако си доволен от останалата част на двигателя и карантиите закачени на него, може би си струва да си внесеш от Америка или да потърсиш из Европа части, тук(Англия) в клуба на ХЕМИ автомобилите има едно момче маниак и професионален съживител на В образни, има и разни старци с половин двор с американски карантии.

    Идеята ми е, да потърсиш из нета, сега иде зима и зор нямаш, половин година може да търсиш и събираш двигател.

    Финансово не знам как са нещата, но ми се чини като да имаш добра база където да правиш ремонтите, което следва да насочи избора към ремонт, моите две стотинки...
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #32
      От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
      може би си струва да си внесеш от Америка
      Точно това мисля да направя.Гледах ето това :
      https://www.ebay.com/itm/Ford-351-Wi...-/140896596458

      но не съм на ти с Ибей и вноса от Америка та всякаква помощ в тази посока ще ми е от полза.
      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
      Място и хора към които да принадлежи ...

      Коментар


      • #33
        От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

        Ако не е тайна,сподели къде са правени главите.

        Коментар


        • #34
          От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

          Първоначално публикуван от Nik0la Преглед на мнение
          Ако не е тайна,сподели къде са правени главите.
          Сега .. , аз първо реших че, дефекта и последвалата авария е в следствие на некачествен ремонт на главите от фирмата която ми ги ремонтира.
          Но след проведени разговори надълго и на широко с тях стигнах до извода че, аварията на двигателя е от натрупани дребни пропуски от предишни ремонти на главите.

          1.Оказа се че водачите на клапаните са сменяни някъде по света и не са били износени и съответно сега не са правени.

          2.Новите клапани макар и оригинални не са проверени преди монтажа с рентген за евентуални дефекти(остатъчни напрежения,шупли и др.)

          3. Лош късмет или дето се вика на мен се падна късата клечка.

          Но здраве да е ..........
          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
          Място и хора към които да принадлежи ...

          Коментар


          • #35
            От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

            Първоначално публикуван от Nik0la Преглед на мнение
            Ако не е тайна,сподели къде са правени главите.
            Сега .. , аз първо реших че, дефекта и последвалата авария е в следствие на некачествен ремонт на главите от фирмата която ми ги ремонтира.
            Но след проведени разговори надълго и на широко с тях стигнах до извода че, аварията на двигателя е от натрупани дребни пропуски от предишни ремонти на главите.

            1.Оказа се че водачите на клапаните са сменяни някъде по света и не са били износени и съответно сега не са правени.

            2.Новите клапани макар и оригинални не са проверени преди монтажа с рентген за евентуални дефекти(остатъчни напрежения,шупли и др.)

            3. Лош късмет или дето се вика на мен се падна късата клечка.

            Но здраве да е ..........
            Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
            Място и хора към които да принадлежи ...

            Коментар


            • #36
              От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
              .....в клуба на ХЕМИ автомобилите има едно момче маниак и професионален съживител на В образни, има и разни старци с половин двор с американски карантии....
              Дай координати, че имам за правене един 440 от 1966 Charger .
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #37
                От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                Дай координати, че имам за правене един 440 от 1966 Charger .
                LINK - но момчето е напуснало преди време а меко казано е маниак на Ве осмаци, фирмата си стои и мисля са добри, не ти пречи да ги преслушаш.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30714818_10160052490965198_8924615991745244733_n.jpg
Прегледи:1
Размер:58.8 КБ
ID:5799802
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #38
                  От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

                  Чудя се дали някой от вас е сменял двигател на американски Форд с V 8 двигател с някакъв европейски подходящ двигател.

                  Ще се радвам да споделите че , съм пред дилема дали да възтановявам съществуващия двигател , да го сменя със същия такъв от донор но са трудни за намиране по нашите ширини или да си поиграя и да присадя подходящ европейски двигател със всички първоначални неудобства по напасването но решаване на проблема генерално за .бъдеще .

                  Какво е вашето мнение.
                  Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                  Място и хора към които да принадлежи ...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

                    Без да натрапвам мнение,не съм специалист но един дизел на Мерцедес ще ти свърши работа.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

                      Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение

                      Какво е вашето мнение.
                      Против! Ако имаш проблеми с доставката на части, кажи ще ти дам човек
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #41
                        От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

                        Направи си оригиналния двигател.
                        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                        Коментар


                        • #42
                          От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

                          Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                          Чудя се дали някой от вас е сменял двигател на американски Форд с V 8 двигател с някакъв европейски подходящ двигател.

                          Ще се радвам да споделите че , съм пред дилема дали да възтановявам съществуващия двигател , да го сменя със същия такъв от донор но са трудни за намиране по нашите ширини или да си поиграя и да присадя подходящ европейски двигател със всички първоначални неудобства по напасването но решаване на проблема генерално за .бъдеще .

                          Какво е вашето мнение.
                          Сведенията сочат, че както и да го мислиш присаденото/насаденото си е насадено и винаги ще има компромиси. Я ще е прекалено близо някъде из коша, я ще се мъчиш да изчислиш охладителната система, я ще се чудиш как да търсиш и подменяш части после. Я уредите по таблото няма да работят.

                          Обаче, аз ако съм на твое място, разполагайки с много добре база (шаси, купе, оборудване и ако щеш чисто - визия и спомени) и съответно морално остарял и счупен двигател, за който всяко болче е на месец доставка с кораб или на 2 седмици със самолет и цена като на половината кемпер ще се ориентирам в друга посока, при все че вече съм му дал един шанс (ремонтиран е), маломощен е за тази база, ми спокойно ще го пенсионирам. Както каза колегата по-горе. Мерцедесов петак/ V шестак , незнам колко тежи кемпера и с какъв диференциал е, но ще се подбере ДВГ от товарен бус/камионче което да отговаря като тегло и съответно товароносимост. Може и по-ново поколение, зависи от бюджета и желания краен резултат.
                          След като внимателно се подбере модела е най-добре да се търси донор с всичко. ДВГ, СКОРОСТИ, кардани, тампони, инсталация, маркучи, ако се наложи радиатори и тнт. Ще се огледат основните разлики м/у захват и разположение на стария бензинов мАтор и новия. С повече мислене и мерене, и мъничко късмет ще си направиш кемпера по свой вкус, с много по-добри динамични и икономични х-ки. Няма да се занимаваш с газови истории. И последно, но най-важното каквото и да ти потрябва - ще го откриеш в рамките на страната било то ново или втора ръка.
                          Като цена незнам дали ще е по-скъпо от внос на друг ДВГ, но със сигурност накрая ще си постигнал нещо което е неповторимо, ремонтопригодно и ще си пердашиш с 140 по магистралата и наравно с леките коли по баирите.
                          Разбира се ако сегашния двигател те устройва, по-лесно и бързо ще е да възстановиш него или да търси друг.


                          Поздрави

                          Коментар


                          • #43
                            От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

                            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                            Сведенията сочат.....нещо което е неповторимо, ремонтопригодно
                            "Уиндзора" варира по години ,но 200+к.с и 500+ н.м......... "мерцедес" ъъъъъъъ
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #44
                              От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

                              Смени си мотора с нещо което го има по моргите, тоя петак е умрял и днес е това,утре онова.

                              Дизел Мерцедес както казаха хората преди мен,и да му липсват 20 коня не е беда,ще си го тегли нормално.Ако си влюбен в бензина то бензин на Мерцедес сложи,но дизела ще го влачи и ги има,не харчи и е здрав мотор.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #45
                                От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

                                С този кемпер колко да навъртиш на година... Ако този двигател се направи като хората, ще изкара десетки хиляди.

                                Аз бих го направил още веднъж, ако разбира се блока става. Насаждането на двигател ще е мъка голяма и целия автомобил ще си загуби чара.
                                Последно редактирано от Jimi; 19-01-19, 21:01.
                                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                                Drag Grand Canyon Daily
                                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                                LZ1JYM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X