Резултати 1 до 11 от 11

Тема: Краш бар!

Място
    Казанлък
    Публикации
    148
    Точки (при гласуване)
    7

По подразбиране Краш бар!

Имам едно питане аз към по компетентните от форума! Краш барове за мотор.Моя си имаше от тръба направени,но ги продадох,разбира се с мисълта да си направя нови,по добри.На всякъде където погледна,всичките са направени от тръба,а аз не искам.Иска ми се да ги направя от профил 2х4 или 3х4,заради визията.Та основният ми въпрос е ,дали ще са толкова ефективни колкото тръбните??Мотора е Др Биг 750.Не тежи толкова много ама пак,като пада го прави със сила
    Yamaha Dt 125 R > Suzuki DRZ 400 E > Beta Rev 3 "06" > KTM 520 EXC

Място
    Добрич
    Публикации
    838
    Точки (при гласуване)
    5

По подразбиране От: Краш бар!

Здравей колега ,
    -Това което си дал като размери - 2х4 ... като сантиметри ли го описваш ? Официално примерно това се води 20х40х1,5 ...
    -Кой е производителя и какви са му характеристиките - принципно масовото е много слабо - изработва се от евтина стомана.
    - и не на последно място - преди около 25 години , поради липса на материали и средства си правих подобно "нещо" , от квадратен профил 20х20х1,5 . Ми много грозно си изглеждаше .
    Ръбато , мустакато и понеже нямаше машина за огъване - всичко беше отрез и заварка .
    Тръбата при правилно огъване запазва визия , не знам кой ще се наеме да огъва правоъгълен профил без да се виждат гадните деформации по стените.

Или намери си правилната ТРЪБА,правилния тръбогиб и после задължително качественна обработка и покритие.
    Със здраве.

Място
    Казанлък
    Публикации
    148
    Точки (при гласуване)
    7

В сантиметри съм го написал да. От тръба не ми харесва как седи,за това от профил ще го направя.Идеята ми е от това ,защото на мен ми харесва ръбатата визия на профила.А и сам ще си го правя.Въпросът ми беше по скоро,дали ще е толкова издръжлив профила колкото тръбата,защото наистина където и да погледна ,дали на живо да видя джипове ,мотори ,в нета и т.н. всички са направени от тръба.Аз около 2 години работих за Дончо Цанев от Казанлък и съм заварял не малко метални брони и рол кейджове.И там всичко сме правили само от тръби.Абе каквото то,правя ги от профил и ще видим Мога и снимки да пусна тука,ей така просто да се види крайния резултат,как ще изглежда.

Публикации
    1,432
    Точки (при гласуване)
    4

Ще стане, ама трябва да си мнооого добър с електрожена, за да стане читаво и да не изглежда като дялано с брадвата. С рязането също-трябва ти сериозна стационарна машина, която да може да реже точно-примерно леноотрезна.

Място
    Казанлък
    Публикации
    148
    Точки (при гласуване)
    7

Аргончик съм,и мисля с него да ги правя,че ще стане най добре.Разбира се ще мина с ламелката после и на прахово за да не личи нищо.

Място
    Карлово
    Публикации
    1,075
    Точки (при гласуване)
    12

Помисли къде ще ги хванеш по мотора.Ако са на добра опора няма да се згънат.Щом си аргончик не вярвам да не може да се справиш.
    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

Място
    Димитровтрад
    Публикации
    514
    Точки (при гласуване)
    7

Не мисля че праховото е добро за атмосферни условия.

Място
    Казанлък
    Публикации
    148
    Точки (при гласуване)
    7

Аз съм много доволен от праховото...здраво е,държи на бой!Имах мотор който карах в гората преди и каплите бяха прахово боядисани.Нямаше белене,а понасяха много бой от камъни,пръчки и води и кал и кво ли още не.

Място
    София
    Публикации
    493
    Точки (при гласуване)
    12

на мен ми е влизала в крака тръба от крашбар при катастрофа - през много корав ботуш - ако не беше тръба щеше да ми го отсече - помисли и за това
    You'll never find out - I got no key hole....

Място
    София
    Публикации
    1,746
    Точки (при гласуване)
    13

Прави се от тръба защото при натоварване на огъване е по издръжлива от правоъгълно сечение!
    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
    0882 52 00 52 , 0878 455 778 - Жоро

Място
    Плевен/София
    Публикации
    3,347
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    14

Проверявайте здраеината на заварките на крашбаровете, особено ако е имало падане.
    При мене, миналата година, имах едно доста епично падане. Крашбара се справи изумително добре - никакви следи по мотора. Тази пролет някаква вибрация ми се появи и установих, че има спукана заварка на пластината, която го държи към рамата, откъм страната на падането. Не е болка за умиране: лесен демонтаж е. Но явно там е едно слабо мясро и даже ще го подсиля допълнително желязо.
    Бъдете живи и здрави!

Сходни теми

1. Краш тестове
    От Тедо /LJ73/ във форум Новини от други интернет източници
    Отговори: 3
    Последно мнение: 28-01-14, 22:54
  2. Краш тестове на 4x4
    От 4x2 във форум Връзки (links) към външни сайтове
    Отговори: 0
    Последно мнение: 25-11-09, 00:46
  3. WJ краш тест
    От netsurfer във форум JEEP