Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki DRZ400

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Suzuki DRZ400

    Първоначално публикуван от Arai Преглед на мнение
    Приятели, след като се похвалих тук че мотора си върви много добре, май дявола ме чу... По време на движение оня ден започна да се чува силно метално тракане и хрупане в лявата част на двигателя, под стартера. Помислих си че съм изронил някое зъбно колело в скоростната кутия защото звучеше наистина зле. След като се прибрах го отворих и не можах да повярвам - два от болтовете които държат ротора на генератора се бяха скъсали и главите им бяха направили статора с намотките на салата. Сега съм си поръчал нов, по-мощен статор (250W) за 70лв от eBay и нови болтове. След ровене по форуми се оказа че проблема е често срещан и се дължи на саморазвиването на тези 6 болта, а всичкото главоболие може да се спести като се отвият болтовете (и на ротора и на статора) и се намажат с осигурител за резби (аз си купих ето такъв за 12лв) Съветвам ви да си я направите профилактично тази процедура за да не страдате като мен. Цялата операция е сравнително лесна като единствената трудност е свалянето на ротора, тъй като е набит на вала с конус и трябва специално приспособление което пък се оказа че струва някакви си 80лв... След обиколка по магазините намерих една голяма скоба за вадене на лагери за 17лв която ще ми свърши работа. Тук слагам един линк към тема, в която цялата операция е описана подробно със снимки. Успешен сезон на всички и безаварийно
    Внимавай къде хващаш маховика с тази скоба !

    Коментар


    • От: Suzuki DRZ400

      Да, ще внимавам доста. Понеже задният ръб е объл, няма да стане директно със скобата а ще завия два дълги болта в дупките на маховика. Ако все пак някой има такава джаджа за сваляне на маховик да казва - мога да я ползвам и да му я върна през Еконта

      Коментар


      • От: Suzuki DRZ400

        И маховик ще търсиш после !

        Коментар


        • От: Suzuki DRZ400

          Pe6o74 е прав.
          Вземи размерите на маховика и всеки стругар може да ти направи този инструмент/екстрактор за нула време и малка част от тези 80 лева.

          Коментар


          • От: Suzuki DRZ400

            Офф знам че сте прави и двамата ама не ми се занимаваше със стругари :-) Размерите ги имам - М38х1.5, тъй че след малко ще отида да поговоря със майстора да видим какво ще измислим. Основен принцип ми е да не гледам да минавам тънко, понеже после винаги излиза дебело ама пусти мързел...
            Междувременно намерих много хубав ДРЗ-мануал, който предполагам всички имате но този е с доста чисти картинки, само 13МВ е и е по-пълен от предния ми, който беше 112МВ с липсващи две глави от него

            Коментар


            • От: Suzuki DRZ400

              Здравеите колеги,
              Някои знае ли от къде се ригулира твърдоста на предницата?
              Honda MTX 125 , Suzuki DRZ 400S 2004, Suzuki DRZ 400S 2004

              Коментар


              • От: Suzuki DRZ400

                Така, джаджата за сваляне на маховика я направих, излезе ми към 20лв и работи перфектно. Без нея нямаше да имам никакъв шанс да го сваля, понеже е набит на вала доста силно и само щях да го прецакам. Статора дойде и го монтирах обаче се оказа че е заминало и CDI-то (запалването) Някой има ли идея откъде да си взема втора ръка работещо или пък ново? Мога да поръчам през ибея обаче не ми се чака пак 20 дена...

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140507_180936.jpg
Прегледи:1
Размер:158.9 КБ
ID:5586898 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140507_181026.jpg
Прегледи:1
Размер:157.3 КБ
ID:5586899 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140507_212317.jpg
Прегледи:1
Размер:158.1 КБ
ID:5586900
                Последно редактирано от Arai; 10-05-14, 13:47.

                Коментар


                • От: Suzuki DRZ400

                  Е как така ти загина и комутаторът ??? Две бели наведнъж не стават - сигурен ли си , че звездата и датчикът са ти изправни ?

                  Коментар


                  • От: Suzuki DRZ400

                    Бих казал че съм сигурен - закачих една лампа на плюса след регулатора и като въртя със стартера тя светва, което значи че ток от статора има. Обаче след CDI-то не се случва нищо - искра на свещта няма (бобината си е в ред, проверена е)

                    Коментар


                    • От: Suzuki DRZ400

                      Паленето няма нищо общо с тази лампа . В пост номер 869 си написал , че в движение са се чували метални звуци и тракане . Прибрал си се и си го отворил , т.е. до последно комутаторът ти е работил . Няма как от няколко дневно стоене да ти умре комутаторът . Като гледам тази отровно зелена звезда , която си сложил съм 101 % сигурен , че е китайски ментак . Сложи си старата и ще запалиш . Прати ми я да я пренавия и си готов .

                      Коментар


                      • От: Suzuki DRZ400

                        Здравеите колеги,
                        бих искъл да запитам дали някой е сменял, кошницата на съединителя с маркова такава, да речем на HINSON или WISECO. При моя мотор при работещ двигател изключен от скорост има малък шум от съединителя, които съм сигурен че идва от въпросните пружини на касетата на съединителя. Шумът изчезва при стискане на съединителя. Кошницата няма никакви наранявания, също така феродовите, металните дискове и притискащите ги пружини са наред. Единственото което не е наред са пружините в самата касета на съединителя. Доколкото ми е извесно въпросните пружини могат да се сменят ако се използва касета от друг производител и си поръчам на някоя фирма занимаваща се с изработка на пружини да ми направи такива. Не ми се ще да си купувам оригинална касета и след няколко хиляди километра пак да се разтракат пружините.

                        Коментар


                        • От: Suzuki DRZ400

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$(KGrHqF,!o8FC1324CWeBQ0Vtv1Npg~~60_57.jpg
Прегледи:1
Размер:163.7 КБ
ID:5588409

                          Здравейте, Колеги! Днеска в калта ми направи впечатление, че задната спирачка не работи нормално. Увеличи се хода и трудно хваща. Като го измих го сравних с един КТМ, и зад болт 1(който не можах да развия с подръчни средства) има маншонче 2 , под което трябва да се движи нещо по ос и да стяга спирачния апарат и накладките и отпред. поне така си мисля аз. Имам чувството че нещо е спекло там. Като натисна и апарата се свива само отзад. Дали съм прав?

                          Коментар


                          • От: Suzuki DRZ400

                            ,,болт'' 2 е всъщност пробка за обезвъздушаване на спирачната течност-надали там е проблема .Свали целият апарат и където е ,,болт''1 ще се отвори лесно -там може да почистиш
                            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                            0899187766

                            Коментар


                            • От: Suzuki DRZ400

                              Първоначално публикуван от bkunev Преглед на мнение
                              [ATTACH=CONFIG]712637[/ATTACH]

                              Здравейте, Колеги! Днеска в калта ми направи впечатление, че задната спирачка не работи нормално. Увеличи се хода и трудно хваща. Като го измих го сравних с един КТМ, и зад болт 1(който не можах да развия с подръчни средства) има маншонче 2 , под което трябва да се движи нещо по ос и да стяга спирачния апарат и накладките и отпред. поне така си мисля аз. Имам чувството че нещо е спекло там. Като натисна и апарата се свива само отзад. Дали съм прав?
                              По тази ос ти се движи спирачния апарат.
                              HONDA DOMINATOR 650
                              ОРЕЛ ASTRA
                              РСПБЗН-Приморско

                              Коментар


                              • От: Suzuki DRZ400

                                Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                                ,,болт'' 2 е всъщност пробка за обезвъздушаване на спирачната течност-надали там е проблема .Свали целият апарат и където е ,,болт''1 ще се отвори лесно -там може да почистиш
                                нямам предвид пробката, ами това по протежението на болт 1, някакво маншонче, под него ми се види някакво спичане...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X