Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Bertone Freeclimber I 2.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Bertone Freeclimber I 2.0

    Колеги здравейте,
    Казвам се Костадин Калайджиев. От Добринище съм. От доста време съм регистриран във форума,но до сега не съм писал по темите,само чета информация,а тя наистина е много в този форум.
    Та по същество:Скоро си закупих Бертоне Фрииклаймбър.По талон е 1995г. Бензинов мотор,6 цилиндъра редови,129к.с. Докарах го на самоход от Враца,и още на същия ден съединителя отказа. След разглобяване,установихме че аксиалния лагер е блокирал. Реших,че така и така скоростите са на земята,по-добре е да сменя съединителя с нов,но тук ударихме на камък. Такъв съединител не се произвежда,и след 10 неуспешни поръчки вече бях решил да наковем ново феродо на стария диск,но се оказа че от Тойота Ланд круизер 2.4.пасва идеално. И така след доста висене в сервиза вече съм на път.
    Следващите неща които мисля да направя по джипа са газова уредба с монтаж на газовата бутилка под купето,на мястото на резервоара и направата на малък бензинов резервоар и малък лифт за да мога да сложа малко по-големи гуми. Колата ще я използвам предимно за разходки в гората и лов.
    И сега един въпрос; Има ли някой който може да се наеме с поставянето на газовата бутилка под купето, и някой който може да ми предложи адекватен начин за повдигане на джипа? Не знам защо,но в нашия край нямам доверие на никой майстор и ми се иска да се заеме някой на който материята му е ясна,за да няма изненади по-натам.
    Снимки не съм направил,но в най-скоро време ще се постарая да кача.

  • #2
    От: Bertone Freeclimber I 2.0

    Ееее, най-после се разбра къде отиде това прекрасно Бертоне. Със здраве да го караш. Много е далече Добринище,иначе тука има кой да монтира бутилката читаво. и лифт не му трябва. Такава лачена кола да влиза в гората ? Запази я колкото може по-оригинална. В България няма друга в такова състояние. Това е голяма ценност. Може ли да разберем какъв е кода/номера на мотора и от кой Ландкрузър става съединителя- 2,4 бензин или дизел
    Поздрави от Разград
    Samurai Gemax

    Коментар


    • #3
      От: Bertone Freeclimber I 2.0

      Офф и аз мн. го харесвам Бертонето с БМВ мотор. Преди да купя Паджеро бая си точех зъбите по едно Варненско.Със здраве да си я караш колега.
      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

      Коментар


      • #4
        От: Bertone Freeclimber I 2.0

        Така е колега, нистина е доста запазена кола. Няма и точица ръжда. Двигателят свети. Това беше и причината да я купя. Номера на мотора е М20Б20. Съединителя е от 2.4дизел. По-малък е с 2мм в диаметър,но на шлиците пасва перфектно.
        Иначе ,за какво толко да я пазя,нали съм я купил да ми върши работа . А на мен ми трябва предимно за лов.
        Поздрави и от Добринище
        Дано се намери някой по-наблизо да отреагира адекватно.

        Коментар


        • #5
          От: Bertone Freeclimber I 2.0

          Колега, потърси твоя комшия - Бобчо - Борис Хаджитенев, от Якоруда, ама си е в Пловдив.
          Тук ника му е Bob4oo или нещо такова.
          Със сигурност може да ти даде добри съвети.

          Коментар


          • #6
            От: Bertone Freeclimber I 2.0

            Снимки де ............

            Коментар


            • #7
              От: Bertone Freeclimber I 2.0

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Колега, потърси твоя комшия - Бобчо - Борис Хаджитенев, от Якоруда, ама си е в Пловдив.
              Тук ника му е Bob4oo или нещо такова.
              Със сигурност може да ти даде добри съвети.

              Хаджиценев, и Bob4oo вече го няма в ника.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Bertone Freeclimber I 2.0

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Хаджиценев, и Bob4oo вече го няма в ника.
                Борис Хаджиценев (bob4oo)
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • #9
                  От: Bertone Freeclimber I 2.0

                  Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                  Колега, потърси твоя комшия - Бобчо - Борис Хаджитенев, от Якоруда, ама си е в Пловдив.
                  Тук ника му е Bob4oo или нещо такова.
                  Със сигурност може да ти даде добри съвети.
                  Мисля че Rocco
                  ...ще му свърши работа .
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • #10
                    От: Bertone Freeclimber I 2.0

                    Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                    Начи съм се объркАл !
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Bertone Freeclimber I 2.0

                      Снимки ще кача при първа възможност. Колегата Rocco го познавам добре. Той може да да даде някой съвет за лифт,да си полафиме и така. Трябва някой сериозен човек, дори и в София даго закарам,но да свърши работата качествено. Защото колата си заслужава. Даже докато беше в бокса за съединител,доста хора ме питаха дали няма да я продавам,защото отдолу свети. По боята няма драскотини,но като я подкарам по гората няма да е така.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Bertone Freeclimber I 2.0

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Начи съм се объркАл !
                        Две бири ...
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • #13
                          От: Bertone Freeclimber I 2.0

                          Аз такова чудо като бертоне не съм пипал,но виж е30ка съм имал със м20б20.Та по мотора необходимо ли е нещо гледай директно за бмв модела.Предполагам и съединител си можел от там да ползваш,но без жокер не мога да кажа.
                          Успех и много километри пожелавам.
                          Няма страшно в умирачката...
                          Страшното е да си жив!...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Bertone Freeclimber I 2.0

                            Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                            Две бири ...
                            Поне !
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Bertone Freeclimber I 2.0

                              Първоначално публикуван от bendji Преглед на мнение
                              Така е колега, нистина е доста запазена кола. Няма и точица ръжда. Двигателят свети. Това беше и причината да я купя. Номера на мотора е М20Б20. Съединителя е от 2.4дизел. По-малък е с 2мм в диаметър,но на шлиците пасва перфектно.
                              Иначе ,за какво толко да я пазя,нали съм я купил да ми върши работа . А на мен ми трябва предимно за лов.
                              Поздрави и от Добринище
                              Дано се намери някой по-наблизо да отреагира адекватно.
                              Здравей колега, с колко шлица е феродото и какъв му е диаметъра.

                              Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X