Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странни показания на GPS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странни показания на GPS

    Имам някакви съмнения за показанието:


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:qTox_Screenshot_2018-03-12 15-15-13.484.png
Прегледи:1
Размер:26.9 КБ
ID:6143995


    352 11/3/2018 г. 10:28:40 106 m 296 m 0:00:02 532 km/h 80° true N42 10.114 E26 39.516


    Това е точка от трака .. вижда се къде е ... всичко.
    Минал съм 296 метра за 0.02 секунди.
    Машинkaта е Zumo 660.

    За първи път ми се случва в България. Имам някакви спомени за подобни цифри в Турция ....
    Последно редактирано от CarTest™; 12-03-18, 15:22.
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

  • #2
    От: Странни показания на GPS

    Случвало ми се е при лош прием на сигнала...
    Явно започва да приема отразен сигнал, при което постепенно започва да има девиация от реалното местоположение, след което изведнъж се появява отново коректен сигнал (или нов спътник), и новото местоположение се отличава с голяма дистанция от предходното...
    Обикновено изтриването на този ред нормализира и съседните показания....
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: Странни показания на GPS

      За друго си мисля, но нека чуем и други мнения.
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #4
        От: Странни показания на GPS

        Другото дето си го мислиш съм го наблюдавал лично във Варна, но там процесът/отклонението бе няколко часа, и отклонението бе голямо на дистанция, но малко на скорост
        Т.е. ме показваше на около 5км от реалното ми местоположение, и както стоя неподвижен, според GPS се движих с около 10 възла / около 18.5км/ч...
        Явно модификациите се правят плавно и с вкаран 'шум' за да не се усети в даден момент колко и в каква посока ще е отместването...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: Странни показания на GPS

          Ако имаш предвид умишлено вкарано отклонение - не мисля, че случаят е такъв. Щеше да е доста по-продължително и не само на едно място. Такова нещо се прави не за секунди, а за дни.

          Не е като да не съм си виждал скорости от този порядък по траковете. Най-често - след моментна загуба на ГПС сигнал, както примерно тук:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gps.png
Прегледи:1
Размер:18.7 КБ
ID:5783654

          Я виж как се вдигат 491 км/ч от място! Мястото е в района на тунел „Витиня“.

          В други случаи е било, когато съм стоял известно време на едно място и ГПС-ът си е "скачал" наоколо.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: Странни показания на GPS

            Ако имаш предвид умишлено вкарано отклонение - не мисля, че случаят е такъв. Щеше да е доста по-продължително и не само на едно място. Такова нещо се прави не за секунди, а за дни.

            Не е като да не съм си виждал скорости от този порядък по траковете. Най-често - след моментна загуба на ГПС сигнал, както примерно тук:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gps.png
Прегледи:1
Размер:18.7 КБ
ID:5783654


            Мястото е в района на тунел „Витиня“. Ей ти още по-добро постижение около „Ечемишка"


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gps2.png
Прегледи:1
Размер:18.0 КБ
ID:5783655





            В други случаи е било, когато съм стоял известно време на едно място и ГПС-ът си е "скачал" наоколо.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Странни показания на GPS

              ОК Чаво, ама имаш загуба на сигнала ... винаги преди "скока", а при мен няма.
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #8
                От: Странни показания на GPS

                Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                ОК Чаво, ама имаш загуба на сигнала ... винаги преди "скока", а при мен няма.
                Не можах да намеря пример за другия казус - при престой. Там преди скока няма 0.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: Странни показания на GPS

                  Това са грешки в изчисленията на процесора. Има ги, случва се. Имаше един случай...карам си, отсреща някакъв присветна за патрулка, а се бях засилил доста сериозно-примерно със 100 при ограничение 50 или 60. Имаше лек завой и те веднаха след него се сгушили в едни шипки. Хич не бях сигурен дали успях да намаля достатъчно, заради което после извадих трака да видя какво се е случило и...изненада...триста и нещо км/ч беше записало точно в тая точка.
                  Снимка не дойде, явно съм успял да намаля достатъчно.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Странни показания на GPS

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2018-03-12-18-14-05.jpg
Прегледи:1
Размер:44.2 КБ
ID:5783657Без значение от у-во, там почти винаги се побърква в посока Сф, най-често ме кара към Елин Пелин. В момента намирам само това останало(тлф, iGO)
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #11
                      От: Странни показания на GPS

                      Имах един такъв случай - с такава скорост в точка от трака.
                      Точно в тоя момент устройството се отлепи от стъклото и падна в краката на пасажера. Дори се смеехме, че е паднало навито с триста и кусур км/ч.

                      Не вярвам твоя случай да е такъв.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Странни показания на GPS

                        Там с 70ка, 2LT/ 31" съм минавал с +200... . Из върлото.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X