Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Партийно" за изключително качествен материал за гарнитури.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Партийно" за изключително качествен материал за гарнитури.

    Изнамерих висококачествен материал за гарнитури с високо съдържание на графит, и армиран с кевлар. Издържа на до 300 градуса. Много от оригиналните гарнитури NISSAN-ския двигател, който в момента човъркам, са правени от аналогичен материал. Предимството му е че заради голямото съдържание на графит и армировката е доста здрав и устойчив, като в същото време доста прецизно се намества по повърхините и не изисква промазване с никакви допълнителни уплътнители (например силикон), а на по-късен етап детайлите лесно се отделят един от друг при нужда. Отсъства и значимо "разтичане" при стягане както с обикновен масов паронит/клингерит или при използването на силикон.

    Ето му описанието:
    http://www.frenzelit.com/en/gaskets/...tec-premium-xp

    Тук се продава от форма "ДЕА ТРЕЙД" Варна.

    Единствения проблем е че се продава на листове 1500х1500мм при цена за лист с дебелина 0.5мм - 158лв без ДДС, а на мен просто такова количество не ми трябва и 90% от него ще стои някъде по шкафовете неизползван. Бих се прежалил за максимум 1/3 от листа, а даже и това ми е много - дори лист 500x500мм ще ми е предостатъчен.

    Ако има желаещи да направим "партия" за един или повече листа - обаждайте се, или тук или на ЛС. Лично се ангажирам ако се стигне до покупка на един или повече листа да ги нарежа според това кой колко е поръчал и да ги разпратя по куриер.

    Възможно е например нарязване на 9 еднакви части от по 500x500мм, всяка от които би струвала 21лв. Дори така разделен, един лист е доста материал и ако се използва пестеливо би стигнал за много гарнитури.

    Та тъй. Ако сте заинтересовани (или пък имате/сте работили с друг подобен на по-добра цена) - записвайте се тук кой колко иска и ще действаме.

    ПП: За протокола разполагам с 2 вида паронит и 3 дебелини хартия специално за гарнитури. Не е същото. Това просто го стягаш и забравяш. Може дори повърностите да не са изчистени или да са грапави и пак си се намества. Така се държат лично пипнатите оригинални гарнитури от въпросния материал.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    От: "Партийно" за изключително качествен материал за гарнитури.

    А къде се оформят, като гарнитури ?
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • #3
      От: "Партийно" за изключително качествен материал за гарнитури.

      Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
      А къде се оформят, като гарнитури ?
      Сам си ги оформяш според нуждите. Аз върша тая работа с макетно ножче, ножица и замби.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: "Партийно" за изключително качествен материал за гарнитури.

        Я виж пневмотехника дали имат същото, че те режат от листа.
        Онзи ден взех лист клингерит 2мм 1.5 на 1.5м за цена около 140лв мисля.
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • #5
          От: "Партийно" за изключително качествен материал за гарнитури.

          Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
          Я виж пневмотехника дали имат същото, че те режат от листа.
          Онзи ден взех лист клингерит 2мм 1.5 на 1.5м за цена около 140лв мисля.
          На сайта си нямат нищо по въпроса.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: "Партийно" за изключително качествен материал за гарнитури.

            До тук се събрахме двама, за 2/3 от лист. Търсят се кандидати за последната 1/3.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: "Партийно" за изключително качествен материал за гарнитури.

              Остави сайта. Звънни им.
              Няма страшно в умирачката...
              Страшното е да си жив!...

              Коментар


              • #8
                От: "Партийно" за изключително качествен материал за гарнитури.

                Добре де, оставам с впечатлението, че ти трябва за всички твърди гарнитури без тази на главата.
                Аз от '89-'90 за тази цел, освен ако с дебелината на гарнитурата въпросният детайл не се регулира дистанционно, ползвам Loctite 510, и никога повече няма и да си помисля за друго.
                Върви по много малко, анаеробно е, и първата ми туба я ползвах 15-16г. докато свърши без да се скапе.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: "Партийно" за изключително качествен материал за гарнитури.

                  Половината твърди карнитури са метални. Имам и Loctite и Victor Reinz и още един кашон химии. Стават за каквото стават, но категорично не за всичко. И хартията и обикновения паронит не стават за всичко. Всяко си има плюсовете и минусите.

                  Просто искам да имам И такова. Няма аналог като качества. В смисъл, прави се и от други фирми, но като материал си има специфичности които друго не може да даде.

                  Анаеробните и силиконите например стават само ако детайла се стегне веднага и не се пипа повече. Ако монтажа изисква стагяне по-късно или стягане на етапи на болтовете (например първо половината, после останалите, след монтаж и на друг възел), особено анаеробното ще се издъни здравата, просто защото не е правено за това. То няма слой и всяко последващо разместване по някакви причини значи течове.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: "Партийно" за изключително качествен материал за гарнитури.

                    Аз бих взел 1/9 та но като гледам все още сте на 3-тинки, аз аз няма какво да правя толкова материал.

                    Поздрави

                    п.п. след горния ти пост реших да отменя предният мой
                    Последно редактирано от I.Stoyanov; 12-03-18, 13:51.

                    Коментар


                    • #11
                      От: "Партийно" за изключително качествен материал за гарнитури.

                      Всичко си му харесвам, за местата, дето са правени за него, и го ползвам най-редовно. По въпросния двигател има 5-6 места, които са си с течна гарнитура по сервизно и там ще ползвам именно него.

                      Но докато на лесни места за повторна интервенция съм склонен да опитвам едно или друго, то на такива, при които ако протече ще трябва да свалям наново двигател, нищо във вселената не може да ме накара да ползвам нещо, в което не съм сигурен като краен ефект.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: "Партийно" за изключително качествен материал за гарнитури.

                        за 20-30 кинта ако мога да се включа се записвам.

                        Коментар


                        • #13
                          От: "Партийно" за изключително качествен материал за гарнитури.

                          21лв струва парче 50х50см. 31.5лв би струвало 75x50. Кое от двете искаш?
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: "Партийно" за изключително качествен материал за гарнитури.

                            Първото. Понеже почнаха да се отказват, та се включих. Не знам ще ли ми трябва някога, ама поне да го видя какво е.

                            Коментар


                            • #15
                              От: "Партийно" за изключително качествен материал за гарнитури.

                              OK.

                              Остана едно парче 50x50см само, дето си търси собственик.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X