Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за свидетели на катастрофа с УАЗ Хънтър на Иван Алексиев

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за свидетели на катастрофа с УАЗ Хънтър на Иван Алексиев

    Колегата ни и приятел Иван Алексиев пострада при катастрофа с УАЗ ката му. Слава богу, че е жив!

    Случи се на 8-ми март, в 12:15 на обед, мерцедес с много висока скорост го удря отзад, както чака спрелите коли пред Сити Пойнт Център, на бул. Александър Малинов в ж.к. Младост. Влачи го няколко метра и го забива в бетоновоз. Уазката е с изкривена рама и счупени рамена.
    Поради явно неверни обяснения на виновния водач на мерцедеса, пишат на колегата Иван Алексиев акт, че е засякъл той мерцедеса – по Член 25 ал.2. Което не отговаря на истината.

    Моля съдействие за свидетели, които са били там и могат да помогнат за изясняване на катастрофата и защита на пострадалия ни колега.

    Моля, пишете на лични съобщения на Иван Алексиев, на мен и на модераторите. Не е добре да се знае публично кой ще му помага.

    Ето снимки на мястото на катастрофата.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:katastrofa1.jpg
Прегледи:1
Размер:309.0 КБ
ID:6143938

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:katastrofa2.jpg
Прегледи:1
Размер:361.6 КБ
ID:6143939

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:katastrofa3.jpg
Прегледи:1
Размер:448.0 КБ
ID:6143940

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Катастрафа карта2.jpg
Прегледи:1
Размер:605.1 КБ
ID:6143941

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Катастрафа карта3.jpg
Прегледи:1
Размер:900.0 КБ
ID:6143942

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:UAZ1.jpg
Прегледи:1
Размер:76.1 КБ
ID:6143943
    Show must go on!
    LZ1VES

  • #2
    От: Помощ за свидетели на катастрофа с УАЗ Хънтър на Иван Алексиев

    Колеги, Иван е един от нас още от зората на този форум. Геолог, добър приятел, много точен и принципен човек. Ако някой може да помага да излезе наяве истината!

    От моя страна като коментар ще напиша, че каквото и да е заключението в акта, ако ще Иван да е паднал от луната право отгоре на пътя, този мерцедес се е движел със скорост с която е щял да се размаже със същият успех в бетоновоза и без Иван...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за свидетели на катастрофа с УАЗ Хънтър на Иван Алексиев

      Скоростта изглежда да е решение и за евентуална частична вина. За да дадеш на някого предимство трябва да го видиш преди началото на маневрата.

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за свидетели на катастрофа с УАЗ Хънтър на Иван Алексиев

        Каквото трябва, да направя

        Иначе, то е ясно, че ударния „отзад" е потърпевш. Т.е. в случая водача на УАЗ-а и на камиона.
        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
        LZ1EMS

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за свидетели на катастрофа с УАЗ Хънтър на Иван Алексиев

          Камери в района проверихте ли дали има?
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за свидетели на катастрофа с УАЗ Хънтър на Иван Алексиев

            Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
            Каквото трябва, да направя

            Иначе, то е ясно, че ударния „отзад" е потърпевш. Т.е. в случая водача на УАЗ-а и на камиона.
            Е да ама не, КАТ са съставили акт с постановена за катастрофата вина на Иван (т.е. УАЗ-а) Затова и се търсят свидетели, които да помогнат за установяване на истината... Не искам да коментирам нито защо КАТ са съставили така акта, нито кой е Иван пък кой другият водач и прочее. Ако някой е бил там или има заснета от камера катастрофата да помогне... моля...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за свидетели на катастрофа с УАЗ Хънтър на Иван Алексиев

              Съд Тезата на водача на лекия автомобил няма как да издържи, там.
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за свидетели на катастрофа с УАЗ Хънтър на Иван Алексиев

                Огледайте за камери по търговските обекти наблизо, които може евентуално да гледат към мястото.
                При щети над 14 МРЗ виновният го чака наказателно дело и присъда...
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ за свидетели на катастрофа с УАЗ Хънтър на Иван Алексиев

                  Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                  ...
                  При щети над 14 МРЗ виновният го чака наказателно дело и присъда...
                  Я това ми го разтълкувай.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ за свидетели на катастрофа с УАЗ Хънтър на Иван Алексиев

                    http://www.court.sliven.net/uploads/...4/18360914.htm

                    В линка съд, гледал делото на 1-ва инстанция, е осъдил човека за причинени имуществени вреди 1210,90 лв. -4 месеца условно и една година лишаване + разноските по делото. В линка са мотивите, с които въззивният съд отменя тази присъда и го оправдава напълно.
                    Забележи, че тук не говорим въобще за ГО и глобите по ЗДВП. Говорим за наказателно дело.
                    Последно редактирано от santaclash; 11-03-18, 01:34.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ за свидетели на катастрофа с УАЗ Хънтър на Иван Алексиев

                      Моля ви да прочетете призива на Веско: Който има данни - непосредствени впечатления, достъп до записите на камери обхващащи района на ПТП, познати, разполагащи с такива данни и пр., да се включи. На този етап, това е реалната помощ.
                      Свободни съчинения какво щял бил да направи съда, са с достоверността на хвърляне на боб.

                      P.S. При всички случаи ще има експертиза за механизма на ПТП. Колкото повече изходни данни за експертизата, толкова по-добре.
                      Последно редактирано от Danika; 11-03-18, 07:30. Причина: техн.грешка
                      Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ за свидетели на катастрофа с УАЗ Хънтър на Иван Алексиев

                        Случаят явно има достатъчно свидетели, надявам се ще се включат с помощ. Колега ми прати линк към обсъждане във фейсбук на случилото се... Понеже предполагам ще бъдат изтрити скоро някои коментари вадя най-важното и го пускам и тук... Ето я дискусията: https://www.facebook.com/groups/5934...3403667819219/

                        И коментари от водача на Мерцедеса - прикачвам като картинка:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:29025840_10215479857650473_819634262935339008_o.jpg
Прегледи:1
Размер:55.5 КБ
ID:5783595
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ за свидетели на катастрофа с УАЗ Хънтър на Иван Алексиев

                          Не мога конкретно да помогна, но все пак държа да кажа нещо от собствен опит.
                          При удар отзад, особено в населено място, без камери или свидетели, винаги е виновен движещият се отзад. Случвало ми се е точно аз да съм движещият се отзад, бях засечен, и въпреки това бях 100% сигурен, че няма как да докажа невинността си. За щастие инцидента беше до Орлов мост, и всичко беше записано на камерите. Без доказателства, не знам как са съставили въобще такъв акт в случая.
                          А по причинените щети, всяка обективна експертиза и независим, справедлив съд биха отменили написания акт. И го твърдя, не защото познавам на боб, а защото съм се удрял с УАЗ в монолитен бетон и знам от собствен опит какъв е ефекта и какви са щетите(много далече от показаните на снимките). А че българския съд е хвърляне на боб, е широкоизвестен факт, за съжаление в случая признат и от съдия.

                          И да, Мерцедеса е достатъчно нов, за да се докаже с точност каква е била скоростта му, в момента на удара, та ако ще за това да е нужна експертиза от производителя.
                          И завеждане на дело, трябва да е възможно най-скоро, защото автомобилите са веществени доказателства по него, а като гледам снимката от фейсбук, едното МПС вече се продава.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ за свидетели на катастрофа с УАЗ Хънтър на Иван Алексиев

                            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                            http://www.court.sliven.net/uploads/...4/18360914.htm

                            В линка съд, гледал делото на 1-ва инстанция, е осъдил човека за причинени имуществени вреди 1210,90 лв. -4 месеца условно и една година лишаване + разноските по делото. В линка са мотивите, с които въззивният съд отменя тази присъда и го оправдава напълно.
                            Забележи, че тук не говорим въобще за ГО и глобите по ЗДВП. Говорим за наказателно дело.
                            Аз те помолих да ми разтълкуваш това за наказателното дело при нормално ПТП в няколко реда, ама без линкове, че да е ясно за всички.

                            Понеже си е съвсем близко с темата, се надявам да не се превърне в полемичен спам.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ за свидетели на катастрофа с УАЗ Хънтър на Иван Алексиев

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              А че българския съд е хвърляне на боб, е широкоизвестен факт, за съжаление в случая признат и от съдия.....
                              Как четеш, бе човек? Няма съд, който да се състои от екстрасенси.
                              Няма презумция кой е виновен - черния жиБ или зеления трабант, предната каруца или задната. Всичко се основава на доказателства.
                              Докато не се представят реални доказателства и не приключи оспорването им, всичко е хвърляне на боб.
                              Напълнете я темата със спомени и реминисценции до степен да няма смисъл да се чете като призив за помощ (каквато е) и сте му "помогнали" на колегата.
                              Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X