Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Да поясним,всички стъкла ,не пропускат инфраред лъчите ,за УВ не важи.
    Ако имаш предвид че напълно прозрачните стъкла също не пропускат топлинни лъчи, то мисля че не е така. Еднакво ми грее през стъклото на малолитражката, без значение дали е смъкнато или не. И през прозорците у нас. През тонираното стъкло на кангото категорично не е така.

    Сега кои са ув и кои инфраред - не се наемам а споря, че да не се излагам, но топлината върху кожата си усещам прекрасно. Все още.

    Коментар


    • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Да поясним,всички стъкла ,не пропускат инфраред лъчите ,за УВ не важи.
      Точно обратното е, и то си е така заради стъклото. Дори обикновени напълно прозрачни странични стъкла спират поне на 50% от UV лъчите. А при предните фабрични процента е над 90 и понеже са трипластови няма никакви технологични ограничения да се сложат минимум 2 слоя повърхностни защитни покрития + 3 тонирания.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Точно обратното е, и то си е така заради стъклото. Дори обикновени напълно прозрачни странични стъкла спират поне на 50% от UV лъчите. А при предните фабрични процента е над 90 и понеже са трипластови няма никакви технологични ограничения да се сложат минимум 2 слоя повърхностни защитни покрития + 3 тонирания.
        Кое е обратно,аз всеки ден това го тренирам с инфрареда през стъкло.Инфраред лъчите не минават през стъкло.Няма обратно или наобратно.Визирам диапазона топлинно излъчване,което коментираме в случая.
        Ув лъчите минават през стъкло.Никой не пита дали са 30-40-90% ,отчитаме че минават.

        Инфраред лъчите през стъкло НЕ минават.

        Провери,знам че можеш!
        Последно редактирано от Roninn; 17-09-19, 01:18.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

          Инфрареда, касаещ PIR датчиците, не минава през стъкло, а това далеч не е всичкия. Иначе такова нещо като "парник" нямаше да съществува.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:изтеглен файл.jpeg
Прегледи:1
Размер:8.5 КБ
ID:5820995

          Всичко под 400 е UV, всичко над 700 е IR.

          Това за обикновено прозоречно стъкло "soda lime".
          Последно редактирано от sparkybg; 17-09-19, 01:53.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            До колкото си спомням,когато има отопление в стъклото,не може да е с UV защита.

            За тониране не съм сигурен,след малко ще погледна мойто на баничарката предното дали е тонирано,страничните са тонирани със сигурност
            Май страничните зеленеят повече от челното при мен, а то е с отопление.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

              Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
              Май страничните зеленеят повече от челното при мен, а то е с отопление.
              Ув филтъра не би трябвало да има връзка с тонирането.Преди няколко години се срещнах с един директор на китайски завод за производство на камери,бях с китаеца една седмица,задавах много въпроси,и останах много учуден ,когато ми каза че инфраред филтъра на камерите за различните региони е различен.Оказа се че чернокожите не възприемат червения цвят като нас европейците ,от там и различните филтри с различна пропускливост.

              Същото би трябвало да важи и за предните стъкла на колите,имах голф със фабрично маслено зелено тонирани стъкла,беше с висок клас дрън дрън,предното стъкло преди да го строша,беше полиризационно,зеления цвят на светофара почти мигаше като го гледаш през джама и си изкривиш главата,нямаше отблясъци и като цяло доста приятно чувство

              На работната кола също има подгрев и е тонирано ,но Ув то е друго.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                Всяко силикатно стъкло (кварцовото пропуща) поглъща напрактика напълно УВ и в различна степен ИЧ.
                Последно редактирано от Primrouse; 17-09-19, 19:15.
                It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
                Mark Twain
                https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

                Коментар


                • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                  Не съм забелязал да намаляват жегата вътре. За или против? Зависи от ситуацията. Затъмнените стъкла отзад пречат на любопитните да надничат вътре като има оставено нещо на задната седалка (което е много полезно ако трябва да се паркираш на някоя безлюдна улица). За съжаление обаче пречат и на шофьора каращ зад мен да види че му размахвам среден пръст (когато примерно ми се е залепил за ауспуха с надеждата че ще подкарам с несъобразена с ограничението скорост).

                  Коментар


                  • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                    Първоначално публикуван от Primrouse Преглед на мнение
                    Всяко силикатно стъкло (кварцовото пропуща) поглъща напрактика напълно УВ и в различна степен ИЧ.
                    Кварца пропуска УВ лъчите със сигурност.Имах една позната която бачкаше в един нонстоп ,в краката имаше елва кварц и краката и бяха на решетка ,един месец ходеше на солариум зимата да изглади тена.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      Кварца пропуска УВ лъчите със сигурност.Имах една позната която бачкаше в един нонстоп ,в краката имаше елва кварц и краката и бяха на решетка ,един месец ходеше на солариум зимата да изглади тена.
                      Елва и УВ и тръгват градските легенди....
                      It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
                      Mark Twain
                      https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

                      Коментар


                      • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                        ЗА

                        Прьста става и през прозореца
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          ЗА

                          Прьста става и през прозореца
                          Да бе, ми ако е -15°С заради него прозорец ще отварям
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            Да поясним,всички стъкла ,не пропускат инфраред лъчите ,за УВ не важи.
                            Не всички . Поне Москвич , Жигула , Мерцедес ( до 1999-та) , както и камионите Мерцедес , Щаер , Зил и Газ - пропускат . Лично пробвано многократно .
                            ПС.Пропуснах : и верижен трактор ДТ75М .

                            ... и поне да има и някаква минимална полза от настоящата "анкета" ...
                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            ...За мен затъмняването си е чиста гъзария. И понеже това го мразя от дъното на душата си-на всичките си коли които съм купил със затъмнени стъкла-първата ми работа е била да одера гадното фолио от стъклата....
                            .... я кажи как става "дрането" . Ама така че да не одера и стъклото ?
                            Последно редактирано от Vlado_Ts; 18-09-19, 09:09.
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Кварца пропуска УВ лъчите със сигурност.Имах една позната която бачкаше в един нонстоп ,в краката имаше елва кварц и краката и бяха на решетка ,един месец ходеше на солариум зимата да изглади тена.
                              Има доста да почакаш за UV от Елва Кварц, даже и съвсем да махнеш стъклото. Стъклото е кварцово не защото на някой му е притрябвало да пропуска UV (което прави - на почти всички HID лампи вътрешния балон е от такова и заради това) а за да удържи на температурата. Топи се при 1650 градуса, което вече си е доволно бяла осветителна крушка (от какъвто спектър Елва-та е далече).

                              Ето ти спектри на нагорещена жица с различни температури. Елва-та оптимистично е с около 1200 градуса.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Infrared-emitters-emission-spectrum.jpg
Прегледи:1
Размер:117.3 КБ
ID:5821018

                              Сега, може да има някакви стотни/хилядни от процента емисия на UV спрямо общото излъчване, което при тая мощност и дълга експозиция от близо да има някакво значение, но това не променя общата картинка.
                              Последно редактирано от sparkybg; 18-09-19, 10:38.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

                                .... я кажи как става "дрането" . Ама така че да не одера и стъклото ?
                                Ми как-разлепяш едното ъгълче и дърпаш. Ако питаш за запазване на нагревателя на задното стъкло-досега не съм имал проблем с него. Той е много по-здраво залепен отколкото фолиото, та се отлепя без драми.
                                Е, ако е добре опечено от слънцето фолиото се къса, и трябва пак да го зачоплиш отнякъде. Остава и гадно лепило, ама с мокър парцал се чисти сравнително лесно.
                                Отначало пробвах с разредители, коресилин, и всякаква друга химия. Става, макар,ч е си е тегаво. Май с мокър парцал е най-лесния начин.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X