Резултати от Анкетата: За или против, затъмняването на задните странични стъкла?

Гласоподаватели
109. Не можете да гласувате в тази анкета
  • За

64 58.72%
  • Против

45 41.28%
Страница 6 от 6 ПървиПърви ... 2 3 4 5 6
Резултати 101 до 120 от 120

Тема: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

Публикации
    2,104
    Точки (при гласуване)
    14

По подразбиране От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

Всъщност въпросът е, за мойте задни странични стъкла, или за стъклата на другите? Дали аз искам да си затъмня стъклата или дали аз искам другите да си затъмняват стъклата? Сега ми светна че в зависимост от същноста на въпроса, отговорът може да е много различен.
    Човек не знае, когато печели какво губи и когато губи, какво печели!

Roninn е офлайн
    Анатолий
    Старши участник | +ПЛ || ТП |* МСС *
    Място
    Пловдив
    Публикации
    7,024
    Точки (при гласуване)
    21

По подразбиране От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

Точно вчера оставих да колата да и сменят фолиото ,преди беше със кафяво и със сертификат.Сега е три пъти по скъпо и без сертификат.

Разликите,от вън и в двата случая не се вижда нищо вътре ако вън пече слънце.
    Нощно време на кафявите не се вижда абсолютно нищо.

На новото фолио,през ноща се вижда съвсем леко вътре.

Погледнато от вътре,на фалиото със сертификат се вижда навън но трудно , особенно на заден ход

Новото фолио,от вътре на вън се вижда почти идеално.

Аз съм доволен.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 г.
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/
    Сот Систем ЕООД

Публикации
    1,803
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на Roninn Преглед на публикациите

Погледнато от вътре,на фалиото със сертификат се вижда навън но трудно , особенно на заден ход

Аз съм доволен.
    Точно , видимостта при маневри на заден ход в по тъмната част на деня е проблема от тази "екстра".

Място
    Варна
    Публикации
    1,983
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на Roninn Преглед на публикациите
    Точно вчера оставих да колата да и сменят фолиото ,преди беше със кафяво и със сертификат.Сега е три пъти по скъпо и без сертификат.

Разликите,от вън и в двата случая не се вижда нищо вътре ако вън пече слънце.
    Нощно време на кафявите не се вижда абсолютно нищо.

На новото фолио,през ноща се вижда съвсем леко вътре.

Аз съм доволен.
    Сега и ако споделиш с колко процента УВ непропускливост са старото и новото чте имаме база за сравнение
    Щото аз на задното стъкло повече от 30% непропускане не слагам и грижи нямам.
    Задните странични са 70% а предните пак по 30% та така.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

Място
    Карлово
    Публикации
    1,075
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на petkov_bb Преглед на публикациите
    Точно , видимостта при маневри на заден ход в по тъмната част на деня е проблема от тази "екстра".
    Ще обесниш ли ако може ти как гледаш при маневра на заден ход?
    Аз като си завъртя главата на зад да гледам виждам на половина на това което виждам в огледалата!Отделно от това ми се налага да шофирам автомобили без задни прозорци.
    Но пак се изказваш като експерт в областа.
    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

Публикации
    1,803
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на Даниел Чобанов Преглед на публикациите
    Ще обесниш ли ако може ти как гледаш при маневра на заден ход?
    Аз като си завъртя главата на зад да гледам виждам на половина на това което виждам в огледалата!Отделно от това ми се налага да шофирам автомобили без задни прозорци.
    Но пак се изказваш като експерт в областа.
    При косо и напречно паркиране, когато излизате на заден, как виждате идва ли кола през тъмното задно странично стъкло?
    И никъде в темата не съм отричал правото всеки според преценката си да "действа".
    Извинявайте ,тези маневри ги правите само на огледала........ и не поглеждате ...........
    При камиони,бусове,баничарки ситуацията е коренно различна и не си мислете ,че само Вие шофирате.
    И почва да става ли................о?!

Място
    Карлово
    Публикации
    1,075
    Точки (при гласуване)
    12

А колко пъти се спомена че в затъмнените прозорци се вижда от вътре на вън.Това че тези които не виждат не означава че причината е в затъмнените стъкла.
    Човешкото зрение с възраста намаля.А някой се раждат така но закона не им забранява да изкарат книжки.

Публикации
    1,803
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на Даниел Чобанов Преглед на публикациите
    А колко пъти се спомена че в затъмнените прозорци се вижда от вътре на вън.Това че тези които не виждат не означава че причината е в затъмнените стъкла.
    Човешкото зрение с възраста намаля.А някой се раждат така но закона не им забранява да изкарат книжки.
    Май имате проблем с разбирането на написаното.

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    14,821
    Точки (при гласуване)
    34

При косо и напречно паркиране, когато излизате на заден, как виждате идва ли кола през тъмното задно странично стъкло?
    И никъде в темата не съм отричал правото всеки според преценката си да "действа".
    Извинявайте ,тези маневри ги правите само на огледала........ и не поглеждате ...........
    При камиони,бусове,баничарки ситуацията е коренно различна и не си мислете ,че само Вие шофирате.
    И почва да става ли................о?!
    По Таатово златно време (поклон и тъй нататък) на кормуване КЪСАХА и гонеха от полигона, ако не се обърнеш театрално назад при движение на заден ход.
    Ибо:

Цитат Мнение на ЗДвП
    чл.40, ал.1 „Преди да започне движение назад, водачът е длъжен да се убеди, че пътят зад превозното средство е свободен и че няма да създаде опасност или затруднения за останалите участници в движението.”, чл.40, ал.2 „По време на движението си назад водачът е длъжен непрекъснато да наблюдава пътя зад превозното средство, а когато това е невъзможно, той е длъжен да осигури лице, което да му сигнализира за опасности.”
    Гледане в огледалото не било достатъчно. Късаха, гонеха от полигона и повтаряш курса. Пък сегашните млъдьежи, даже на паркиране не ги учат. Синът ми ми се смее на бабешките съвети тип "Изберѝ си "маркер", напр. задна колонка и като се изравни с края на паркиралата пред планираното за завиране място, въртиш волана, па като ти дойде фарът на паркиралата отзад кола на средата на задното стъкло - изправяш" Вика ми: "Нали има камера / парктроник ?!"
    Старата Скопска чаршия, мелем за душата. Сакаш ли свирка чалгаджийска, тамо побарай я...

Място
    Карлово
    Публикации
    1,075
    Точки (при гласуване)
    12

Май имате проблем с разбирането на написаното.
    Според Експерта!

Място
    Карлово
    Публикации
    1,075
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на Bogoljub Gagic Преглед на публикациите
    По Таатово златно време (поклон и тъй нататък) на кормуване КЪСАХА и гонеха от полигона, ако не се обърнеш театрално назад при движение на заден ход.
    Ибо:

Гледане в огледалото не било достатъчно. Късаха, гонеха от полигона и повтаряш курса. Пък сегашните млъдьежи, даже на паркиране не ги учат. Синът ми ми се смее на бабешките съвети тип "Изберѝ си "маркер", напр. задна колонка и като се изравни с края на паркиралата пред планираното за завиране място, въртиш волана, па като ти дойде фарът на паркиралата отзад кола на средата на задното стъкло - изправяш" Вика ми: "Нали има камера / парктроник ?!"
    Не отричам че слизам да погледна от зад колко още място има но зависи с кое превозно средство съм.

Място
    София
    Публикации
    22,455
    Точки (при гласуване)
    81

...
    А спри се малко! Затъмненото задно странично стъкло не е непрозрачно и през него се вижда. Точно както се вижда и през затъмненото задно.

По Таатово златно време (поклон и тъй нататък) на кормуване КЪСАХА и гонеха от полигона, ако не се обърнеш театрално назад при движение на заден ход. ...
    Мдаа, ама колите по-често бяха с не повече от едно странично огледало. Ако го имаше и него де.

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    14,821
    Точки (при гласуване)
    34

Цитат Мнение на Чавдар (V93) Преглед на публикациите
    Мдаа, ама колите по-често бяха с не повече от едно странично огледало. Ако го имаше и него де.
    И немаха камери / парктроници / нито облегалки за глава на задните седалки (последните на мен определено си ми пречат).
    Старата Скопска чаршия, мелем за душата. Сакаш ли свирка чалгаджийска, тамо побарай я...

Публикации
    1,803
    Точки (при гласуване)
    12

Никъде не съм поставил подобна крайност -че не се вижда -постовете ми по темата са 96,103 и106. Но по лесно е да се опонира за спорта..............и колегата извади извън идеята пост- 103 като потвърждение на споделеното в 102.

Публикации
    1,587
    Точки (при гласуване)
    13

Ибо:

На жена ми колата дори и сама се паркира . Кога има затруднение да я изкара пак натиска копчето . И аз понякога се глезя и я ползвам тази екстра .
    С ремонт само на здравият тАлевизор , на счупеният пак нЕма да има картина ....
    I work for money, if you want loyalty get a dog. ("Работя за пари, ако искате лоялност - вземете си куче.")

Място
    sf,sf
    Публикации
    4,992
    Точки (при гласуване)
    16

Ибо:

Не е вярно, напротив. Правеше се ,,змейка" напред и после назад, само на страничните огледала (това малкото на кабината беше непрогледно или имаше кабинка с пейка за останалите изпитвани). Говорим все пак за кандидат професионалистите, иначе изпитващите си бяха същите.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    14,821
    Точки (при гласуване)
    34

Цитат Мнение на veskov Преглед на публикациите
    Не е вярно, напротив. Правеше се ,,змейка" напред и после назад, само на страничните огледала (това малкото на кабината беше непрогледно или имаше кабинка с пейка за останалите изпитвани). Говорим все пак за кандидат професионалистите, иначе изпитващите си бяха същите.
    За камиони не знам. За леки коли става дума. А там:
    Цитат Мнение на Чавдар (V93) Преглед на публикациите

Място
    Карлово
    Публикации
    1,075
    Точки (при гласуване)
    12

Като се спомена за маркировки едно време инструктора беше маркирал със стотинки навряни в уплатнението на здните прозорци за по лесно изпълнение на френски-софийски гараж

Roninn е офлайн
    Анатолий
    Старши участник | +ПЛ || ТП |* МСС *
    Място
    Пловдив
    Публикации
    7,024
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на rosen_offroad Преглед на публикациите
    Сега и ако споделиш с колко процента УВ непропускливост са старото и новото чте имаме база за сравнение
    Щото аз на задното стъкло повече от 30% непропускане не слагам и грижи нямам.
    Задните странични са 70% а предните пак по 30% та така.
    За старото мога да намеря сертификата,но на новото незнам.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 г.
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/
    Сот Систем ЕООД

Място
    Карлово
    Публикации
    1,075
    Точки (при гласуване)
    12

Искам да споделя нещо което съм пробвал с фолио.Имам приятел с оптика.При него има уред за замерване процента на защита от УВ лъчи.Замерихме фолио най високия клас предлагано на Бг пазара и отчете 80 процента защита.По обясненията на моя приятел който е дипломиран офтармолог (незная правилно ли го написах) защитата трябва да бъде на 100процента иначе не било каквото трябва.Процентите затъмнение нямат общо с УВ защитата за това трябва да се разграничават.

Страница 6 от 6 ПървиПърви ... 2 3 4 5 6

Сходни теми

1. Странични стъкла?
    От paiko във форум ВАЗ
    Отговори: 4
    Последно мнение: 26-06-16, 19:54
  2. ИдеИ за усилване на задните прозорци против кражби?
    От Борислав Ангелов във форум NISSAN
    Отговори: 25
    Последно мнение: 12-12-12, 08:41
  3. Отговори: 6
    Последно мнение: 04-11-09, 20:56
  4. Отговори: 4
    Последно мнение: 04-02-09, 21:16

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации