Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

    Против! Освен, ако не са фабрично затъмнени!

    Коментар


    • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

      Понеже изплува стара тема, та има развитие при мен. След 4 месеца каране на кола с фабрично затъмнени странични задни и задно стъкло, резултата е файда йок. Нито ми е хладно, като си тръгна след работа след 9 часа на припек, нито виждам някаква полза. По отношение на възраста на МПС-то, че се спомена, преди карах 24 годишна, сега 4 годишна кошница. Продължавам да не виждам великите ползи, ма може и аз да не ги разбирам нещата. Може по-гъзар да съм станал . Нека всеки да си кара според желанието, аз съм на "заварено" положение.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

        Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
        Понеже изплува стара тема, та има развитие при мен. След 4 месеца каране на кола с фабрично затъмнени странични задни и задно стъкло, резултата е файда йок. Нито ми е хладно, като си тръгна след работа след 9 часа на припек, нито виждам някаква полза. По отношение на възраста на МПС-то, че се спомена, преди карах 24 годишна, сега 4 годишна кошница. Продължавам да не виждам великите ползи, ма може и аз да не ги разбирам нещата. Може по-гъзар да съм станал . Нека всеки да си кара според желанието, аз съм на "заварено" положение.
        Е, аз пък карам 2 еднакви, едната със затъмнени фабрично, другата не. Останалите са леко зелено тонирани, пак фабрично. И на жената и на синковеца единодушно им е по-добре отзад. Дали има разлика в жегата не мога да кажа - но мога да кажа че ако я оставя с отворени процорци и слънцето грее вътре, седалките са с поне 10 градуса нагоре спрямо със затоврени прозорци, дори и незатъмнените.

        Единствения негатив за мен е например в гора като на събора в приморско, като си се наместил някъде, и после трябва да излизаш по тъмно назад. По-зле се вижда, а тогава ти трябва максимален обзор за да гледаш да не се нахендриш в някое дърво. За "разкош" и задната светлина е фабрично "тонирана".
        Последно редактирано от sparkybg; 16-09-19, 14:52.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

          Единствения негатив за мен е например в гора като на събора в приморско, като си се наместил някъде, и после трябва да излизаш по тъмно назад.
          Тогава ти трябва печен навигатор.

          По темата-сигурно съм писал, но не ми се рови, но пак ще се изокам...
          За мен затъмняването си е чиста гъзария. И понеже това го мразя от дъното на душата си-на всичките си коли които съм купил със затъмнени стъкла-първата ми работа е била да одера гадното фолио от стъклата.
          Затъмняването нищо не носи, само смях в очите на нормалните хора.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

            ЗА!Но до допустим.процент на видимост!
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Тогава ти трябва печен навигатор.
              "Оня случай" беше с незатъмненото. Със затъмненото (с което бях тая година) ми беше драстично по-зле, а джамовете и задната светлина са единствената разлика между двете.

              ...И не е фолио. Фабрично си е така. Фолио не съм и няма да сложа. Изключение може да направи единствено шибидаха например, ако си няма щора или щората се напича прекалено от слънцето.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                Истината е там,че няма нищо лошо във фолиото като цяло.Въпроса е че си има фолио за различни предназначения и трябва ползващият да се съобразява с това.
                Другото е че колкото е по-качествено фолиото толкова по-прозрачно може да бъде като същевременно да запази свойствата си на спиране на УВ лъчи и жега.
                Ама не е евтино.За среден размер автомобил тип мойта Ц класа комби си отиват едни 500лв за фолиране на целият автомобил без предното стъкло.
                И си кара безпроблемно с години.Не пречи на видимоста,а си спира жегата.
                Скоро време като се поосвободя ще я направя и кача снимки.Да се види от вътре и от вън какво се вижда до колкото е възможно да се снима.
                А такива дето си фолират целият автомобил с фолио 99% затъмняемост не коментирам.
                Няма страшно в умирачката...
                Страшното е да си жив!...

                Коментар


                • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                  В отговор на горните коментари:
                  Спарки, за мен лично няма файда, аз винаги карам, та си ме пече.
                  Кольо, при мен е фабрично, иначе фолиото категорично не ме кефи. Фабричното горе-долу мога да се съглася.
                  Слатаник, фабрично тониране може да е и зелено, което най-ми допада. Там вероятно също има UV защита. Моят предния е с отопление, на слънце отвън се виждат разни разцветки, иначе е зелено тониран. Задните както споменах са тъмни заводски - черни.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    "Оня случай" беше с незатъмненото.
                    А аз говоря за тази година. Ама то гузен негонен бяга.
                    Явно си забравил кой те навигира да даваш назад за да излезеш на "пътя" между дърветата. А не беше пил толкова бира, даже последната я остави почти пълна на масата...

                    За фабрично тонирани стъкла и аз нямам нищо против, даже са ми готини. Обаче това да е на всички стъкла. А сега отзад черно, та се не види стъкло ли е или ламарина, а отпред-чисто прозрачни. Щото така е по закон, ама на мен ми е смешно.
                    Правим се на мутри или от НСО, ама понеже сме цървули и нямаме пари за глоби-само отзад.
                    Ами смешно е.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      А аз говоря за тази година. Ама то гузен негонен бяга.
                      Тая година първата вечер ме навигира Таргич от почти същото място, втората си излязох сам от друго, третата ти, четвъртата Керчев. Или аз нещо съм се чалнал, или ми беше пренаселено (то не са мъркучи, вЪрви, кабели и разклонители), или са стъклата. Но определено затъмненото има по-гадна видимост, нямам категоричен отговор защо.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                        Карам от скоро една баничарка със заводски тонирани стъкла в някакъв зелен отенък. Всичките, включително и предното. На първо четене са си съвсем прозрачни, даже късно забелязах че има цвят. Обаче най-интересно става като си отворя прозореца в жегите - там, където слънцето пече на ръката ми през стъклото, въобще не се усеща. Над стъклото - чак пари. Пътническо канго, '98-ма година.

                        Коментар


                        • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                          Карам от скоро една баничарка със заводски тонирани стъкла в някакъв зелен отенък. Всичките, включително и предното. На първо четене са си съвсем прозрачни, даже късно забелязах че има цвят. Обаче най-интересно става като си отворя прозореца в жегите - там, където слънцето пече на ръката ми през стъклото, въобще не се усеща. Над стъклото - чак пари. Пътническо канго, '98-ма година.
                          Ми, викат им атермални и за някои марки в момента се водят за екстра. Преди години и аз карах едно БМВ Е-30 с фабрично тонирани стъкла и усещанията бяха същите, само че цветът на тонировката беше опушено кафяво. Лично мен, повече ме дразнят "тонираните" задни светлини. Ако слънцето бие в тях, изобщо не се вижда кога какво свети.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            Ми, викат им атермални и за някои марки в момента се водят за екстра. Преди години и аз карах едно БМВ Е-30 с фабрично тонирани стъкла и усещанията бяха същите, само че цветът на тонировката беше опушено кафяво. Лично мен, повече ме дразнят "тонираните" задни светлини. Ако слънцето бие в тях, изобщо не се вижда кога какво свети.
                            Тъй де:
                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            ...но мога да кажа че ако я оставя с отворени процорци и слънцето грее вътре, седалките са с поне 10 градуса нагоре спрямо със затоврени прозорци, дори и незатъмнените.
                            Незатъмнените са с лек зелен нюанс, включително предното.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                              Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                              Слатаник, фабрично тониране може да е и зелено, което най-ми допада. Там вероятно също има UV защита. Моят предния е с отопление, на слънце отвън се виждат разни разцветки, иначе е зелено тониран. Задните както споменах са тъмни заводски - черни.
                              До колкото си спомням,когато има отопление в стъклото,не може да е с UV защита.

                              За тониране не съм сигурен,след малко ще погледна мойто на баничарката предното дали е тонирано,страничните са тонирани със сигурност
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                                Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                                Карам от скоро една баничарка със заводски тонирани стъкла в някакъв зелен отенък. Всичките, включително и предното. На първо четене са си съвсем прозрачни, даже късно забелязах че има цвят. Обаче най-интересно става като си отворя прозореца в жегите - там, където слънцето пече на ръката ми през стъклото, въобще не се усеща. Над стъклото - чак пари. Пътническо канго, '98-ма година.
                                Да поясним,всички стъкла ,не пропускат инфраред лъчите ,за УВ не важи.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X