Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

    За стъклата не знам но откровено не обичам да не виждам напреде.
    Затова най ми харесва да шофирам нещо дето шофьора е на нивото на пътниците от градските автобуси.
    Тогава разните му затъмнения на ниските автомобили хич не ми пречат.


    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #77
      От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

      Брей, честно казано, изобщо не съм очаквал че едно нищо и никакво фолио на задните странични врати, ще има толкова хора против, аз лично имам отлична видимост от вътре навън, както през светлата част на деня, така и през нощта, никога не ми е било проблем да карам след някой на който да не виждам пътя през неговото си стъкло, аз нямам нужда да гледам от там, а според пътната обстановка и условия, явно нещата опират повече до лични предпочитания и въпрос на вкус, отколкото реално истински да пречат на някой друг участник на пътя....

      Един добър шофьор, смятам че трябва да умее да кара и усеща еднакво комфортно на пътя и колите около него, на МПС, независимо дали си в кабриолет, без фолио на стъклата, със фолио, на камион, или в бус с видимост само през предните странични стъкла и панорамното стъкло, всичко това при наличие на огледала за задно виждане...

      Коментар


      • #78
        От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

        Нещо форума не е наред, при редакция ми пуска ново мнение!

        за триене

        Коментар


        • #79
          От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

          Проблем с редакция!

          за триене

          Коментар


          • #80
            От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

            Всеки да си решава дали да си слага фолио или не, но тия приказки, че едва ли не кола със затъмнени стъкла пречи по някакъв начин на околните са пълни глупости. За китайския гаден ксенон съм на мнение , че трябва да се спират коли от движение и шофьорите да се наказват със сто удара с камшик на мегдана.


            Коментар


            • #81
              От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

              Преди месец и нещо брата купи кола, на старо естествено(още не са му оправили заплатата), и първата му работа по колата беше да одере фолиото от стъклата.
              Нищо не мога,и нищо не знам...

              Коментар


              • #82
                От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                Аз на пуното преди години като го взех направих именно затъмняване само на двете странични без задното.
                Жената и детето са супер доволни,защото грам не им пече през хубавото фолио пък си виждат всичко.
                Доволен съм,защото вечер мога да видя дърво в тъмното преди да го подпра ако правя маневри без видимост.
                Не че страничните огледала не вършат работа,но щом има и задно винаги е по-добре.
                На гранда смятам да направя същото.Страничните на втори ред + тези на багажника затъмнени,а задното чисто.
                Вече не съм орел през нощта ще си бодна и една читава задна светлина като,ако маневрирам из ливадите да виждам.
                И те така.
                Няма страшно в умирачката...
                Страшното е да си жив!...

                Коментар


                • #83
                  От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                  Добре де, каква е целта? Има закони у нас, в ЕС или където си. Сам решаваш дали да ги спазваш. Иначе да, моментът в Държавата и тук е подходящ, но съм против.
                  пп имам с фабрични достатъчно тъмни.
                  Последно редактирано от veskov; 10-03-18, 18:53.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #84
                    От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                    По повод тази тема: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=225524, за или против сте затъмняването на задните странични стъкла, говорим за разрешеното в момента за нашата страна, затъмняване на задните стъкла при наличието на огледала за задно виждане?
                    По повод на тази тема "
                    ако автомобилът Ви има затъмнени стъкла на предните врати или челното стъкло!"
                    какво е питането???

                    Коментар


                    • #85
                      От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                      Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                      По повод на тази тема "
                      ако автомобилът Ви има затъмнени стъкла на предните врати или челното стъкло!"
                      какво е питането???

                      Няма да има такова питане, това ще си е вече истинско нарушение, според закона за разрешаване на затъмняването, на определените за това места на стъклата, с изключение за специализирани превози със специален статут.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                        Няма да има такова питане, това ще си е вече истинско нарушение, според закона за разрешаване на затъмняването, на определените за това места на стъклата, с изключение за специализирани превози със специален статут.
                        Е това що е
                        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=226039
                        Пак има закони,. Като тук.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #87
                          От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                          Закона още не е за зимни и летни гуми.А за дълбочина на грайфера.
                          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                          Коментар


                          • #88
                            От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение

                            Един добър шофьор, смятам че трябва да умее да кара и усеща ....
                            Ми Павка , ЕГН -то , медицинските данни и други не са като километраж на нов внос бегачка, да го пренавиеш. И не подминава никой. Факт.

                            Умната.
                            В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                            В. Иванов

                            Коментар


                            • #89
                              От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                              Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                              Абе Ясене шегуваш ли се или нещо специфично ми се губи в тази идея - отразяването на ИЧ е в голяма степен е свойство на стъклото само по себе си. И основен проблем за жегата в колата, защото видимата светлина преминаваща през стъклото след поглъщане от предметите в колата се излъчва обратно в инфрачервения спектър и се отразява от стъклата, без да може енергията да излезе обратно през тях = парников ефект в чист вид.
                              Не, не се шегувам, просто знам наизуст малко повече физика от тебе.

                              Отразяването на ИЧ - в някоя част от спектъра, може би, но от слънчевия спектър така както го виждаме тук 95% минава през традиционно автомобилно и прозоречно стъкло. И носи по-голямата част от енергията която става на светлина. Можеш да го отразиш, можеш и да го погълнеш директно в стъклото. И двете са ефективни за борба с жегата, първото повече.

                              Обратното - излъчената от предметите в колата енергия е в доста по-дълговълнов диапазон и евентуално може да се поглъща или отразява с други мерки по стъклата, каквито на автомобилите обикновено не се прилагат. По прозорците има такива фокуси и те вършат работа. Но пък за предметите в колата (и хората) радиативното охлаждане няма чак кой знае какъв принос, не и при температури при които се оцелява. Конвекция си трябва там.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Аз пък нещо не мога да схвана как точно ви пречат на видимостта задните странични стъкла, за които се отнася въпросът в анкетата?!?
                                Например пред теб е паркиран автомобил напрякоВсички ще признаят, че гледат през прозорците на колкото се може повече автомобили във всяка посока за да се информират за пътната обстановка...е може би жените не, когато това не е възможно по друг начин.
                                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X