Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

    Мен лично не ме кефи. По закон можеш да затъмниш задните странични, но не и задното стъкло. Това за леките. Ма всички затъмняват наред. Мен ми идва, като катафалка. Има олигофрени дето затъмняват цялото возило (включително предното панорамно). Това всичкото с фолио. После обясняват (понеже все пак нали ...), че били "фабрично затъмнени". Свят широк.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #17
      От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

      Кое е разрешеното от закона затъмняване? Колко от затъмнените са минали Технотест или Декра? Колко от накичените като коледна елха ксенони , дрл, ледове стопове са минали през Технотест? За ауспусите да попитам? За гуми с различен размер от тези в инструкцията за експлоатация?
      Бедата е че пунктовете за ГТП и КАТ не си вършат работата , иначе задръствания нямаше да има.
      Фиат Купе
      Опел Фронтера В
      Мицубиши Паджеро Пинин

      Коментар


      • #18
        От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

        Моето задно е фабрично затъмнено....Честно.
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • #19
          От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

          За липсващи/ неориг калобрани каква е глобата?
          пп иначе икономия на гориво, оттам и на вредните емисии?
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #20
            От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

            Г-н Боюков, това е отговор от адекватен и нормален човек. Респект. Ама интерпретации, кошмари и страхове от "мутри" ми се струват смешни. Иначе бихте ли споделил като човек, работещ в системата с какъв предтекст се позволява на разни МПС-та да се движат изцяло затъмнени ?!

            Коментар


            • #21
              От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

              Грозно е, не ме кефи и не виждам каква полза има.
              Аз не бих. Но, всеки с вкусовете си.
              Против.
              Както и не разбирам каква е гъзарията, да се кара с халогени като полилей. Сигурно добавя десетина коня...
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #22
                От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                „Твърдението, че не ви е грижа за правото на неприкосновеност на личния живот, защото няма какво да криете, е все едно да твърдите, че не ви е грижа за свободата на словото, понеже няма какво да кажете.“
                (Едуард Сноудън)

                Не знам дали е възможно да се обясни по-ясно смисъла от тъмните стъкла, плътните огради, многобуквените пароли и изобщо всичко онова, което формира пълнежа на правното понятие "лична неприкосновеност" на практика. Това, че някои хора не я смятат за важна, не значи, че трябва за всички да е така.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #23
                  От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                  Тъмните стъкла имат много малко отношение към личната неприкосновеност. Нооо имат някакво. Да речем.

                  Към топлината също имат някакво отношение - с тази подробност че има покрития които не затъмняват, но отразяват инфрачервените лъчи. Е да де, струват едни други пари.


                  ---
                  От личен опит ми се е натрапил извода че хората, които карат кола със затъмнени задни стъкла, много-много не гледат и през незатъмнените (ако са останали такива).

                  На мен пък ми е терсене когато не мога да се огледам назад и настрани.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                    Няколко ползи от тъмните стъкла:
                    - по-ниска температура на купето, през лятото и на слънце.
                    - не се вижда какво имаш в багажникът (мярка полезна против наркомани и всякаква крадлива сган)
                    - нощно време не хващаш "тен" на врата и "осветяване" на очите от каращи зад теб на дълги, ксенони, нерегулирани фарове, камиони с високо поставени светлини...
                    - при счупване на стъкло, не се разпилява навсякъде. Имах точно такъв случай на счупено задно странично стъкло от изхвърчал камък от градински тример. Виняги когато чистех колата след този случай имаше парчета от стъклото.
                    - има хора със "слънчева алергия" . Моята съпруга получава червени петна и обриви по кожата която е на пряка светлина. Познайте къде се чувства по-добре докато пътува.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      ........На мен пък ми е терсене когато не мога да се огледам назад и настрани.
                      Етова си го мислех, че съм свикнал да имам перфектна видимост и ще ми е доста кофти ако трябва примерно да карам такава кола или товарен бус/баничарка. Въпрос на свикване е предполагам, но някак по-добре се чувствам като мога лесно да видя какво се случва около мен и бързо да препокривам мъртвите зони. Явно бавареца ме е разглезил.
                      Real Recognize Real

                      Коментар


                      • #26
                        От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                        Затъмнени.По закон де.Искам пък да съм мутра.
                        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                        Коментар


                        • #27
                          От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                          Въпросът е за задни странични, не за задното, което наистина ако е много затъмнено е неприятно за каращия от зад (но и за шофиращия също), но и бусовете и други подобни създават същия проблем така че се примиряваш и оствяш повече дистанция. А за задни странични, не ме интересува дали някой верно е решил да си прави колата на катафалка. Аз съм за нормално тонирани в зелено стъкла, чисто бели също не ми харесват. Лятото едни екранчета също стават за редуциране на слънцето. Не участвам в анкетата защото въпросът е повърхностен и безсмислен за мен, всеки си решава сам.
                          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                            На сегашния ми автомобил, задните стъкла са фабрично затъмнени. Комби е, и това включва стъклата на задните врати, тия на багажника и това на багажната врата.
                            Смея да твърдя че вечерно време нямам никакви забележки откъм видимост.

                            А за да не ви "палят" вратовете с нерегулирани фарове каращите зад вас, са измислени огледалата за обратно виждане с автоматично затъмняване.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                              Моите всички стъкла са тонирани (и предните, но съвсем слабо)... Задните (странични на задните врати, странични на багажника, задно стъкло) са много тонирани - отвън не можеш да видиш вътре...
                              Проблемът явно не е в това да са затъмнени или не, а колко точно и как да са затъмнени - опит да се въведе ред в безразборното тониране, лепене на фолиа и т.н..
                              На времето позната имаше ладичка с тонирани всички стъкла... Да, виждаше се добре лятото - окото се адаптира - все едно караш със слънчеви очила... Е да, нощем не е толкова комфортно
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                                Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                                Етова си го мислех, че съм свикнал да имам перфектна видимост и ще ми е доста кофти ако трябва примерно да карам такава кола или товарен бус/баничарка. Въпрос на свикване е предполагам, но някак по-добре се чувствам като мога лесно да видя какво се случва около мен и бързо да препокривам мъртвите зони. Явно бавареца ме е разглезил.
                                Явно с Ясен не сте карали коли със затъмнени стъкла...Как точно това,че са затъмнени ви пречи да си гледате,че и да виждате назад ? Със слънчеви очила карате ли? И когато трябва да се огледате, сваляте ли ги ?
                                Виден столичен ихтиолог

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X