Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на джип ТЛК 90

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Избор на джип ТЛК 90

    Като цяло sparki-то (отново) е прав.
    90 серия не е някакъв връх, но си е съвсем прилична машина.Просто е необходимо да не превишаваш лимита и.Когато е произвеждана е била съвсем конкурентно способна, да не кажа и по-добра от повечето образци.
    Абсолютен факт е че има недостатъци.Но няма машина без такива.
    70-серия са малки камиони.С всечките + и - дето се сетиш...
    Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
    0887/осемпет 66 4осем

    Коментар


    • #32
      От: Избор на джип ТЛК 90

      Първоначално публикуван от mitaka85 Преглед на мнение
      Странно решение на японските инженери да "убият" една легенда и да конструират тип градски джип. Мога да е сравня с витара къса база 2.0 кубика 16 клапана 132 коня. Просто неубиваема машина. Две години я карах като мотор по горите къде ли не съм я завирал е не успях да и счупя окачването. И се питам как е възможно една никаква витара да е впъти повече издръжлива, мощна и проходима от тойота 90. Там където съм минавал с нея никога не бих минал с тойотата а и не мисля че тойотата би издържала на такова каране.
      Собственик съм на TLC95 (D4D) от 2007г. До преди 2г. колата се караше активно, сега се кара редовно, но не пътува. Колата е на реални 360к+ км. До сега шарнирите са сменяни само веднъж - сега предстои да бъдат подменени за 2-ри път. По окачването са подменяни доста неща, които в момента не помня, но след 300к. Всяка една част от начало до край е била оригинална, сменяна в фирмения сервиз. За толкова висок и голям джип е доста удобен за пътуване - не клати и спокойно можеш да направиш преход до 800-900км за ден - пътуваш, вършиш работа и се прибираш. Същевременно можеш да минеш по всеки черен път или нива, стига черния път да не е с много шубраци. Това, че предното окачване е независимо, а не е с цял мост дава голямо предимство от гледна точка на комфорт. Нямам забележки към проходимост и за целите за които сме я ползвали е вършила повече от перфектна работа. LSD дифа за моята употреба е перфектната екстра, а бавни съм пускал много рядко и най вече, за да не си играя и да предпазя съединителя.

      Това че G класата я направиха с независимо окачване отпред и това, че порасна е минус извън пътя, но не мислите ли, че като концепция се доближава точно до LC. Естествено трите блокажа си казват тежката дума, но и разликата в парите е голяма.

      Като недостатък мога да посоча това, че е шумна - всъщност звука от мотора е доста приятен, но при по-продължително пътуване ти идва в повече. Преди години имах желание да се сдобия с 120-ка, но нещо се разминахме, за което в момента изобщо не съжалявам, даже напротив.

      Коментар


      • #33
        От: Избор на джип ТЛК 90

        По черен път още не съм я карал, но градско мога да кажа че е супер (автомата). Има доста добра динамика в ниските се усеща дърпа добре. Някой колега по горе написал че 125 к.с. 3.0 дизел автоматична скоростна кутия било за много спокойно шофиране. Аз не съм на това мнение. Върви си и то прилично. Няма турбо дупка от ниските както някои други джипове. За блокажите отделяш дадения бюджет и ги имаш не виждам такава драма. По-скоро предимството на патрула и "G-Class" е предния цял мост.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X