Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дизел vs Бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дизел vs Бензин

    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
    Топли купето и товари двигателя.
    С климатроник стопля още по бързо.
    Това вероятно зависи от конкретния автомобил. На тия на които съм се зачитал в TFM, компресора на климатика не сработва под някаква температура. Да кажем +5 градуса.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • От: Дизел vs Бензин

      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      Това вероятно зависи от конкретния автомобил. На тия на които съм се зачитал в TFM, компресора на климатика не сработва под някаква температура. Да кажем +5 градуса.
      Под 5 градуса не става никога в гаража.
      Нормално 7-8 градуса и климатроника си задухва топло още от началото.
      Ако стане под 5 градуса обикновено има 3 метра сняг на преспа пред гаража
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • От: Дизел vs Бензин

        Нищо си му няма на компресора под 5 градуса. Като го обърнеш на топлене си топли (това тези коли на които им се обръща да топли).

        А има и коли с електрическа суха печка.

        Коментар


        • От: Дизел vs Бензин

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Разбира се, че конструкцията. Съвременните дизели конструктивно имат някаква водогрейка - или електрическа, или вискозна, или горелка. Така и баба знае да се стопли по-бързо от бензинов двигател.

          Оттам и разликата в разхода на студено.
          Джипката доколкото знам няма шатно никакъв допълнителен подгрев на охладителните течности... Има електрически подгрев на въздуха към предното стъкло, ама това си е друга бира...
          Да, може косвено да загрява по-бързо заради повечкото консуматори, но факта си е факт - загрява учудващо бързо за такъв кютюк...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Дизел vs Бензин

            ... а може да има и нарочно понижена ефективност на студено (с недостатъчен аванс на впръскване).

            Коментар


            • От: Дизел vs Бензин

              Възможно е...
              Доколкото си спомням - темпото на загряване на празен ход бе около 1С/7сек... Т.е. при темп около -9С започва да топи леда само от парното минута след стартиране. Започне ли движение/натовариш ли ДВГ, то темпото скача много по-бързо..
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Дизел vs Бензин

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Нищо си му няма на компресора под 5 градуса. Като го обърнеш на топлене си топли (това тези коли на които им се обръща да топли).

                А има и коли с електрическа суха печка.
                За ел.суха печка съм чул, ама климатика за топлене май не се ползва много в автомобилите.
                Поне аз не знам, но и много не съм в час с новите автомобили.

                Най- малкото, ако нямаше пречки, споменатата суха ел. печка, щеше да е излишна като решение.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • От: Дизел vs Бензин

                  Аааа, сухата ел печка е евтино и не много икономично решение. Новите Дачии примерно имат такива, с реотани. Аз пък си набрах от някакви Пасати - с керамични нагреватели.

                  Климатик с четирипътен вентил и топлене съм виждал на някакво бембеве. Но при всички случаи е по-скъпо и заработва малко по-бавно.

                  Коментар


                  • От: Дизел vs Бензин

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Нищо си му няма на компресора под 5 градуса. Като го обърнеш на топлене си топли (това тези коли на които им се обръща да топли).

                    А има и коли с електрическа суха печка.
                    Правейки аналогия с компресорите на битовите климатици, вероятно действително "нищо му няма".
                    Предполагам, че страданието е с кондензатора/изпарителя (онова пред водния радиатор). Та, това нящо, в хладно и мокро или мъгливо време го виждам станало на буца лед за норматив. Стане ли такава, няма земна сила която да го "обезскрежи" при движещ се автомобил. Поне не и при разумен разход на енергия. Дори и да има успех, както споменах и по-нагоре, пак ще стане буца лед за норматив.
                    Има и електрически нагреватели. Сериозни джаджи - киловатите за нищо ги нямат. Монтират им едни симпатични предпазителчета по 60 - 80А. Някои от тия печици имат няколко секции с такива.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • От: Дизел vs Бензин

                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      Правейки аналогия с компресорите на битовите климатици, вероятно действително "нищо му няма".
                      Предполагам, че страданието е с кондензатора/изпарителя (онова пред водния радиатор). Та, това нящо, в хладно и мокро или мъгливо време го виждам станало на буца лед за норматив. Стане ли такава, няма земна сила която да го "обезскрежи" при движещ се автомобил.
                      Предполагам, че докато обледяването на изпарителя стане реален проблем, двигателят малко или много ще е стоплил.

                      Факт е, че такива автомобилни климатици има. Подробности от логиката на работата им не зная, вероятно има решения или защити срещу екстремни режими. Примерно може да има топлообменник антифриз към фреон или ограничение по време или по температура на изпаряването.

                      Коментар


                      • От: Дизел vs Бензин

                        Понеже доста съм мислил по темата с подгряването на двигателя преди стартиране през зимата, няма нищо по-евтино и ефективно от мокрите печки, кеф ти дизел, кеф ти бензин, сЕ харчат около 200-300мл докато загреят мотора, което дори е по-малко като разлика в разхода при студен мотор докато загрее, освен, че някои печки имат функция като достигнат 60°С да се включи и вентилатора на парното, та като влезеш в колата хем въздуха се е обърнал, а и ако е имало лед по джамовете е паднал.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Дизел vs Бензин

                          Верно ли доста си мислил докато стигнеш то този извод? Ти си гений!
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • От: Дизел vs Бензин

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            Понеже доста съм мислил по темата с подгряването на двигателя преди стартиране през зимата, няма нищо по-евтино и ефективно от мокрите печки, ....
                            Евтино колко да е ефтино - втора ръка почват от 5-600 лева нови от 3000 нагоре

                            Ефективно колко да е ефективно - всеки гараж ги бие с много
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • От: Дизел vs Бензин

                              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                              Верно ли доста си мислил докато стигнеш то този извод? Ти си гений!
                              Казано от капацитет това може само да ме радва.
                              Уценям ти преценянето.

                              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                              Евтино колко да е ефтино - втора ръка почват от 5-600 лева нови от 3000 нагоре

                              Ефективно колко да е ефективно - всеки гараж ги бие с много
                              Напълно си прав, ако имаш кола от магазина, тогава и печката от там, че и гаража, не би трябвало да са ти проблем, по-надолу, според чергата, а за най-големите цървули които карат на газ, и са без гараж, има бензинови печки за по 100лв дето никой не ще.
                              Да, отоплен гараж е перфектният вариант, но не можеш на всякъде да го носиш с теб.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Дизел vs Бензин

                                Да пиша в тази тема, че се присъединих и към дизеловия отбор. И тъй като дизеловият двигател е доста комплициран, повече отколкото средностатистическият дизел (турбо с променлива геометрия, променливи фази на газоразпределение на всмукателните клапани, директна инжекция с помпа за високо налягане и впръскване на три фази при всмукателния и компресиращия тактове на двигателя, ДПФ и катализатори 2 броя след ДПФ, като преди и след всеки от тези елементи на изпускателната уредба има навързани датчици) не смятам да го ползвам за кола тръгни спри, защото съм убеден, че ако го карам все по 3-4 км без да е загряла ще почнат ядове. Когато колата е в режим на регенерация пълни маслото на двигателя с нафта и когато набута литър и половина в маслото, трябва да се сменя. А на градцко с нашата нафта регенерацията върви през 200 -300 км при режим на каране тръгни спри. При 2000 км извънграда не установих нито един път регенерация, което значи, че за градско ще си карам бензинката, а тази ще ми е за извънграда.
                                На тази дизеларка са доста скъпи турбото с геометрията, което не знам колко км изкарва преди да трябва да се прави, защото е ясно че не е вечно. Горивната помпа за високото налягане и дюзите за директното впръскване са доста скъпи консумативи също. Говориме за няколко хиляди, малко над 5 - 6 000 лв. А с нашата нафта на тези консумативи със сигурност имат по-къс живот от този, който са дадени че изкарват, малко над километрите които покрива гаранцията на колата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X