Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дизел vs Бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Дизел vs Бензин

    Един човек не познавам с монтирана след това газ, и да няма занимавка с нея.Все нещо има. По-вероятно е да уцелиш калпава газ, от колкото калпава нафта.
    Отделно, бензин да върви като дизел в нормални работни обороти няма. За да ми харесва на мен в доускоренията е още по-зле.На печката подаваж газ и лети.Бензина си на предавка надолу. И защо си мислите,че новите бензини с директни впръскване са много евтини за потдръжка?

    Коментар


    • #32
      От: Дизел vs Бензин

      Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
      Един човек не познавам с монтирана след това газ, и да няма занимавка с нея.Все нещо има. По-вероятно е да уцелиш калпава газ, от колкото калпава нафта.
      И аз не познавам.
      Ама да питам къде ли се изучава изкуството за монтаж и поддръжка на газови уредби?
      Има ли тука възпитаници на ПГ Хенри Форд / бивш Вилхем Пик/?

      Коментар


      • #33
        От: Дизел vs Бензин

        Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
        Отделно, бензин да върви като дизел в нормални работни обороти няма. За да ми харесва на мен в доускоренията е още по-зле.На печката подаваж газ и лети.
        Е, това не е сериозно. Ела да те дръпна с "Хемито" да видиш кое не върви и в кои обороти.
        Ако считаш, че 5,7 атмосферка е несъпоставим с 2,0 TD ли какво беше твойто, дай да намерим някой с напр. 2,0 Т бензин?
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #34
          От: Дизел vs Бензин

          Само не трябва да забравяме,че сегашните турбо бензинки,не са като старите бензинови коли.Ресурсът обикновено се върти около 200000 максимум,харчи си яко и масло.Ако се газифицира,гаранция ще създава и това проблеми.Почти не се предлагат нормални бензинови двигатели,повечето са изпилени заради хипотетична икономия-а си харчат бая...И за стара,и за нова,мисля че дизелът има повече шанс да не създава много бъдещи проблеми

          Коментар


          • #35
            От: Дизел vs Бензин

            140км/ч. на 3000 оборота Фронтера 2.4 бензин 94 та година.Т-4 1.9 тди vw ,най жилавия дизел от по -старите 140км/ч. макс на 4000 и кусур оборота.По новите Х стрела с 6 ст. кутия ,ниски обороти при максимална скорост,постоянни проблеми с вакуумрегулатори и датчици и зверски разход и в градско и на дълго със 140-160.В ниския клас от новите малки дизели няма 6 ст.кутия от 6оято да се свалят оборотите.За дълго ,кофти за пътуване.Скоро на един кораб.бебевоз Тойота служебен ,със супер ЕгР системи и турбо последен клас ,от гръмнало турбо на магистралата отиде за брак на мотора със задрал колянов вал за минути.Видях и снимах мотора след разглобяването и причината нагар от ЕГРа ,директно в нормално работеща турбина,като птица в самолетен двигател .А за нагара по колектора просто немам думи ,сталакмити и сталактити по пещерно дело.Деа и дизелите....,ем чисти,ем икономични ,ем за хвърляне ...,даже и супер-дупер,както казват някои колеги тук, у форума.Въпрос на избор ,обаче колко е верен?!
            Последно редактирано от faster; 08-03-18, 21:24.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #36
              От: Дизел vs Бензин

              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
              Един човек не познавам с монтирана след това газ, и да няма занимавка с нея.Все нещо има. По-вероятно е да уцелиш калпава газ, от колкото калпава нафта.
              Отделно, бензин да върви като дизел в нормални работни обороти няма. За да ми харесва на мен в доускоренията е още по-зле.На печката подаваж газ и лети.Бензина си на предавка надолу. И защо си мислите,че новите бензини с директни впръскване са много евтини за потдръжка?
              Ами, приятно ми е да се запознаем. Проблеми с ГИ на моите коли не съм имал. Сменям филтри редовно и това е. А относно предавката надолу, да, често го правя и не ме мързи. Напротив. За голям автомобил, като джип, камион т.н. може и да си струва дизелът, но за автомобили от средния клас не мисля. Иначе отдавна да съм минал на дизели.
              HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

              Коментар


              • #37
                От: Дизел vs Бензин

                Познавам хора които нямат проблеми с газовите. Като начало всичките ни фамилни автомобили, включително моя. Никакви проблеми. Само газ! Втората дизелова кола във фамилията (първата беше Ситро с XUD 9) едно Диско, което вече чака за ремонт на глава. И нито е тормозено да речеш, нито е купено за пет лева. Ама на! Късмет.

                Коментар


                • #38
                  От: Дизел vs Бензин

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Е, това не е сериозно. Ела да те дръпна с "Хемито" да видиш кое не върви и в кои обороти.
                  Ако считаш, че 5,7 атмосферка е несъпоставим с 2,0 TD ли какво беше твойто, дай да намерим някой с напр. 2,0 Т бензин?
                  С уговорката за еднакви кубатури и цилиндри. Дизела ми прави по-голям кеф за каране.Имаш винаги динамика и мощ само като си наклониш леко десният крак. Особенно при изпреварване. С бензина се почва едно ръчкане, пък изцеждане. Нека да сравняваме круши с круши

                  Коментар


                  • #39
                    От: Дизел vs Бензин

                    V8 5000 кубика и автоматик. За една заплата пари. Какво гаснене, какви съединители, какво турбо, какви 5 лева?!
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #40
                      От: Дизел vs Бензин

                      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                      V8 5000 кубика и автоматик. За една заплата пари. Какво гаснене, какви съединители, какво турбо, какви 5 лева?!
                      Точно казано, е не е за една заплата пари тук.. но

                      Коментар


                      • #41
                        От: Дизел vs Бензин

                        Що ли си мисля че, щеше да е същото и заглавието ако беше" кое е първо кокошката или яйцето"...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Дизел vs Бензин

                          Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                          С уговорката за еднакви кубатури и цилиндри.
                          И турбо, дядо попе, и турбо.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #43
                            От: Дизел vs Бензин

                            ситроенчето ми ах че харчи 3.5А отВакарел до Примо

                            рско натоварен с мене жена ми двете щерки малкия зет и багаж даде тритри литра и сто и осемдесет грама на сто километрате това е кръст Как вика мишоци само дизел
                            К мирной жизни не пригоден.
                            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                            Коментар


                            • #44
                              От: Дизел vs Бензин

                              Уви, хибридите имат още много лЕб да ядат докато станат популярни в Клета Мамковина.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #45
                                От: Дизел vs Бензин

                                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                                С уговорката за еднакви кубатури и цилиндри. Дизела ми прави по-голям кеф за каране.Имаш винаги динамика и мощ само като си наклониш леко десният крак. Особенно при изпреварване. С бензина се почва едно ръчкане, пък изцеждане. Нека да сравняваме круши с круши
                                Интересно ,що като се опитвам да карам дизел ,некъв тип ралиино каране все не ми се получава ,па с бензин винаги стават нещата .И залепването в завой на по долна предавка и ускорено изпреварване пак с такава надолу и изтрелването като с шут и изобщо по податлива работа на зверско каране и оборотни амплитуди,които бендина поема с лекота ,а дизела от 4 та на трета е готов да умре ,ако ще да му вкараш най мазната междинна газ да изравняване на режима.Това 3та на макс му е като умирачка.За еднакви по кубатури става въпрос,не конкретно ,а в практиката.
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X