Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дизел vs Бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дизел vs Бензин

    Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
    Ми да темата приключи след като бавния пътник се произнесе.Защото налиии .....
    Не мога да разбера - проблеми с бензинките ли имаш, или с мен?
    Или просто няма какво друго да кажеш?!
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: Дизел vs Бензин

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      Не мога да разбера - проблеми с бензинките ли имаш, или с мен?
      Или просто няма какво друго да кажеш?!
      Предпочитам да го напиша!Просто си дрънкам що ме забелязваш.
      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

      Коментар


      • От: Дизел vs Бензин

        Първоначално публикуван от stako Преглед на мнение
        Без да претендирам, че разбирам много, мога да кажа, че моето усещане от малките дизели не е очарователно. Колите са доста по-шумни, не вървят преди турбото, а след него вървят до към 3500 оборота. Не знам нито са за градско, нито за извънградско. Те са за едно много пенсионерско и неутрално превозване, без да дават тръпка. Ако ги настъпвам и карам спортно разхода им се качва чувствително. Все пак в малките дизели, за мен се открояват дизелите на нисан dci 1.6 130 коня, както и dci 2.0 177, които въпреки всичко са сравнително приемливи.
        Разбира се големите дизели са съвсем друга бира, както бях споменал на БМВ със 170 км/ч при 2000 оборота, какво има да коментираме.
        Аз пък съм твърдо очарован от малките дизели.
        Но куплирани с подходящата многостепенна автоматична трансмисия.
        Гоуф 1.6 ТДИ мотор САУС, ДСГ 7, 105 к.с.
        140 е на 2500 оборота на 7-ма
        100 е на 1500 оборота
        Настъпваш и сваля с 3 предавки и дига на 5000 оборота.
        Темпомат на 140 (по ГПС) магистрала разход твърдо 6, на 100 4.5

        Същото нещо дизел ръчка 6 степенна кутия е отврат да се кара - ръката ти не слиза от лоста
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • От: Дизел vs Бензин

          Имах възможност да покарам едно Клио Грандтур, новичко, с 1,5 dCi 90 коня. Мога да кажа, че този дизел е много икономичен, преди всичко. Достатъчно еластичен, но му липсва малко динамика. Сравнително тихичък е и колата в планинско много добре се катереше на 3-та при много стръмно и натоварена с 4-ри слабички човечета и с малко багаж. Общо взето си заслужава такава колица, но не за предлаганата цена от 33 000 лв, а според моя оценка някъде с около 30% надолу.
          Но ако говориме са дизел dCi 90, dCi 110 и dCi 130, особено последния, който мисля че е разработка на Нисан са много добри дизелчета.

          Коментар


          • От: Дизел vs Бензин

            За градско - бензинка, дизелите повече цапат филтъра за частици там. За купуване на стар автомобил - също бензинка, при дизелите се очакват по-строги изисквания на техническия преглед, което също ще води до неочаквани разходи по поправянето им докато влязат в крак с новоизмислените норми. Нова кола - дизелът ще става все по-скъп в сравнение с бензина, та...

            Коментар


            • От: Дизел vs Бензин

              Та .....,дизела си отива.Въпрос на време!След него и бензина ,но по-бавно!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • От: Дизел vs Бензин

                Няма нищо по-гадно от смърдящите дизелови двигатели в града. Всеки ден е това. От 4 години в Люксембург заживя мой приятел със семейството си. Има дизелово фиатче JTD. Никакъв шанс да го кара там. Като провери какво ще му коства................................ Друга позната с пасат със съвременен дизел я накараха да добави и направи доста неща по мотора, да го вкара в норма и чак тогава го допуснаха. Струваше над 3000евра. Ама като е нова колата как да я натириш............. Та общо взето там дишат чист въздух, но приятеля ми казва, че там трудно може да караш автомобил над 5 години, особенно дизел.
                Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

                Коментар


                • От: Дизел vs Бензин

                  Човечеството обитава и други населени места, не само Люксембург...
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • От: Дизел vs Бензин

                    Така е. Но в крайна сметка, ако ще се сравняват автомобили работещи с различни източници на енергия, моето лично мнение, е че трябва на първо място да се гледа колко "цапа". В противен случай както е тръгнало може в близко бъдеще да няма кой да ги използва. В този ред на мисли може би на газ е най-добре. Но лично за мен, колко бързо ускорява и т.н. трябва да не е на първите места като критерии. Защото в крайна сметка железата са си железа, но дали човечеството има полза от тях и наистина нужда от някои. Защото сега сме ние, но след време децата ни ще дишат още по-некачествен въздух.

                    Отклонение от темата: същото е като с АЕЦ. Атомната енергия е много по-чиста от въглищата и изгарянето на дърветата. Само си представете градове в които не се изгарят такива горива, и всичко се захранва на ток от АЕЦ. Има такива места по света и качеството на живот е друго..............
                    Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

                    Коментар


                    • От: Дизел vs Бензин

                      Всъщност, тия неща е редно да се оценяват по-комплексно. Какво струва като ресурс (и екологичен такъв) производството на дадена джаджа (и всички компоненти от които е съставена), същото за усреднен период на използването и, и отново същото за унищожаване, рециклиране или каквото съответно се прави (и всички компоненти от които е съставен джаджът).
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • От: Дизел vs Бензин

                        Първоначално публикуван от Danchojn Преглед на мнение
                        Отклонение от темата: същото е като с АЕЦ. Атомната енергия е много по-чиста от въглищата и изгарянето на дърветата. Само си представете градове в които не се изгарят такива горива, и всичко се захранва на ток от АЕЦ. Има такива места по света и качеството на живот е друго..............
                        И кат думне АЕЦ-о, ... здравословно - на момите им порастват по-дълги краката {(с) Пенчо.
                        Десетки хиляди години човечеството диша пушилката от изгорели дърва, па сега открихме колко вредно било!
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Дизел vs Бензин

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          И кат думне АЕЦ-о, ... здравословно - на момите им порастват по-дълги краката {(с) Пенчо.
                          Десетки хиляди години човечеството диша пушилката от изгорели дърва, па сега открихме колко вредно било!
                          Aхъм, само дето през тия хиляди години, това е била единствената (евентуална) опасност за здравето на хомо сапиенсите, ако не броим динозаврите и саблезъбите тигри. Де и сега да беше така.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Дизел vs Бензин

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            Aхъм, само дето през тия хиляди години, това е била единствената (евентуална) опасност за здравето на хомо сапиенсите, ако не броим динозаврите и саблезъбите тигри. Де и сега да беше така.
                            Това с отоплението на дърва е някаква пЪртенка за отклоняване на вниманието от по-големите замърсители. В градове като Париж камините са забранени, ама това е да не се горят въглища и разни пластмаси в тях.
                            А иначе и скарата на дървени въглища, и чевермето, да не говорим за пушеното мЕсо - сите били мноУ канцерогенни. Требе да се хапват само чисти протеини на "Pfizer" от пластмасов буркан...
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Дизел vs Бензин

                              Ако расъждаваме така, че централата ще думне, то дайте да загърбим всички нови технологии и да си варим супите на огън. По същата логика може да ти гръмне смартфона и да те осакати завинаги, да не дава господ. Но да знаеш, че всеки ден дишаш отровни газове и опасни твърди частици и да си мислиш, че всичко е наред е много .................неразбираемо.
                              Запада има не малко АЕЦ. Като изключим Чернобилския "експеримент" , опасноста идва основно от природни бедствия както стана с Фокушима. Това обаче засега не може да се предвиди както и идването на астероид или слънчево изригване.

                              Много обаче се отдалечихме от темата. Извинявам се.
                              Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

                              Коментар


                              • От: Дизел vs Бензин

                                Първоначално публикуван от Danchojn Преглед на мнение
                                Ако расъждаваме така, че централата ще думне,... нови технологии...
                                Технологии от 50-те години на миналия век трудно могат да бъдат наречени нови... АЕЦ е "задънена" технология без бъдеще, като парната машина. Виж там, ако овладеят ядрения синтез...
                                А за отровните газове и твърди частици - няма сериозно изследване какъв процент от тях се падат на скарите и чеверметата
                                Гледат пушилката от кюмбета, в които се горят гуми, кабели, синтетични стари дрехи, дограми и викат: "Ау-у-у-у, требе да се забрани отоплението на твърдо гориво!"
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X