Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на диагностика

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на диагностика

    Здравейте колеги. Намислил съм да си купя профи диагностика след няколко месеца. Бюджет: 4000 лв.
    Спрял съм се на BOSCH KTS 560. Някои колеги не го харесват други само с това работят и ми го препоръчват. Или като друг вариянт TEXA.
    Уреда ще се ползва за профисионална употреба на различни коли. След време ще купувам и осцилоскоп за предпочитане е да е отделно от диагностиката, ако е по добре заедно може да се прежаля за KTS 590 но това е краен вариант.

  • #2
    От: Покупка на диагностика

    А за софтуера помисли ли?
    Колко ще ти струва ВСЯКА година?
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      От: Покупка на диагностика

      Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
      А за софтуера помисли ли?
      Колко ще ти струва ВСЯКА година?
      Взе ми думите от остата.

      БИх те посъветвАл да се огледаш за китайски Launch и с разлиакта от парите да почерпиш приятели, няколко години подред

      Коментар


      • #4
        От: Покупка на диагностика

        Въпрос имам малко да се вмеся в темата на колегата. Launch чете ли успешно японските каляски като паджеро 2 и галант 2,5 в6 и разните други с JOBD протокол.

        Коментар


        • #5
          От: Покупка на диагностика

          Първоначално публикуван от viperr Преглед на мнение
          Въпрос имам малко да се вмеся в темата на колегата. Launch чете ли успешно японските каляски като паджеро 2 и галант 2,5 в6 и разните други с JOBD протокол.
          Чете ги достатъчно добре

          Коментар


          • #6
            От: Покупка на диагностика

            Те това тогава е универсална диагностика. Щом чете и това значи просто е екстра за парите си.

            Коментар


            • #7
              От: Покупка на диагностика

              Първоначално публикуван от viperr Преглед на мнение
              Те това тогава е универсална диагностика. Щом чете и това значи просто е екстра за парите си.
              Да така е

              Коментар


              • #8
                От: Покупка на диагностика

                Не искам да идвам в сервиза ти . По няколко причини :
                - Неграмотен професионално!
                - Беден
                - Алчен
                Вземам си думите обратно ако го докажеш.

                Коментар


                • #9
                  От: Покупка на диагностика

                  Първоначално публикуван от viperr Преглед на мнение
                  Те това тогава е универсална диагностика. Щом чете и това значи просто е екстра за парите си.
                  Няма такова животно.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Покупка на диагностика

                    Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                    Няма такова животно.
                    Би ли споделил малко опит на месТна почва преди да се заяждаш,не всички живеят в София и не всички могат чисто демографско да си позволят да ремонтират само една марка. Не и в нашите условия..

                    Коментар


                    • #11
                      От: Покупка на диагностика

                      TEXA ,ACTIA за французите,Launch за японци корейци китайци след 2008 се представя много добре за по старите carmanscan.Имай предвид че актията е PassThru и работи с доста дилърски диагностики.А относно боша тази година спират всички диагностични продавани до сега и пускат нов уред ,ще изкупуват старите с лиценз и ще дават нов с отстъпка,ще спират и програмното обезпечение за старите.Това го изръсиха на семинар миналата година.
                      Последно редактирано от dodo_x; 08-03-18, 10:03. Причина: допълване
                      Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Покупка на диагностика

                        Не се уточних по горе моя грешка е. Лиценза не е проблем въпроса е ще върши ли работа. Без инвестиция в техника няма как да стане. Целта е качествената услуга а и като има правилната техника се съкращава времето. Не говорим за поддръжка след покупката а работата на самото устройство.
                        И пак да се извиня за неправилното обяснение грешката е моя.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Покупка на диагностика

                          Колегата ме е изпреварил .
                          Има много неща които КТС не чете (докрай) .
                          И не съм шоп - от едно село в североизточна Бг - пише го някъде в дясно.
                          Опита не е мой - имам приятели които точно с това се занимават .Освен КТС са си закупили около още десетина , може и повече куфарчета със фирмени тестери.
                          И затова знам - такова животно - няма.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Покупка на диагностика

                            Колега ако ще се занимаваш професионално с диагностика и разполагаш с бюджет 4000 лева моя съвет е купи си различни уреди специализирани примерно Опком, Ваг Ком . Лексия, Стардиагноза, делфи (доста успешно чете голяма част от автомобилите и така постепенно ще ги събереш уредите. Имам и КТС нов за една камара пари , абонамент (пак пари) и в крайна сметка не се изплаща и не панацея за всички автомобили. Направи си една статистическа справка какви автомобили има в района в който живееш и си купи(специализирана диагностика ) за тези автомобили , които са масови около теб. Така ще станеш специалист стъпка по стъпка. Универсалните диагностики понякога подвеждат. Има еди уред нарича се МОТОРСКАН той чете доста успешно голям набор от автомобили. Не е реклама, но съм минал целия път отначало с уред на ХАйнес това в началото и непрестанно се налага да купувам нови уреди и нови абдейти , а най гадното е , че плащаш примерно обновяване и баааааам някой по стари модели ги няма и пак си за мустака. Дано съм ти помогнал.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Покупка на диагностика

                              Благодаря за съвета колега. Започвам да се отказвам от BOSCH -а, И да се замислям за отделни у-ва според марките.
                              Май ще е по добрият вариант.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X