Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Посавско гонче.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Посавско гонче.

    Здравейте!
    След като предишното ни куче почина преди 4 месеца и след "твърдото" решение на мен и жена ми да не взимаме друго куче на 04,03,2018 както си бяхме на село и ходихме на гости на чичо ми.И там кво да видим,две кученца на по 7 месеца,сестри!И жена ми се влюби в едната госпоица!И ся се чудим да влизаме ли у новия филм!Лошото е че не знам нищо за породата като изключим че Сара,тъй се казва избраницата,е страшно любвеобвилна!Взехме я за два часа в нашия двор,то игра то чудо,иначе седи на синджир 2 метра!Чича ми е ловец,и теоретично ги е взел за това,теоретично щото сина му ги купил и му ги пльоснал в двора и - оправяй се!!!А пък на нас ни е жал като ги гледаме така вързани денонощно!!!
    Та въпроса ми е ще може ли да/ако я вземем да я гледаме в апартамент!?!?!На ясно сме/съм че ще има нужда от разходки повече от колкото предишната ни булонка,но и на мен много ми хареса!!!Направи ми впечатление че след 30та минута започна да ме слуша като не бе вързана и въпреки че не ме познава!
    Та това са ни вълненията!
    Те я те хубавицата/те:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180304_110423.jpg
Прегледи:1
Размер:455.1 КБ
ID:6143882

    ...голема лУбоф пламва как се вижда....
    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
    0888854582
    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

  • #2
    От: Посавско гонче.

    Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
    ...
    Та въпроса ми е ще може ли да/ако я вземем да я гледаме в апартамент!?!?!...
    Е защо да не можете? Къде по-големи кучета се гледат в апартамент. Стига да си го научите да си върши нуждите навън и да не прави големи бели вътре ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Посавско гонче.

      Ми щот нали е чиста ловна порода...Не знам как би се държала на нормална квартална расодка...То не че не съм виждАл ловни на каишки из Младост де...
      Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
      0888854582
      Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
      Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

      Коментар


      • #4
        От: Посавско гонче.

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Е защо да не можете? Къде по-големи кучета се гледат в апартамент. Стига да си го научите да си върши нуждите навън и да не прави големи бели вътре ...
        Куче различно от пинчероподобно в апартамент е мъка за кучето и за стопаните.
        Лично мнение от бивш граничар, на който много му се е искало да си има куче в апартамента, ама е решил че не е добра идея. Та за това ще си прави къща на село на стари години.

        Коментар


        • #5
          От: Посавско гонче.

          Джак ръсели не си ли виждал.Аз гледам такова в къщи.Имам и приятел с голямо ловно което ходи и на лов и живее в апартамент.
          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

          Коментар


          • #6
            От: Посавско гонче.

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Куче различно от пинчероподобно в апартамент е мъка за кучето и за стопаните.
            Съгласен......ама я си представи па мъчението за кучето цел живот на 2 метра синджир!!!Реално по думите на чичата,на лов за прасета оди по месец и полвина у годината.Е те тва ще му е расодката!А при нас първо няма да е вързано,и после на ден минимум един път на вън.
            Ама още се чудим де.....
            Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
            0888854582
            Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
            Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

            Коментар


            • #7
              От: Посавско гонче.

              Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
              Джак ръсели не си ли виждал.Аз гледам такова в къщи.Имам и приятел с голямо ловно което ходи и на лов и живее в апартамент.
              Абе виждал съм,как да не!То при нас пред блока три такива разхождат....
              Ама тая мацка мноу ни хареса!
              Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
              0888854582
              Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
              Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

              Коментар


              • #8
                От: Посавско гонче.

                Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                Съгласен......ама я си представи па мъчението за кучето цел живот на 2 метра синджир!!!Реално по думите на чичата,на лов за прасета оди по месец и полвина у годината.Е те тва ще му е расодката!А при нас първо няма да е вързано,и после на ден минимум един път на вън.
                Ама още се чудим де.....
                Аз на твое място бих го взел.
                Логиката ми е че каквито и да са нуждите на животното при вас ще е сто пъти по добре отколкото сега!
                Втория ми мотив е че любов не се избира.Или ти допада или не.Ако ти допадне ще намериш начин.В края на краищата това ти е мисията на този свят.Да направиш добро!!

                Коментар


                • #9
                  От: Посавско гонче.

                  Ръсела го дадох за пример-то също е ловна порода.
                  Взимай любовта на тия животинки към стопанина никога не спира.
                  Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Посавско гонче.

                    Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                    Аз на твое място бих го взел.
                    Логиката ми е че каквито и да са нуждите на животното при вас ще е сто пъти по добре отколкото сега!
                    Втория ми мотив е че любов не се избира.Или ти допада или не.Ако ти допадне ще намериш начин.В края на краищата това ти е мисията на този свят.Да направиш добро!!
                    Абсолютно подкрепям това мнение.
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #11
                      От: Посавско гонче.

                      Тая порода е ловно куче - не го мъчете! Продайте/подарете/ на мераклия- ловджия, щото мъчение за кучето... Тая порода е ,,ФЕН'' на - сърна, заек, лисица и по- редко прасе - не го изтезавайте...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Посавско гонче.

                        Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
                        Тая порода е ловно куче - не го мъчете! Продайте/подарете/ на мераклия- ловджия, щото мъчение за кучето... Тая порода е ,,ФЕН'' на - сърна, заек, лисица и по- редко прасе - не го изтезавайте...
                        Тя и овчарката е овчарско куче, дакела и териерите са ловни, хрътките също, но всички се отглеждат като домашни любимци. И повечето са щастливи в тая си роля.
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • #13
                          От: Посавско гонче.

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Куче различно от пинчероподобно в апартамент е мъка за кучето и за стопаните. ...
                          Глупости! Това че бивш фотограф, дето бил имал зелени пагони, не е пожелал да приеме определени неудобства, с които определено е свързано гледането на куче в градско жилище, никак не означава, че всички останали трябва да приемат въпросните неудобства като мъка.

                          А пък за кучето ... Мъъъчи се горкото ...

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P_20180301_105712.jpg
Прегледи:1
Размер:200.8 КБ
ID:5783443

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P_20170826_235326_LL.jpg
Прегледи:1
Размер:157.4 КБ
ID:5783442

                          Друго си е на синджира на двора ...


                          Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                          ... на лов за прасета оди по месец и полвина у годината.Е те тва ще му е расодката! ...
                          Месец и половина, ама само в събота и неделя. Т.е. 10-12 дни в годината ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Посавско гонче.

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Глупости! Това че бивш фотограф, дето бил имал зелени пагони, не е пожелал да приеме определени неудобства, с които определено е свързано гледането на куче в градско жилище, никак не означава, че всички останали трябва да приемат въпросните неудобства като мъка.

                            А пък за кучето ... Мъъъчи се горкото ...

                            [ATTACH=CONFIG]950157[/ATTACH]

                            [ATTACH=CONFIG]950156[/ATTACH]

                            Друго си е на синджира на двора ...




                            Месец и половина, ама само в събота и неделя. Т.е. 10-12 дни в годината ...
                            Колега! Или ме вкарвай в банята, или не ми се прави на тълкувател.
                            Каквото съм искал да кажа съм го казал!
                            За мен е ненормално да вкараш овчарско, ловно или охранително куче в какъвто и да е апартамент, на който и да е етаж. И да чака някой да го изведе, та да си свърши необходимостите.

                            п.с. В ГВ синджири не се ползваха.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Посавско гонче.

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Глупости! Това че бивш фотограф, дето бил имал зелени пагони, не е пожелал да приеме определени неудобства, с които определено е свързано гледането на куче в градско жилище, никак не означава, че всички останали трябва да приемат въпросните неудобства като мъка.

                              А пък за кучето ... Мъъъчи се горкото ...

                              [ATTACH=CONFIG]950157[/ATTACH]

                              [ATTACH=CONFIG]950156[/ATTACH]

                              Друго си е на синджира на двора ...




                              Месец и половина, ама само в събота и неделя. Т.е. 10-12 дни в годината ...
                              Темата е за посавско гонче, Моля!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X