Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спря да върви на бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Спря да върви на бензин

    Щом имаш толкова неясноти, по-добре нищо не пипай. ами да погледне някой който знае какво гледа и какво прави.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • #32
      От: Спря да върви на бензин

      Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
      При загрят двигател също гасне без смукач,карбуратора е двукамерен на него се закачват две жици явно са някакви клапани не ги зная,разглобявам само горната част до поплавъкова камера не зная къде е главен жигльор,карбуратора има изход за излишен бензин,ако има проблем в платното маслото ще мирише на бензин а то няма такъв признак.
      Я му щракни няколко снимки на тоя карбуратор от всички страни та да видим за какъв иде реч. Ама му махни изцяло въздушния филтър.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #33
        От: Спря да върви на бензин

        Такъв е карбуратора,аз съм си механик просто такъв карбуратор не съм пипал,търся съвет да мина с по малко разглобяване иначе ще го разглобя до долу и ще открия причината.
        https://youtu.be/-faTPOZ_Uxg
        Последно редактирано от hristo jivota; 28-03-18, 20:09.

        Коментар


        • #34
          От: Спря да върви на бензин

          Солекс,развий ел.клапана(това кръглото със клемата) и му почисти жигльора.Подай контакт и провери дали "чука" иглата вътре като го замасиш.Ако не действа купуваш нов или режеш върха на иглата,ще ти вдигне разхода незабележимо.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #35
            От: Спря да върви на бензин

            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
            Солекс,развий ел.клапана(това кръглото със клемата) и му почисти жигльора. режеш върха на иглата.
            Това с рязането съм го правил но не помня на каква кола е било.

            Коментар


            • #36
              От: Спря да върви на бензин

              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
              Солекс,развий ел.клапана(това кръглото със клемата) и му почисти жигльора.Подай контакт и провери дали "чука" иглата вътре като го замасиш.Ако не действа купуваш нов или режеш върха на иглата,ще ти вдигне разхода незабележимо.
              Нямаше гуменото опръстенче до въздушните жигльори,това ли е главния горивен,от него нагоре отива към въпросния клапан който ми каза да погледна,колата вече работи нормално за което благодаря.
              https://youtu.be/rtaon_IDCgM

              Коментар


              • #37
                От: Спря да върви на бензин

                Това е жигльорът за празен ход,главният горивен е във поплавковата камера,най-отгоре опушеният(на видеото) е въздушният който е свързан със емулсионна тръбичка със горивният,това е работна камера.При стряскане на педала първо се впръсква порция гориво от ускорителната помпа(на клипа се вижда) и после мотора засмуква горивовъздушна смес през дифузьора от емулсионната тръбичка.При високи режими се отваря и втората клапа(ускорителна) и се доставя допълнителна порция гориво на същият принцип за достигане на зададената мощност от производителя.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X