Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спря да върви на бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спря да върви на бензин

    Колеги от 4 дни нивата спря да върви на бензин.
    В началото придърпа все едно няма бензин а резервоара беше на половината. Помислих да не е свършил а уреда да се е повредил сипах още обаче пак същото само се покачи нивото на бензина. Нивата е 1.6 91г. Видях обаче , че през филтъра не минава гориво даже има въздушен балон. И сигурно някъде е запушена нямам идея. Някой ако е имал такъв проблем да сподели как го е решил благодаря . Да каже на газ колата си върви идеално.

  • #2
    От: Спря да върви на бензин

    Предполагам, че филтъра ти е след бензиновата помпа, а нея погледна ли ?
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Спря да върви на бензин

      Първоначално публикуван от sandro_pz Преглед на мнение
      Колеги от 4 дни нивата спря да върви на бензин.
      В началото придърпа все едно няма бензин а резервоара беше на половината. Помислих да не е свършил а уреда да се е повредил сипах още обаче пак същото само се покачи нивото на бензина. Нивата е 1.6 91г. Видях обаче , че през филтъра не минава гориво даже има въздушен балон. И сигурно някъде е запушена нямам идея. Някой ако е имал такъв проблем да сподели как го е решил благодаря . Да каже на газ колата си върви идеално.
      Тези автомобили по презупмция изискват водача да е монтьор или да се обучава за такъв.
      Карбураторен двигател, липсата на бензин в карбуратора (не пали).........Игла на поплавъка,електромагнитен клапан на карбуратора,електромагнитен клапан на бензинопровода,подкачваща помпа,запушена сонда,(отдушника отпада защото сте доливали бензин).
      Проверката е под 5 минути.

      Коментар


      • #4
        От: Спря да върви на бензин

        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
        Тези автомобили по презупмция изискват водача да е монтьор или да се обучава за такъв.
        Карбураторен двигател, липсата на бензин в карбуратора (не пали).........Игла на поплавъка,електромагнитен клапан на карбуратора,електромагнитен клапан на бензинопровода,подкачваща помпа,запушена сонда,(отдушника отпада защото сте доливали бензин).
        Проверката е под 5 минути.
        Тук там хващам от монтьорлъка. Помпата не е електрическа на моята не знам тя дали работи и ако не работи как да я проверя. Преди помпата имам филтър във който казах , че има въздух когато въртя през него не минава бензин. Смятам че сондата е запушена обаче как да я изчистя и отпуша не знам.

        Коментар


        • #5
          От: Спря да върви на бензин

          Клапана за бензина отваря ли? Ако са изчезнали 12-те волта към него няма как да има бензин. Най-елементарното продухване - вадиш входящия маркуч на помпата или клапана (зависи къде е монтиран той) и с компресора надуваш към резервоара. Естествено с не много високо налягане и при отворена капачка на резервоара.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Спря да върви на бензин

            ... или просто махаш маркуча преди клапана и като всмукнеш и се налапаш с бензин значи нищо не ти е запушено и търсиш проблема другаде, но щом се затрудняваш с това, отиди до някой майстор.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Спря да върви на бензин

              Благодаря за съветите клапана работи пробван е. За продухването и аз така го мислех , но все пак да питам. За майстор съм се напатил от майстори по всякакъв вид коли колите ни се ремонтират от нас. Не ми остава време да я почна едно по едно. За това и пиша тук нали за това е форума. Евентуално някои препати лда ме насочи та да не се мотая и като почна да нам какво да правя.
              Благодаря ви за отговорите.

              Коментар


              • #8
                От: Спря да върви на бензин

                Първоначално публикуван от sandro_pz Преглед на мнение
                Тук там хващам от монтьорлъка. Помпата не е електрическа на моята не знам тя дали работи и ако не работи как да я проверя. Преди помпата имам филтър във който казах , че има въздух когато въртя през него не минава бензин. Смятам че сондата е запушена обаче как да я изчистя и отпуша не знам.
                Вашият отговор "провокира" моя.-Потърсете колега който "чува петлите" и всичко ще се оправи!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Спря да върви на бензин

                  Първоначално публикуван от sandro_pz Преглед на мнение
                  Благодаря за съветите клапана работи пробван е. За продухването и аз така го мислех , но все пак да питам. За майстор съм се напатил от майстори по всякакъв вид коли колите ни се ремонтират от нас. Не ми остава време да я почна едно по едно. За това и пиша тук нали за това е форума. Евентуално някои препати лда ме насочи та да не се мотая и като почна да нам какво да правя.
                  Благодаря ви за отговорите.
                  Имах такъв проблем с лада,шиша дето задвижва помпата се беше скъсил и клапана не засмукваше достатъчно бензин,тогава ги имаше като рез.част.Не знам при нива същото ли е.

                  Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk

                  Коментар


                  • #10
                    От: Спря да върви на бензин

                    Ако помпата ти е като на старите лади,този шиш дето я задвижва може да е окъсял от годините и тогава не качва бензин.


                    Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk

                    Коментар


                    • #11
                      От: Спря да върви на бензин

                      А най-вероятно помпата не подкачва.Вкарай и входа в шише с бензин и виж дали хвърля.
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Спря да върви на бензин

                        Ако помпата не подкачва значи ше го докара до повръщане на масло, но може пък и пружината да е счупена.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Спря да върви на бензин

                          Или заседнал боклук на някое клапанче.Или изядено легло.
                          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Спря да върви на бензин

                            Много се вживявате.Принципно.В предната си тема , авторът ме прати някъде си , защото му подсказах принципно.
                            Аз , понеже съм малък , а не голям педал си го преместих в другия крачОл.Можех и да го изчервя в репутацията.
                            Да знаете , такива хора , всичките коли в къщи сами си правят , както знаят.Вие пускате теми за гаражите и сервизите.И кой ремонт после е опасен на пътя.
                            Пак ще се смиля.Напомпай на палчето на помпата.Ма вкарай един маркуч в шише с бензин.Ако пак не качи я смени , тая бензинова помпа.Ако качи търси щока на привода , или запушване по горивопровода (та ако ще и ел клапана да го прави).
                            Успех!
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Спря да върви на бензин

                              Първоначално публикуван от sandro_pz Преглед на мнение
                              ... За майстор съм се напатил от майстори по всякакъв вид коли колите ни се ремонтират от нас.
                              ...
                              Колега, щом питаш за проблем който не е никакъв такъв, препоръчвам ти да ползваш майстори, особено за неща които са свързани с техническата безопастност на автомобила.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X