Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търси се риза за двигател около 96мм.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търси се риза за двигател около 96мм.

    Освен размера, трябва да е чугунена и заводски хонингована. Външно може да има дефекти, но хонингованата част трябва да е ОК. Общо взето всичко между 90 и 96мм би свършило работа. Няма да се ползва по предназначение, а за сработване на хонинг глава и други разни опити.

    Тоест търси се нещо достъпно и евтино. Москвичова си набавих една за смешни пари, ама е 82мм, което ми е малко далече като размер. На първо четене се сещам за УАЗ или нещо друго руско, ама нито знам размерите, нито откъде да пазарувам.

    Та, ако някой има излишна или знае къде има такова чудо налично, да се обажда тук или на ЛС.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    От: Търси се риза за двигател около 96мм.

    Виж ренде 2.1 дизел какъв размер е .Някой колега може да има такъв мъртъв черок.

    Коментар


    • #3
      От: Търси се риза за двигател около 96мм.

      На УАЗ е 92 мм.
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • #4
        От: Търси се риза за двигател около 96мм.

        Нещо от тия ако си харесаш, може и в БГ да го поръчаш по номера.
        Но не знам дали са чугунени:
        http://partmaster.by/browse/?pt=362&brand=Kolbenschmidt
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Търси се риза за двигател около 96мм.

          Мога да ти оредя от уаз няколко броя. Ако искаш звънни утре на 0888338399 Жечо. Лека вечер.

          Коментар


          • #6
            От: Търси се риза за двигател около 96мм.

            Първоначално публикуван от jecho_lz Преглед на мнение
            Мога да ти оредя от уаз няколко броя. Ако искаш звънни утре на 0888338399 Жечо. Лека вечер.
            Ще звънна. Една или 2 са достатъчни. А дали една или две - зависи от цената.

            Благодаря.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Търси се риза за двигател около 96мм.

              0 лв
              Този форум нали е да си помагаме.

              Коментар


              • #8
                От: Търси се риза за двигател около 96мм.

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Няма да се ползва по предназначение, а за сработване на хонинг глава и други разни опити.
                Да не си си взел такова чудо!?




                Нищо не става от това,перфектно е за бурета и фунии.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #9
                  От: Търси се риза за двигател около 96мм.

                  Не точно такова.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търси се риза за двигател около 96мм.

                    Тия щуротии работят по метода на копирането,заради шарнирно окачените абразиви.Ако има някаква деформация в цилиндъра,примерно е станал на лек овал,отгоре е износен а долу след хода на сегменитие не,това "нещо" копира и произвежда по-голям овал,и по-голяма фуния.
                    При истинската хонинг глава това нещо няма как да се случи.Тя изпъва камъните под налягане,като те са строго вертикални и описват идеялен кръг,при износване или при смяна,главата се качва на два центъра на шлайф и се подравнява с диамант.Класиката в жанра е диамантени изравнители.


                    P.S.Глупости говоря,вждАл съм всякакви простотии със износени камани,приципно става фуния,да речем размер горе 90,05,в долният край 89,95...
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търси се риза за двигател около 96мм.

                      Няма овал и няма финия. Под половин стотна са и двете. Иде реч за финиш в рамките на стотна с камък 280, след което оформяне на плата с четка 600.

                      Много далеч съм от мисълта че може да се оправи овал или фуния с такова.

                      Ризите ми трябват за сработване на камъните и отработка на процедурата. И преценка дали изобщо да го правя.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търси се риза за двигател около 96мм.

                        Мен ако питаш,не барай нищо,за да ти е по-лесен живота.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търси се риза за двигател около 96мм.

                          Първоначално публикуван от jecho_lz Преглед на мнение
                          0 лв
                          Този форум нали е да си помагаме.
                          Благодаря отново. Утре ще звънна да се разберем.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търси се риза за двигател около 96мм.

                            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                            Мен ако питаш,не барай нищо,за да ти е по-лесен живота.
                            Затова и искам да отработя/проверя ефекта и процедурата. После ще преценявам.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търси се риза за двигател около 96мм.

                              Риза, дрелка която се контролират оборотите, не много тежка но мощна, вътромер (Mitutoyo ) по възможност, камъни с различна твърдост за (нещото). Спрей (обезмаслителен и ВД40), нафта, газ , вретено масло( различната твърдост на повърхнините различна смазка), една лупа (хубаво е да има такава дето се слага на врата), светлина, желание, тишина и много интересен експеримент може да се получи. Хубаво е да се види резултата след работа по повлякла риза. Също и чрез регулиране на натиска на камъните.много интересни резултати се получават. Направи експеримента и аз ще споделя, че съм си правил такива и върху никасил( ей така на моя си мотор), върху стомана(поне 10 пъти съм спасявал мотовилка), по шлайфан алуминий. Майката му е постоянно да се мери със вътромера и да се наблюдава(с лупата) промяната по повърхността, Хладен , ум, спокойствие, твърда ръка и после ще разказваш!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X