Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Настолна бормашина - съвет ?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Настолна бормашина - съвет ?!

    Преди години си купих от скрапа ПН161 за 300лв. Доста по-добра е, електромотора е двускоростен трифазен. Единствено съм сменил единия от ключовете.
    ПП С колегата преди мене сме писали почети заедно. Точно като неговата бормашина имам това е ПН161. Тежи точно 200кг.
    Последно редактирано от dimich87; 06-03-18, 18:36.

    Коментар


    • #17
      От: Настолна бормашина - съвет ?!

      При всеки случай ПН161 е по-добра от Б12 и си заслужава парите,тези машини са проектирани да работят,като се повредят някога,да се ремонтират бързо и евтино и пак да работят,не са правени нито икономии,нито сметки как да добута до края на гаранцията и да се гътне.Аз лично не бих тръгнал да правя икономия от инструмент,който може да ме надживее.Вече за 5-6 отвора седмично се явява малко престараване ПН161 защото такива работят в много стругарски работилници и като че ли идва малко в повече за домашна работилница,все едно да си взема струг C11 за да правя понякога панти на него.А иначе всичко и е по-добро,мотора е по-мощен,патронника се сменя с поглед,лампата е супер удобство и свети точно където трябва,дръжката е двойна,управлението на оборотите е лесно.

      Коментар


      • #18
        От: Настолна бормашина - съвет ?!

        Тази съм я набелязал някой да има впечатления? Около 50кг е 550 вата.
        https://www.olx.bg/ad/bormashina-nas...tml#ccd7364324

        Коментар


        • #19
          От: Настолна бормашина - съвет ?!

          Абре колеги за 5-6 отвора на седмица предлагате машини по 200 кила ?
          То и място заемат поне при мен става доста тесничко вече трябва нов гараж да строя пощадете ме малко


          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #20
            От: Настолна бормашина - съвет ?!

            Ама си тежат на мястото не ти трябва нито да я хващаш за плот нито да я доработваш.Има голяма разлика между това да си работиш дълго време с песен на уста без да се чудиш какво да преправяш по машината,за да заработи нормално и това да работиш с псувня на уста,защото уж имаш бормашина пък като ти трябва да си свършиш работа се оказва,че всъщност нямаш.Често ми се налага да пробивам скъсани шпилки по чугунени глави,не знам като как ще закрепя глава дето тежи 40-50 кила на бормашина дето и тя тежи толкова и после ще натисна и със свредлото да пробивам?

            Коментар


            • #21
              От: Настолна бормашина - съвет ?!

              От голямо значение е точно за какво ще се ползва и какви материали ще пробива. Аз също бях пред избор , и стигнах до извода , че ми трябват две , една за по-меки материали , и една за по твърди и масивни. Въпреки , че не харесвам Бош , се спрях на тази , не открих друга фирма която предлага нещо подобно.



              Втората още не съм я купил.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #22
                От: Настолна бормашина - съвет ?!

                Съвсем се обърках...
                Тази дето ми предлагат е като на първата снимка от първият ми пост..

                Коментар


                • #23
                  От: Настолна бормашина - съвет ?!

                  Добра машина. Пуска се с пусков и работен кондензатор и ключ който включва пусковия кондензатор само докато е натиснат. Това съм направил на брат ми и така работи почти 20години всеки ден.Ключа по спомен - единия контакт се заключва , а другия е като бутон.Черен и червен бутон. Утре мога да видя всичко. С поздрав Борето Добре работи до ф10. Просто няма много ниски обороти

                  Коментар


                  • #24
                    От: Настолна бормашина - съвет ?!

                    Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
                    Добра машина. Пуска се с пусков и работен кондензатор и ключ който включва пусковия кондензатор само докато е натиснат. Това съм направил на брат ми и така работи почти 20години всеки ден.Ключа по спомен - единия контакт се заключва , а другия е като бутон.Черен и червен бутон. Утре мога да видя всичко. С поздрав Борето Добре работи до ф10. Просто няма много ниски обороти
                    Ще е от полза, поне за някой друг ако не за мен.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Настолна бормашина - съвет ?!

                      Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
                      Добра машина. Пуска се с пусков и работен кондензатор и ключ който включва пусковия кондензатор само докато е натиснат. Това съм направил на брат ми и така работи почти 20години всеки ден.Ключа по спомен - единия контакт се заключва , а другия е като бутон.Черен и червен бутон. Утре мога да видя всичко. С поздрав Борето Добре работи до ф10. Просто няма много ниски обороти
                      По описанието,ползваш ключ "Рига"(в место центробежен),ей го:
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Настолна бормашина - съвет ?!

                        Малко се уливат с тия 200 килограма при положение че от дъжд на вятър ще ти дотрябва. За ежедневно-професионални нужди добре, но...
                        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Настолна бормашина - съвет ?!

                          Е, не тежи 200 кила. ПН161, която е по голяма и доста по-масивна, по спомен е между 140 и 170 кила, в зависимост от това от фабрика е произведена, и кога.
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Настолна бормашина - съвет ?!

                            B12 е по-лека но пак си тежи на мястото,ако някой се интересува ще претегля моята.Човек като ви слуша,ще помисли че на излет ходите с бормашината и на гръб я носите.Аз повече се стреснах когато вдигнах тази лидълската с една ръка и не ми натежа особено.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Настолна бормашина - съвет ?!

                              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                              Съвсем се обърках...
                              Тази дето ми предлагат е като на първата снимка от първият ми пост..
                              Б 12 има с две закрепвания на мотора- на лапи и фланцово. Моята е на лапи, а гледам на тази от снимката моторът е фланцов. Има в един форум тема за преработката с фланцов монофазен двигател на същата, та доста врърня, там допълнителен фланец правиха. Като че ли пренавиването е по удачен вариант. Има и опция за включване на оригиналният като монофазен, но от 550вата мощността ще падне сигурно на 300.
                              Последно редактирано от mitko 53; 06-03-18, 22:17.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Настолна бормашина - съвет ?!

                                Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
                                Б 12 има с две закрепвания на мотора- на лапи и фланцово. Моята е на лапи, а гледам на тази от снимката моторът е фланцов. Има в един форум тема за преработката с фланцов монофазен двигател на същата, та доста врърня, там допълнителен фланец правиха. Като че ли пренавиването е по удачен вариант. Има и опция за включване на оригиналният като монофазен, но от 550вата мощността ще падне сигурно на 300.
                                Ако се навия да я взема най-вероятно ще купя честотен инвертор за 0. 75кВ и ще я ползвам така.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X