Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виене при отпускане на газта

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Виене при отпускане на газта

    Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
    Ами колега, аз като гледах в сървиз манюала, първа и втора са на вторичният вал (междинен/counter shaft), трета и четвърта на първичният, а пета е директна. Ако е лагер по скоростите, може ли да се кара така известно време?
    Може , но не е приятно , мисли за ремонт или смяна на кутията
    VEREYA MOTORSPORT TEAM

    Коментар


    • #32
      От: Виене при отпускане на газта

      ivan popov
      Старши участник | +ПЛ |Тези касети от предния диф на които си качил снимки са от Гранд 98-05 г. , т.е. за такава в дясно на снимката, а колегата пита за Гранд 09 г. т.е. тази от ляво. Двете Гранд Витари имат много малко общи неща. Предния диф е съвсем различен и прилича повече на задния.

      аз затова те попитах някъде в горният пост(#9) защото имах съмнение . ама с колегата се заприказвахме по предни диференциали .предните полуоски нали са с капачки?. ако да да ги демонтира и да види какво става когато предният диф не се върти . аз затова му препоръчах да е свърже с теб.
      Последно редактирано от aroren; 10-03-18, 18:37.
      899180483

      Коментар


      • #33
        От: Виене при отпускане на газта

        ако наистина е скоростна кутия ,така както колегата описва шума мисля , въобще не страшно. проблем щеше да е ако има шум и на место и със сигурност лагерите на първичния и вторичния вал са заминали . както казва колегата бакалов 1,2,3 и 5 скорости минават през междинния вал. Там мисля първия лагер беше с канал(фиксира осово)и зегер на вала .ако има осово изместване е от тях ама досега не съм виждал такъв дефект .дали има промяна в скорстите на ГВ 2009 и до 2005 иначе за другото си прав , може и това да е .
        скоро правихме скорости на ГВ 2004г (виеше та чак дрънкаше на место) . сменихме всички лагери макар , че тези на междинния вал бяха по малко износени. нямаше сериозни износвания на ЗК . кутията утихна и всичко си е ОК. колата е пред погледа ми и имам наблюдения
        нека Ив. Попов да каже и там ли има промяна.(в скорстите)
        така съвсем ще ошашавим колегата. убеден съм , че не е проблема в диференциалите. те се локализират лесно
        карай си я колега и не се тревожи .
        поздрави
        Последно редактирано от aroren; 10-03-18, 20:15.
        899180483

        Коментар


        • #34
          От: Виене при отпускане на газта

          Този модел няма капачки за да изключа предният диф. Само да попитам, теоретично дали е възможно подобни симптоми да са в резултат на износен съединител. Тъй като колата е на 150к и е със оригиналният си съединител. Питам защото така или иначе трябва да го сменя, тъй като при по-продължително градско каране с повече полу-съединител на моменти присвирва?

          Коментар


          • #35
            От: Виене при отпускане на газта

            Колеги днес пак обърнах раздатката на неутрална, на първа шум няма, обаче като тръгнах да качвам предавките, започна да се чува шум прогресивно с нарастване на предавката, на 5та най-силен. Да разбирам ли че раздатката е за ремонт?

            Коментар


            • #36
              От: Виене при отпускане на газта

              Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
              Колеги днес пак обърнах раздатката на неутрална, на първа шум няма, обаче като тръгнах да качвам предавките, започна да се чува шум прогресивно с нарастване на предавката, на 5та най-силен. Да разбирам ли че раздатката е за ремонт?
              По трудния начин ще разберете ,че диагностиката излиза по евтино.Успех.

              Коментар


              • #37
                От: Виене при отпускане на газта

                Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
                Този модел няма капачки за да изключа предният диф. Само да попитам, теоретично дали е възможно подобни симптоми да са в резултат на износен съединител. Тъй като колата е на 150к и е със оригиналният си съединител. Питам защото така или иначе трябва да го сменя, тъй като при по-продължително градско каране с повече полу-съединител на моменти присвирва?
                Изключено да е съединител.
                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                Коментар


                • #38
                  От: Виене при отпускане на газта

                  Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
                  Колеги днес пак обърнах раздатката на неутрална, на първа шум няма, обаче като тръгнах да качвам предавките, започна да се чува шум прогресивно с нарастване на предавката, на 5та най-силен. Да разбирам ли че раздатката е за ремонт?
                  Не , раздатката нищо и няма - щом на неутрално положение на раздатката имаш шум който се повишава с качване на предавките , проблема е в скоростната кутия .
                  VEREYA MOTORSPORT TEAM

                  Коментар


                  • #39
                    От: Виене при отпускане на газта

                    Затова още в началото ти казах да дадеш на неутрална и да сменяш скоростите.За мен е кутия.
                    Yamaha Yz450F
                    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                    Всичко с ''рошави''гуми!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Виене при отпускане на газта

                      нещо не е наред . N положението не е ли да изключи предаването на въртящ момент към скоростната кутия. как тогава автомобила се движи на 1.2.3 ...5 скорост. този модел е SUV . с 4 положения на ел. управление и е с постоянно зацепване 4х4 с и вариации за заключен м/у осов диф и на бързи и бавни . т.е. не ми стана ясно как на N караш.
                      не съм запознат в подробности с този модел . имам приятел с такава кола и на плажа се представя доста добре благодарение на електрониката. аз си мисля ,че с механичната трансмисия съм по уязвим там . той пък харесва моята .... ????
                      извинявам се ако съм подвел някой със постовете си.
                      явно колегата Бакалов има повече опит с този модел.
                      но това на НЕУТРАЛНА и качване на предавките не го разбирам .
                      899180483

                      Коментар


                      • #41
                        От: Виене при отпускане на газта

                        След двигателя следва трансмисията, след трансмисията раздатката. Сложих раздатката на неутрална, за да отцепя предаването към диференциалите и така направих опита с изреждането на предавките на място.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Виене при отпускане на газта

                          Извинявам се за спама,и дано носиш на майтап?
                          Това е Човекът,който ще каже какво вие.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0252.jpg
Прегледи:1
Размер:818.5 КБ
ID:5783710
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • #43
                            От: Виене при отпускане на газта

                            ама то това е наш Кольо . това творение вече го няма . вероятно е балванка и пътува за Япония за да се възкреси
                            Последно редактирано от aroren; 13-03-18, 08:55.
                            899180483

                            Коментар


                            • #44
                              От: Виене при отпускане на газта

                              На майтап нося доволно, ама този точно не го разбрах, тъй като не познавам хората от снимката

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X