Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв може да е проблема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв може да е проблема?

    Здравейте колеги,
    днес направих лека разходка от София до с. Ябланица с моя Defender. Всичко беше ок и буквално на 100 метра от нас нещо каза ‘прас’ и останах без скорости- включвам на скорост, пускам съединителя и джипа стои на място. Чува се едно виене отдолу, но не мога да преценя от къде е. Включвах бавни и блокажи и нямаше ефект. Докато ме дърпаха до двора при скорост от 10- тина км/ч се чуваше страшно тропане - според мен при въртенето на задния кардан.
    Моля за идеи какво е най- вероятно да се е счупило.

  • #2
    От: Какъв може да е проблема?

    Съединитела може да се е скъсал

    Коментар


    • #3
      От: Какъв може да е проблема?

      Вала който влиза в раздатката.Или е скъсан или е изронил шлиците.

      Коментар


      • #4
        От: Какъв може да е проблема?

        Благодаря за насоките. Утре започвам с разглобяването и скоро ще се разбере със сигурност

        Коментар


        • #5
          От: Какъв може да е проблема?

          Такааа... Наистина се оказаха напълно износени шлици на муфата на раздатката, но за съжаление и съвсем загладени такива и на основния вал на скоростната кутия. С много бой се справих с разглобяването до насипно състояние на кутията и реших, че ще се справя сам с връщането на скоростите на новия вал... Да, ама не- в момента разполагам със сглобена и монтирана на джипа кутия, която по никакъв повод(освен с яко натискане и хъркане) не включва 1ва, с леко нагаждане влизат 2ра и задна, а останалите са безпроблемни, ако изключим постоянния вреден шум и брутално тракане отнякъде при намаляване на скоростта до покой и, изключително странно, при маневриране наляво- надясно при много ниска скорост . Дядо Владо и друг колега, на когото за съжаление не разбрах името, ме посеветваха да спра моментално с всякакви маневри и насилствено включване на скорости, за да не стане още по лошо.
          Казах си всичко и сега на въпроса- кой може да ме извади от тази “приятна” ситуация? Моля за съвети и насочване към правилния човек.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X