Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Курс по стругарство и книги за начинаещи в занаята.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Курс по стругарство и книги за начинаещи в занаята.

    Здравейте,този занаят ми става все по интересен и бих искал занапред да се занимавам точно с това така че в мен се породи въпросът къде може да се изкара курс на който наистина да се научи нещо а не само за да си имам документ и каква техническа литература трябва да си набави един начинаещ стругаро-фрезист,написана на разбираем език?
    За нас начинаещите на които ни е интересно а и не ни е страх че ще си изцапаме ръцете е все по трудно да положим основите от знания за да можем да се развиваме напред в този занаят.Няма ги вече заводите където старите стругари са се учили а и поне в нашия район почти няма стругар които да му се занимава и да предаде знанията си на един млад и заинтересован човек.

  • #2
    От: Курс по стругарство и книги за начинаещи в занаята.

    От къде си ?
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #3
      От: Курс по стругарство и книги за начинаещи в занаята.

      Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
      От къде си ?
      От Добрич.

      Коментар


      • #4
        От: Курс по стругарство и книги за начинаещи в занаята.

        В Габрово обратно, заводи и стругове бол, но няма мераклий, като теб...........

        Коментар


        • #5
          От: Курс по стругарство и книги за начинаещи в занаята.

          То и тук няма мераклий,всеки гледа по лека и чиста работа. А аз искам да се развивам и малкото което мога съм го научил от тук и с цената на много,много проби и грешки а и съм сигурен че пак не правя нещата правилно защото е друго да се види на живо но някак се справям да си направя някой простичък детайл за мен но наистина ми се иска да се развивам в занаята,готов съм да чета теория колкото е необходимо но само с това не става,трябва си и някой да ти покаже как нещата се правят правилно.

          Коментар


          • #6
            От: Курс по стругарство и книги за начинаещи в занаята.

            Съвременните стругове са действително чиста работа, a една немалка част от времето на стругарите минава зад бюро, пред компютъра...
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Курс по стругарство и книги за начинаещи в занаята.

              На 80км си от мен,ако искаш ела да ти обясня кое-що.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #8
                От: Курс по стругарство и книги за начинаещи в занаята.

                https://www.google.bg/search?client=...u3M_THXuGzm9AP

                Само с четене не става, но една от тези книги е задължителна да присъства на рафта.
                Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                Коментар


                • #9
                  От: Курс по стругарство и книги за начинаещи в занаята.

                  Едно голямо благодаря колеги,книгата задължително ще си я набавя.
                  Щом няма да досаждам със най-голямо удоволствие ще дойда до Силистра а и много се възхищавам на уменията ти и се радвам че си толкова отзивчив и готов да помогнеш.
                  Колега линка с книгата не се отваря.
                  Последно редактирано от perdeee; 05-03-18, 21:19.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Курс по стругарство и книги за начинаещи в занаята.

                    https://knizhen-pazar.net/index.php?...20Част%201
                    https://balkan.auction/bg/auction/3777666

                    иначе търсенето беше в Гугъл - Стругарско дело
                    Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                    Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Курс по стругарство и книги за начинаещи в занаята.

                      В стругарската тема съм качил цяла книга .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Курс по стругарство и книги за начинаещи в занаята.

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        В стругарската тема съм качил цяла книга .
                        Да от там съм си свалил всичко още когато си купих машините. А като се сетя с какъв акъл съм ги взел,незнаех от къде се пускат,гледах само някакви ръчки и ме беше страх да ги бутна че да не им събера частите на едно място а сега след близо година и половина мога да си изработвам прости детайли и разни метрични резби.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Курс по стругарство и книги за начинаещи в занаята.

                          Според мен старите майстори,които помагат тук във форума трябва да си направят по един курс и вместо да си цапат ръцете да станат преподаватели и да предадат уменията и опита си на следващото поколение.Убеден съм,че ще бъдат и по-добре заплатени като преподаватели .Такса в размер от например 600лв за едномесечен курс ,на който да добия основни познания ми звучи напълно разумна.Дори ми се струва ниска.Един фризьорски курс в днешно време струва 1000лв,а не се научава почти нищо от него,просто се издава един документ за правоспособност.А стругарския заслужава да е по-скъп.Ако се съберем 4-5 "ученика" за 1 месец се събират между 2 и 3000лв.Смятам,че и преподавателите ще бъдат доволни .Новото поколение да не откриваме топлата вода от А ,а да продължим от там където са стигнали майсторите.


                          ПС От 1 година имам струг,но от 3 месеца ми остава време за него и ми се струва,че познанията ми са на ниво 0,въпреки,че откакто имам струга не съм ползвал стругарски услуги.Напълно задоволявам стругарските си нужди сам,но ако ме види майстор какво правя със сигурност ще ми намери десетки косури и ще се окаже,че нищо не правя правилно.Вчера си изработих втулка за Упорния лагер на лодката (лагера,който перката чрез вала бута лодката напред).Към лагера оставих хлабина 0.01мм,а към вала 0.03мм,защото повърхността му не е идеална.Влезе си плътно без затягане и към вала и към лагера,но винаги остава едно съмнение,дали това е правилния начин и дали не греша в нещо.Правих 2ч тази втулка.Майсторите да кажат колко време им отнема направата и .

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1387.jpg
Прегледи:1
Размер:649.0 КБ
ID:5783398
                          Последно редактирано от stypkata; 06-03-18, 11:09.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Курс по стругарство и книги за начинаещи в занаята.

                            С какъв струг е добре да започне някой мераклия от нулата?
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • #15
                              От: Курс по стругарство и книги за начинаещи в занаята.

                              С истински и хубав и някой до теб дето е в час.Аз лично започнах с С8С като ученик в 1 курс .После на С11 и СУ 502 .. В матричарския цех на С11 . И сега пак на С11МВ.
                              "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                              Ат.Буров.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X