Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за двигателно масло!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съвет за двигателно масло!

    Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
    Не знам кое как е, лампата за ниво и щеката имат едно мнение, пробвано. А и за 80 х.км. все да съм го предобрил тоя двигател с малко масло.
    Че нЕма да предОбриш е ясно, ама повече масло - повече ресурс.
    Сега видях, че си написал, че това е по средата м/у мин. и макс., като при мен това са почти два литра от почти 10.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #17
      От: Съвет за двигателно масло!

      Номерът на щеката за маслото е 15301-67031, (кликни върху номера)а тази, която си снимал, е 15301-67020 и е за модела
      KZN 205 от 2001 - 2004г.
      http://www.japan-parts.eu/toyota/gr/...er-block#15301
      Последно редактирано от kartechar; 24-03-18, 14:42. Причина: допълнение

      Коментар


      • #18
        От: Съвет за двигателно масло!

        Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
        Номерът на щеката за маслото е 15301-67031, (кликни върху номера)а тази, която си снимал, е 15301-67020 и е за модела
        KZN 205 от 2001 - 2004г.
        http://www.japan-parts.eu/toyota/gr/...er-block#15301
        Колега,изненада ме приятно с тази информация. Нищо чудно двигателя да е сменяван на големия талон пише че двигателя е без номер! Но той си е 3.0 1KZ.

        Коментар


        • #19
          От: Съвет за двигателно масло!

          Eто щеката на 1KZ-T, монтиран на Ланд Круизер 70-ка. Снимките не са с добро качество, затова пояснявам, че разстоянието от върха на щеката до там, докъдето влиза в тръбичката, е 61 см. При тебе е 59 см. Номерът на моята е 15301-67010 (съответства на този от каталога).
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180326_093823.jpg
Прегледи:1
Размер:178.0 КБ
ID:5784691Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180326_093850.jpg
Прегледи:1
Размер:256.0 КБ
ID:5784692
          Нивото за максимум е на 4 см от върха, което означава, че е на 57 см от основата. При тебе е 55,6 см, като разликата от около 1,5 см. обяснява как може да се препълни с 5 литра масло двигател, събиращ реално около 7-7,500 литра.
          Последно редактирано от kartechar; 26-03-18, 09:35.

          Коментар


          • #20
            От: Съвет за двигателно масло!

            Тая Тойота няма ли лампа за ниво, за 2 литра все да е светнала?
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #21
              От: Съвет за двигателно масло!

              Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
              Тая Тойота няма ли лампа за ниво, за 2 литра все да е светнала?
              Мисля че няма да светне лампата.
              Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

              Коментар


              • #22
                От: Съвет за двигателно масло!

                Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
                Eто щеката на 1KZ-T, монтиран на Ланд Круизер 70-ка....
                Сега си прочетох последното мнение и установих, че не съм убедителен и сам за себе си. Логиката е точно противоположна, но пък видях че картерът е различен при 70-ката и Рънъра, та може и от там да бъркам. Най-добре би било колегата да сложи щека с предписания номер и да установи дали има разлика в нивото.
                Последно редактирано от kartechar; 26-03-18, 09:52.

                Коментар


                • #23
                  От: Съвет за двигателно масло!

                  Картерът при 4 Рънър и Ланд круизер 90 са еднакви,http://www.japan-parts.eu/toyota/gr/...er-block#15301 http://www.japan-parts.eu/toyota/eu/...er-block#15301, еднакви са и номерата на щеката - 15301-67031 и на мотора с този картер дават 7 литра масло. Картерът на Ланд круизер 70 е различен (вероятно заради целия преден мост): http://www.japan-parts.eu/toyota/eu/...cylinder-block, номерът на щеката е 15301-67010 и събира 8 литра масло.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Съвет за двигателно масло!

                    Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                    Мисля че няма да светне лампата.
                    И на двете ми возила от подписа при падане под минимум светва, колко под не съм засичал, обикновено в движение, когато маслото в картера намалее. Говоря за оранжева лампа за ниво, не за червената.
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • #25
                      От: Съвет за двигателно масло!

                      Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
                      Картерът при 4 Рънър и Ланд круизер 90 са еднакви,http://www.japan-parts.eu/toyota/gr/...er-block#15301 http://www.japan-parts.eu/toyota/eu/...er-block#15301, еднакви са и номерата на щеката - 15301-67031 и на мотора с този картер дават 7 литра масло. Картерът на Ланд круизер 70 е различен (вероятно заради целия преден мост): http://www.japan-parts.eu/toyota/eu/...cylinder-block, номерът на щеката е 15301-67010 и събира 8 литра масло.
                      Е номера на щеката на моя Рънър не фигурира в твоя пост,корега. Ще карам на максимума на щеката и тва е.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Съвет за двигателно масло!

                        Не фигурира, защото не е за твоя модел. Аз лично за 20-тина лева не бих рискувал да карам с неизвестно ниво на маслото. А в твоя случай то е малко - щом се наливат 5 литра при предписани 7. В крайна сметка и джипът, и изборът са твои! Просто исках да бъда полезен. Успех!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Съвет за двигателно масло!

                          Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
                          Не фигурира, защото не е за твоя модел. Аз лично за 20-тина лева не бих рискувал да карам с неизвестно ниво на маслото. А в твоя случай то е малко - щом се наливат 5 литра при предписани 7. В крайна сметка и джипът, и изборът са твои! Просто исках да бъда полезен. Успех!
                          Да колегата е прав напълно го подкрепям за 10 15 лева няма смисъл да хвърлиш двигателя.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Съвет за двигателно масло!

                            Гори ли го и колко?
                            200.000 км не са кой знае какво.
                            Иначе пълна синтетика, в сервизите тук е това:
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #29
                              От: Съвет за двигателно масло!

                              Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                              И на двете ми возила от подписа при падане под минимум светва, колко под не съм засичал, обикновено в движение, когато маслото в картера намалее. Говоря за оранжева лампа за ниво, не за червената.
                              А аз до сега не съм имал автомобил с датчик за нивото. А май на всичките без една се е случвало да заваря масло под минимума, макар и не с много и никаква лампа не ми е светвала.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Съвет за двигателно масло!

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                На твоя Мерцедес му дават 7.5л по каталог и, ако не е с друг картер, значи си с друга щека, ама това лесно ще го разбереш.

                                На Тойотата И дават 7л. + 0.6л във филтъра, та горният коментар важи и за нея.
                                Сори за офтопика , колко масло по каталог , събира FJ80 ?
                                С 4.0 EFI бензин
                                TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X