Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Щос глава

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Щос глава

    Здравейте,според вас тази глава може и да стане за фу 251 и моля да споделите идеи за направата на подходящ фланец ако изобщо има такъв вариант. До сега не бях махал главата на фрезата но днес реших да я махна и видях че задвижването е със зъбно колело към стандартната глава а на тази гледам че е доста различно.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:щос (1).jpg
Прегледи:1
Размер:33.8 КБ
ID:6143820Натиснете снимката за да я уголемите

Име:щос (2).jpg
Прегледи:1
Размер:45.1 КБ
ID:6143821

  • #2
    От: Щос глава

    Кое си махнал? Главата на 251 се маха от четирите болта към корпуса.

    Коментар


    • #3
      От: Щос глава

      Да но ако сложа тази там където е морзовият конус мисля че ще дойде доста навътре,или греша? Мисълта ми е че ако ми се наложи да сложа нещо с по голям диаметър и ще опре в паралелите.

      Коментар


      • #4
        От: Щос глава

        Не е морз а исо40 и на тази както и на вертикалната и трябва такъв корпус.Ако го нямаш,отливка разстъргване и измисляш система която да върти щоса.

        Коментар


        • #5
          От: Щос глава

          Да де исо 40,в бързината съм написал морз . Няма корпус а само това което е на снимките ама идеята за отливка някак не ме грабна,сложно и скъпо упражнение.

          Коментар


          • #6
            От: Щос глава

            Помисли как да я закрепиш на хобота,ще имаш голям ход на действие,привода може да бъде карданен тип със шлицева двойка.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #7
              От: Щос глава

              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
              Помисли как да я закрепиш на хобота,ще имаш голям ход на действие,привода може да бъде карданен тип със шлицева двойка.
              Ще помисля над този вариант,щеше да ми е доста по лесно ако главата беше пред мен,но искам първо да си отговоря на въпроса струва ли си да я купя,в смисъл че ако напасването на главата към моята фреза е много сложно и скъпо упражнение няма идея да я купувам,много ми се иска да си имам щос към фрезата но ако всичко с напасването на този модел глава излезе много сложно просто ще си изчакам да изпадне някои друг модел на добра цена който ще е по лесно да се напасне към моята фреза.

              Коментар


              • #8
                От: Щос глава

                Има си фабрично произведени щос глави за ФУ 251. Да се мъчиш да пригаждаш друга от различна машина си е приключение и е оправдано само в случай .,че са ти подарили друга.Иначе ще ти излезе много по-скъпо отколкото до си вземеш оргинална за твойта фреза. Успех!
                "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                Ат.Буров.

                Коментар


                • #9
                  От: Щос глава

                  Най-евтината която намерих да са продавали някога е била 1400 лв което не е никак малко а такава може да се взема за около 250 до 300 лв и за това мисля за варианта за пригаждане. Ако намеря оригинална за нормални пари никога няма да се вкарам в този филм.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Щос глава

                    Имах подобна щос глава, не ми пасваше по никакъв начин и я продадох (почти подарих) защото фрезата ми е вертикална.
                    Прикачени файлове
                    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Щос глава

                      Потърси глава от ТОЗ, мисля че се приспособява по лесно.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Щос глава

                        Ами дано излезе някоя такава,тази е от avia fnd32, ще се оглеждам и за щос глава от ТОС,благодаря.
                        Последно редактирано от perdeee; 05-03-18, 13:45.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Щос глава

                          Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                          Има си фабрично произведени щос глави за ФУ 251. Да се мъчиш да пригаждаш друга от различна машина си е приключение и е оправдано само в случай .,че са ти подарили друга.Иначе ще ти излезе много по-скъпо отколкото до си вземеш оргинална за твойта фреза. Успех!
                          Де ги да си взема една? Като си купих фрезата търсих дълго и напоително, даже и в завода пратих запитване. Резултат - нула.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Щос глава

                            https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%...B8%D0%BD%D0%B8
                            Този от доста време ги продава тези машини. Попитайте дали не продава нещо от оборудването отделно.
                            Преди време търсех нещо за дооборудване на мойта фреза и имаше обяви от гр. Пирдоп-Златица , разпродаваха голямо оборудване от фрези универсални и инструментални ,стругове и оборудване към тях ,но не мога да я открия обявата.
                            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                            Ат.Буров.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Щос глава

                              Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                              https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%...B8%D0%BD%D0%B8
                              Този от доста време ги продава тези машини. Попитайте дали не продава нещо от оборудването отделно.
                              Преди време търсех нещо за дооборудване на мойта фреза и имаше обяви от гр. Пирдоп-Златица , разпродаваха голямо оборудване от фрези универсални и инструментални ,стругове и оборудване към тях ,но не мога да я открия обявата.
                              Човека от Златица, Пирдоп се казва Нонка Христова и контактувах с нея но беше отдавна,сега не знам с какво разполага но и имам телефона, ако някой се интересува на лични.
                              При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X