Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Китайска мултимедийна система.Слаб сигнал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Китайска мултимедийна система.Слаб сигнал

    Здравейте, купих си от жълтурите ето това:https://www.aliexpress.com/item/Podo...311.0.0.tm9XF6
    Обаче не лови други станций освен Дарик,Хоризонт и Ботев.Та питането ми е знае ли някой усилвател за укв вълни за да мога да хващам нормален радио сигнал?

  • #2
    От: Китайска мултимедийна система.Слаб сигнал

    Според мен преди да търсиш УКВ усилвате хубаво е да пробваш две три неща.
    1. Провери антената. Имам две купени мултимедии от китайците само че двоен дин и ДА тунера им е слабичък, но си хващат всички станции просто понякога вкарват повече смущения.
    2. Дори може би по важно от първото веднага пиши на продавача и ако не ти отговори до два три дена отоври диспут.
    3. Монтирай я на друг автомобил и виж как ще работи там.

    А и да попитам къде се намираш, в Бургас и региона нямам никакви проблеми да хвана всички станции. Проблема е по скоро , че доста често качеството пада. Друг проблем при евтините китайски мултимедии е липсата на RDS той би решил в голяма степен проблема с качеството на сигнала. Като цяло нямам обяснение защо толкова са осакатили FM приемника

    Коментар


    • #3
      От: Китайска мултимедийна система.Слаб сигнал

      А провери ли първо антената дали е изправна? И дали няма вграден усилвател към нея, на който трябва да се подаде захранване от мултимедиата.

      Коментар


      • #4
        От: Китайска мултимедийна система.Слаб сигнал

        Живея в Софийски окръг.В другите ми коли няма проблем с хвашането на станций.Но при това радио не е влошен сигнала а го няма изобщо,освен 3-те станций.И моята е с 1 дин

        Коментар


        • #5
          От: Китайска мултимедийна система.Слаб сигнал

          Как да проверя антената

          Коментар


          • #6
            От: Китайска мултимедийна система.Слаб сигнал

            С мултицет или с друго радио

            Коментар


            • #7
              От: Китайска мултимедийна система.Слаб сигнал

              ОК,благодарности за отзивите на всички

              Коментар


              • #8
                От: Китайска мултимедийна система.Слаб сигнал

                Да споделя и аз перипетиите с подобно китайче. Наследих го заедно с една Американска Витара (Sidekick) и правеше същите проблеми - хващаше много трудно FМ, с големи смущения. Иначе бъкано с екстри. След отваряне и разглеждане, се оказа лоша маса от конектора, който влиза в корпуса на устройството. 30 секунди работа с поялника и започна да хваща всичко без смущения. Вадеше доста приличен звук.

                Така че съветът ми е след като си се свързал с доставчика и си решил какво да правиш с гаранцията да го отвориш и разгледаш внимателно дали всичко вътре си е на мястото :-)
                "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                Коментар


                • #9
                  От: Китайска мултимедийна система.Слаб сигнал

                  Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
                  Да споделя и аз перипетиите с подобно китайче. Наследих го заедно с една Американска Витара (Sidekick) и правеше същите проблеми - хващаше много трудно FМ, с големи смущения. Иначе бъкано с екстри. След отваряне и разглеждане, се оказа лоша маса от конектора, който влиза в корпуса на устройството. 30 секунди работа с поялника и започна да хваща всичко без смущения. Вадеше доста приличен звук.

                  Така че съветът ми е след като си се свързал с доставчика и си решил какво да правиш с гаранцията да го отвориш и разгледаш внимателно дали всичко вътре си е на мястото :-)
                  Добра идея!Благодаря

                  Коментар


                  • #10
                    От: Китайска мултимедийна система.Слаб сигнал

                    А, случайно някой да знае сервиз в София където могат да прегледат моята Китайска мултимедия. Купих колата с нея но освен радиото и то само в София, нищо друго не работи. Няма и GPS карта.
                    Не знам, счупена ли е, или толкова си може.
                    ++359885252320
                    Драго

                    Honda CR-V 3 gen.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Китайска мултимедийна система.Слаб сигнал

                      Последния път като носих такова нещо в сервиз, ми пооискаха 60 лева само за диагностика. В смисъл-да го отворят и да разберат какво му е. Ремонтите отделно. Една и съща първоначална сума за всичко, което постъпва в сервиза, без значение какво е-телевизор, уредба, камера, телефон и т.н.- 60 лв диагностика и после си решаваш според цената на ремонта дали да се ремонтира.
                      Видя ми се доста неизгодно.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Китайска мултимедийна система.Слаб сигнал

                        Толкова си могат евтиняците, не се напъвай да търсиш проблеми. Преди 12 години като работех в гаранционен сервиз по всички служебни и частни коли имахме китайски евтиняци, върнати от клиенти и бракувани, най-често заради неработещо ЦД. Тунерите на всички бачкаха с променлив успех и кога им скефне. Купи си една антена за кола с усилвател за 3 лв. от тия, дето се лепят на стъклото и ако стане - стане .....
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #13
                          От: Китайска мултимедийна система.Слаб сигнал

                          Благодаря за мненията.
                          ++359885252320
                          Драго

                          Honda CR-V 3 gen.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Китайска мултимедийна система.Слаб сигнал

                            С такава антена не вярвам да стане. По принцип са им слаби тунерите. Баща ми има китайска мултимедия с windows ce6 и наистина малко ако мръдна от града и започва а губи станциите. Просто толкова си могат

                            Коментар


                            • #15
                              От: Китайска мултимедийна система.Слаб сигнал

                              Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
                              По принцип са им слаби тунерите. .........и наистина малко ако мръдна от града и започва а губи станциите. Просто толкова си могат
                              Я си купи по висок клас китаец и въобще нема да пишеш за тия проблеми-щото ги немат.Вервай ми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X