Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задни мигачи Cherokee KJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Задни мигачи Cherokee KJ

    Здравейте,
    от два дни яко ми свирят по пътищата, понеже и двата ми задни мигача спряха да работят от раз.
    По таблото индикатора мига бързо като за изгоряла крушка. Направил съм следното:
    -размених крушките с тези на габаритите и работят, тоест крушките на мигачите са здрави
    -изкарал съм буксите, прегледал съм ги за окислено или нагар, прегледал съм пластините където контактуват с крушките - ок са
    -извадил съм всички предпазители до шофьорската врата и не открих изгорял такъв
    -прегледах и тези в моторния отсек (макар че едва ли имат връзка) за всеки случай и те бяха ок

    Има ли някакво реле СПЕЦИАЛНО за задните мигачи, което пропускам?

    Поразгледах форума, но не открих подобен проблем. Джипа е Чероки 2003-та дизел.
    Ще съм благодарен ако ми дадете някакви насоки, че не искам да правя предпоставки за ПТП някъде, особено по тези хлъзгави пътища.

  • #2
    От: Задни мигачи Cherokee KJ

    Първоначално публикуван от STEYN Преглед на мнение
    Поразгледах форума.........
    Поразгледай електроинсталацията .....
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Задни мигачи Cherokee KJ

      А въобще релето за мигачи разгледа ли го?
      WG Limited 2.7 CRD 02
      WG Overland 2.7 CRD 04/05

      Коментар


      • #4
        От: Задни мигачи Cherokee KJ

        Евгени, кое е точно релето за мигачи ако може да кажеш като номер или разположение?

        Коментар


        • #5
          От: Задни мигачи Cherokee KJ

          Това е цялата схема на окабеляването на мигачите:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Clipboard01.jpg
Прегледи:1
Размер:157.1 КБ
ID:5782321Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Clipboard02.jpg
Прегледи:1
Размер:108.4 КБ
ID:5782322Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Clipboard03.jpg
Прегледи:1
Размер:110.1 КБ
ID:5782323Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Clipboard04.jpg
Прегледи:1
Размер:113.0 КБ
ID:5782324

          "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

          2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

          Коментар


          • #6
            От: Задни мигачи Cherokee KJ

            Освен ако има монтиран теглич с оригиналното му опроводяване. Ако е така, то отзад в багажното отделение, под пластмасовата облицовка на десния калник (пред десния стоп) има един блок с с релета, които управляват задните светлини, заедно с тези на ремаркето или каквото е включено в буксата на теглича.
            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
            First impression is not always true. Get inspired.
            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
            Reading is sooo boring, unlike writing!

            Коментар


            • #7
              От: Задни мигачи Cherokee KJ

              Не, няма.
              От схеми не разбирам, а явно във форума някъде пише нещо, което не намирам.
              В интернет открих като проблем релето зад бутона за аварийните, но там масово проблема е неработещи мигачи или само от ляво или само от дясно.

              Коментар


              • #8
                От: Задни мигачи Cherokee KJ

                Първоначално публикуван от STEYN Преглед на мнение
                Евгени, кое е точно релето за мигачи ако може да кажеш като номер или разположение?
                Просто исках да кажа дали самото реле си прегледал, защото WG - те имат подобен проблем.
                Не знам на KJ къде е, само на WG.
                WG Limited 2.7 CRD 02
                WG Overland 2.7 CRD 04/05

                Коментар


                • #9
                  От: Задни мигачи Cherokee KJ

                  Първоначално публикуван от STEYN Преглед на мнение
                  Здравейте,
                  от два дни яко ми свирят по пътищата, понеже и двата ми задни мигача спряха да работят от раз. ...
                  А провери ли дали до куплунгите отзад отива ток?
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Задни мигачи Cherokee KJ

                    До куплунгите тоест до самите букси или контактните пластини? Защото всички останали светлини работят, което ме кара да мисля, че няма да е от буксите.
                    Иначе днес свалих това копче, от където се чува и цъкането. Във Варна има 4 5 черокита на части и смятам да поразпитам за цени.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Задни мигачи Cherokee KJ

                      Първоначално публикуван от STEYN Преглед на мнение
                      До куплунгите тоест до самите букси или контактните пластини? Защото всички останали светлини работят, което ме кара да мисля, че няма да е от буксите.
                      ...
                      До контактните пластини. Ако задните ти светлини изглеждат така:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kj00.png
Прегледи:1
Размер:651.7 КБ
ID:5783225

                      е напълно възможно проблемът да е точно липсата на контакт. Това, че другите светлини работят нищо не означава. При WJ го имам същия проблем само че с крушките за габарит/стоп. Пластмасата, в която са показаните със стрелки пластини, е тъничка и с времето се чупи или деформира, пластините хлътват надолу и вече не дават контакт с пластините в държателя на крушката.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Задни мигачи Cherokee KJ

                        Благодаря, ще прегледам!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Задни мигачи Cherokee KJ

                          Днес замерих с мултицета волтажа на двете букси и резултатът е 0.01 на всяка. На всички останали е 13.9.
                          Пластините изглеждат много свежи и не потънали, както и пластмаса около тях. На кратко изглеждат точно както на останалите светлини. Пръснах и контактен спрей, но отново без резултат.
                          Ето и нагледно двата куплунга:

                          Коментар


                          • #14
                            От: Задни мигачи Cherokee KJ

                            Повдигни ги лекичко с една плоска отверка. На всичките светлени отзаде, не само на тези.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Задни мигачи Cherokee KJ

                              Повдигнах ги, същия резултат.
                              Пробвах и с друго работещо копче за аварийните заедно с релето зад него - пак греда.



                              Ако все пак на някой му е интересно какво има зад аварийните:
                              Последно редактирано от STEYN; 06-03-18, 14:10.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X