Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Vespa PK50XL2 не пали с риталото.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Vespa PK50XL2 не пали с риталото.

    Здравейте колеги,
    Не можах да намеря тема за Веспа, така че ще отвора нова.
    Зимният ми проект е вече към своя край, но ударих греда.
    Става въпрос за Vespa PK50XL2 (Австрийски оригинален модел), който не е запознат, разликата с Немските и Италианските, е че всмукателната тръба е на главата а не в блока на мотора и карбуратора е BING.
    Както и да е. Реставрирах рамата напълно и ревизирах мотора - лагери, гарнитури, съединител, масла и т.н. Проблемът, с който се сблъсках обаче е, че сега не мога да го запаля с ритане. Паля го с дрелката. При високи обороти работи добре и има тяга, но ако спра да помпя газта, мотора гасне. Понеже карбуратора (Del'orto SHBC19.19) не е оригинален и всъщност е за от 75ccm нагоре (моят е 50ccm) трябваше да си поиграя малко с дюзите. Сега в момента е настроен да има тяга и сместа е нормална, но въпреки това, ако не подавам газ мотора гасне. Аз мисля, че проблемът не е от карбуратора и дюзите. Нещо, което забелязах е, че при ниски обороти, малко преди мотора да угасне, започва да духа от карбуратора и всъщност плюе сместа във въздушния филтър. Не съм много наясно, но май това е проблем. Може ли някой да даде акъл, нормално ли е или не.

    Това което съм проверил е:
    1. Свеща е нова по каталог.
    2. Компресията е 75psi (слагам снимка)
    3. Искрата е дебела и хубава.
    4. Запалването е по каталог (17 градуса предварение)
    5. Потока на бензина и ауспуха са свободни.

    Нямам идея повече какво да направя, помагайте...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0135.jpg
Прегледи:1
Размер:414.4 КБ
ID:6142807Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0092.jpg
Прегледи:1
Размер:1,018.1 КБ
ID:6142808

  • #2
    От: Vespa PK50XL2 не пали с риталото.

    За начало ценровка- намали малко предварението.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #3
      От: Vespa PK50XL2 не пали с риталото.

      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      За начало ценровка- намали малко предварението.
      Пробвах няколко различни центровки, почти нямаше промяна. От един немски форум ме посъветваха да проверя да не съм обърнал буталото. Оказаха се прави. Всъщност съм объркал посоката на буталото. Сега пали от раз. Предстои ми по-финна настройка на дюзите на карбуратора. В момента главната ми дюза е 75. Настройвал съм я така, че газовете от ауспуха да са малко мазни. Също ми казаха, че при загрял мотор, при пълна газ ако дръпна смукача, двигателя трябва да почне да глъхне. Вторичната дюза я избрах 45, пробвах 35,55,60, но само с 45 пали без газ и смукач при загрял мотор. Правилно ли разсъждавам?
      Сега имам малко съмнение, че от празен ход, като навия масура рязко, малко се замисля. Може ли това да се изглади по някакъв начин?

      Коментар


      • #4
        От: Vespa PK50XL2 не пали с риталото.

        Ако върви добре с пълна газ, може мааалко да върнеш аванса, но на никакви други режими няма да ти хареса. Браво за буталото и да, смукачът така трябва да действа, на всичко. Като го подкараш ще видиш как е с ориг. филтър и ауспух, до тогава остави карбуратора.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #5
          От: Vespa PK50XL2 не пали с риталото.

          Вече събрах мотора с рамата, филтър, ауспух и т.н. Направих маркуча за бензин възможно най къс. при 10 градуса днес. не щя да запали с риталото. Запалих го с дрелката и го изгасих веднага, буквално след 2-3 сек. Веднага пробвах с риталото и запали от раз. Държи се сякаш бензина се връща, но не е. Проверих преди това, няма въздух в системата. Карбуратора е нов. Препоръчват ми да пробвам с друга свещ с друго температурно число. Може ли да е от това, малко не ми се вярва.

          Иначе като запали върви, според мен нормално. Достига 45-50км/ч. Не прекъсва. Направих и снимка на свеща:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0168.jpg
Прегледи:1
Размер:435.1 КБ
ID:5783388

          Коментар


          • #6
            От: Vespa PK50XL2 не пали с риталото.

            Първоначално публикуван от vraykov Преглед на мнение
            Сега имам малко съмнение, че от празен ход, като навия масура рязко, малко се замисля. Може ли това да се изглади по някакъв начин?
            Не. Тези Веспи са с много тежък маховик и се форсират бавно. За сметка на това може да поддържа скорост по равното без да трябва да го държиш на високи обороти.

            Коментар


            • #7
              От: Vespa PK50XL2 не пали с риталото.

              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
              Не. Тези Веспи са с много тежък маховик и се форсират бавно. За сметка на това може да поддържа скорост по равното без да трябва да го държиш на високи обороти.
              Да, така е. Нямах опит с тях. Но сега като е готова наистина трудно набира, но като включа 4-та по равното смъквам газта наполовина и поддържа 45-50км/ч. Благодаря на всички, които се отзоваха, моторетката вече е в движение, ето и малко снимки:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0278.JPG
Прегледи:1
Размер:492.5 КБ
ID:5784853


              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X