Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматичен Външен Дефибрилатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Автоматичен Външен Дефибрилатор

    Дай. Те са типови, а и предполагам няма да е тоочно за продукт презентиран в България, та ще мине пппод филтъра за рекламни съобщения.

    И още едно съображение, амма после. ))
    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

    Коментар


    • #32
      От: Автоматичен Външен Дефибрилатор

      Разбира се, използването на АВД е задължително да бъде от обучен човек. Важно е да се разбере правилно - обучен човек. Това не означава, че трябва да е персонал на нещо си или отговорник за нещо или медик или професор или каквото и да е друго допълнително условие. Обучението за работа с АВД еднозначно върви заедно с КПР. Обратното не е задължително - може да се изкара курс за КПР без да е включен АВД в програмата. Това обучение в базов вариянт може да бъде 5-8 учебни часа според стандарта, който се следва. Т.е. на това може да бъде обучен всеки човек и това е част от "играта". Не мога да цитирам данни наизуст, въпреки че съм срещал, но има държави в които примерно 80 % от пълнолетните са преминали под някаква форма такова обучение. И когато стане инцидента, ако на ъгъла има АВД все ще се намери кой да го използва без да чете етикета предварително. В момента в света почти всички обучения се водят съгласно насоките на ERC или AHA, които в голяма степен са уеднаквени през последните години.

      пп За камъните и градинките ще ми трябва жокер, не се схващам.
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • #33
        От: Автоматичен Външен Дефибрилатор

        Ето едно видео за как се ползва АВД


        И едно друго също така, предизвикало батерийна полемика
        Последно редактирано от Slick; 02-03-18, 22:08.

        Коментар


        • #34
          От: Автоматичен Външен Дефибрилатор

          Как да ти кажа, че Zoll АВД-то, че и батериите Варта си ги има на българският пазар..... реклама? ))

          Камъчето, Айс, е за цената на устройството, и на това дали след пъррво използване джаджата. ще си се върне в кутията
          Последно редактирано от deyan_h; 02-03-18, 19:53.
          - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
          - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

          Коментар


          • #35
            От: Автоматичен Външен Дефибрилатор

            Хубав клип и хубаво АЕД. Благодаря. Малко в началото на клипа скипнаха проверката на дишането, което е основна стъпка, дет се вика, ако го изтървеш на изпита си аут
            Zoll без съмнение е висок клас АВД, но като такова има странни решения. Като батериите варта например... не че имам нещо против варта, те си правят и литиеви и medical grade батерии, но поставянето на алкални батерии от книжарницата в такъв уред е... нещо между странно и несериозно решение. Има и други разни работи, ама като почна да си хваля наш'то ще стигна и до тях
            Последно редактирано от icerunner; 02-03-18, 20:37.
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • #36
              От: Автоматичен Външен Дефибрилатор

              Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
              Как да ти кажа, че Zoll АВД-то, че и батериите Варта си ги има на българският пазар..... реклама? ))

              Камъчето, Айс, е за цената на устройството, и на това дали след пъррво използване джаджата. ще си се върне в кутията
              Нещо не схващам хумориронията на поста ..
              И каква марка има или не някъдеси .не ме интересува.. стига да се ползва по предназначение.
              Останалите тайни послания в поста ще останат за мен като писанията на унгарски език - загубени за света

              Коментар


              • #37
                От: Автоматичен Външен Дефибрилатор

                При обучението на АВД и на мен ми направи впечатление разликата в стъпките. Батериите на тоз дет имам наличен са други доколкото помня и не ми изглеждаха като да са от железарията.

                Коментар


                • #38
                  От: Автоматичен Външен Дефибрилатор

                  Ми, ако е Zoll са си от железарията... имат някъв списък кои одобряват и кои не - примерно сони става, панасоник не става... но както и да го въртиш са си батерии от железарията. Естествено, тях ако ги питаш ще се похвалят, че така е по-лесно за обслужване - отиваш в железарията и сменяш батериите, но предвид, че литиевата батерия на Powerhert има безусловна гаранция от 4 години и над 450 действителни шока... тая теза издиша много. Остава, че 10 батерии от железарията струват по-малко от една медицинска литиева батерия - да, така е, ама струва ли си предвид цената на цялото устроиство и това че: 1. Алкалните батерии имат драстично (примерно 10 пъти) намаляване на капацитета при ниски температури, а при отрицателни направо ги няма... 2. Имат драстично намаляване на капацитета при силен ток, а зареждането на шок става за секунди със сериозен ампераж и 3. Всички алкални батерии имат склонност да се разтичат от време на време, ако не се грижиш добре за тях и тогава тая икономия от батерии излиза през.... Абе тези батерии вече и при хубавите фенерчета ги избягват

                  пп Коментирам си като представител на конкуренцията и си признавам без бой. Ако някой иска да поспорим, нека е с факти, добри чувства и добър тон
                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • #39
                    От: Автоматичен Външен Дефибрилатор

                    Гледам дискусията отиде накъмто батерии и кой е по по най... затова смених видеото с друго подобно за да не се отклоняваме от темата

                    Коментар


                    • #40
                      От: Автоматичен Външен Дефибрилатор

                      Е, защо не остави и предния клип. Не, че този не е информативен, но щеше да е хубаво и двата да се виждат. Този между другото е само за CPR, от него има препратка към друг за AED



                      А защо да не си говорим за батериите? Те са основен компонент от АВД. Общо взето АВД е батерия, електронен блок и електроди... и трите са важни за неговата ефективност.
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • #41
                        От: Автоматичен Външен Дефибрилатор

                        Темата е тръгнала към реката. Лекар съм от 20 год. 2 от тях в БП, останалите в интензивен неврологичен сектор. Нагледал съм се на умиращи. Ако този дефибрилатор спаси дори само един човек, струва си да съберем всички акумулатори в България.
                        Към съфорумците от Самоков и региона - всеки вторник идвам до Самоков. Готов съм да вземам и извозвам до Сашо каквито акумулатори приготвите.
                        Тел ми е 0887682173
                        Поздрави.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Автоматичен Външен Дефибрилатор

                          Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                          Темата е тръгнала към реката. Лекар съм от 20 год. 2 от тях в БП, останалите в интензивен неврологичен сектор. Нагледал съм се на умиращи. Ако този дефибрилатор спаси дори само един човек, струва си да съберем всички акумулатори в България.
                          ...
                          Не можах да разбера тезата - според Вас, дефибрилаторът не спасява животи ли?


                          Коментар


                          • #43
                            Когато през 2004 г 24-годишния футболист Миклош Ферер загина на терена след внезапен сърдечен арест и това беше видяно на живо по телевизията в целия свят постоянно се задаваше въпроса "Можел ли той да бъде спасен…?". И единствения отговор беше, че никога няма да разберем, защото не е имало шанс това да се случи, тъй като на терена не е имало дефибрилатор. Този случай е последван от много други такива, макар и не винаги видени от милиони свидетели... Тогава УЕФА приема ЗАДЪЛЖИТЕЛНО правило всички професионални футболни клубове и стадиони приемащи официални мачове да бъдат оборудвани с автоматични дефибрилатори.

                            Вчера вечерта, на Европейското първенство по футбол десетки милиони зрители, съотборниците и самата приятелка на датския футболист Кристиян Ериксен видяха с очите си отговор на въпроса може ли да бъде спасен пострадал със сърдечен арест? След като съдията моментално прекъсва срещата и вика екип, който започва сърдечен масаж и използва автоматичен дефибрилатор 29-годишния футболист напуска стадиона в съзнание и сега се лекува в болница, като вероятно ще се възстанови напълно.
                            Последно редактирано от icerunner; 13-06-21, 15:27.
                            Technical Rescue Direct - life lies in courage
                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                            Коментар


                            • BatGeorgeone
                              BatGeorgeone коментира
                              Редактиране на коментар
                              Браво Сашо, продължавай само така!

                            • icerunner
                              icerunner коментира
                              Редактиране на коментар
                              Е да не съм го спасявал аз, че ме бравосваш Само споделям информацията.

                          • #44
                            Бравосва те (както и аз) за съвсем друго нещо. Какво казва по темата лекарят на датския отбор:

                            https://topsport.bg/evro-2020/lekary...nzi-svyat.html
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • BatGeorgeone
                              BatGeorgeone коментира
                              Редактиране на коментар
                              Сашо знае ама се прави на ущипан

                          • #45
                            Сашо, един въпрос - какво ще да е туй чудо автоматичен сърдечен дефибрилатор, дето ще го имплантират на Ериксен? Дейли Блинд вече имал такъв имплант и продължава да играе професионален футбол на най високо ниво, вкл и националния отбор.
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • icerunner
                              icerunner коментира
                              Редактиране на коментар
                              Имплантируеми дефибрилатори има отдавна и (до колкото знам) са стандартен протокол при лечение на хора с доказана предразположеност към нещо, корто може да доведе до сърдечен арест. Работят доста безотказно, чел съм че са малко психологически травматични за някои пациенти. Преживян сърдечен арест е очевидна причина да се прибегне до такова решение. Проблема е в това, че повечето не стигат живи до болницата за да се предприемат такива стъпки. Ако ти се чете има на български език медицинска книга Внезапна сърдечна смърт, където подробно са разгледани и имплантируемите дефибрилатори.

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X