Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сливи за смет или нов дефибрилатор за стар акумулатор!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сливи за смет или нов дефибрилатор за стар акумулатор!

    Ще започна малко по-издалеч, моля за търпение и извинение...

    Някъде преди 15 години бях студент по физика в СУ. Качвах се по стълбите, в коридора на третия етаж имаше суматоха... която и друг път съм виждал и знам какво означава. Посбутах хората да мина и видях лежаща на земята жена... някои викаха да се отвори прозореца, други да се донесе вода…. Попитах дали са се обадили за линейка и проверих дали диша – беше в безсъзнание, но изглеждаше, че диша… след няколко минути промени цвета на лицето си и дишането стана много по-нерегулярно и… спря. Вече ми бяха донесли аптечка, взех маска за обдишване и започнах реанимация. Имаше друг студент, който също знаеше как се прави CPR и след разменени 1-2 реплики, не много деликатно му казах, че ще го правим както аз кажа и се разбрахме… Жената беше много едра и въпреки, че аз добре знаех, че скоро променените насоки за оказване на първа помощ казваха да се прави от 1 човек, а не от двама едновременно той правеше притисканията, а аз обдишването... повече от 20 минути докато дойде лекар, който... установи смъртта.

    По това време бях активен член на Университетския Аварийно Спасителен Отряд и имах добра подготовка по първа помощ. Бях част от екип участвал в международни състезания и знаех отлично как се прави реанимация, но не знаех нищо за това какво е Внезапна сърдечна смърт, не знаех, че това което се чува и прилича на дишане не е дишане… и не знаех, че единствения шанс за спасяване на такъв човек е дефибрилация в първите 3 минути.

    Това беше отдавна, от тогава работата ми в голяма степен е свързана с първата помощ, обучения, тренинги, аптечки, за които много от вас знаят. Новото в професионален аспект е, че работим интензивно за внедряването на Автоматични външни дефибрилатори (AED) в България. Работим с американската компания Cardiac Science, която е световен лидер в тази област. Някои частни компании в България вече имат такива дефибрилатори в своите офиси, но все още няма никаква програма за поставянето им на обществени места, както се прави от десетки години по света.

    Нов прочит на приказката Сливи за смет, или как да спасим живот заменяйки стар акумулатор за нов дефибрилатор.

    Искам да реализираме с OFFRoad-bulgaria един много малък, но много важен проект – да осигурим един Автоматичен външен дефибрилатор - Cardiac Science Powerheart G5, който да бъде поставен във Физическия факултет на СУ и за който ще поеме грижа Университетския Аварийно Спасителен Отряд.



    И така каква е идеята – по моя не много прецизна оценка, ако върнем на вторични суровини около 200 - 250 стари автомобилни акумулатора парите ще стигнат за закупуване на дефибрилатора Това е!

    Искам да съм напълно ясен и открит – нашата компания е търговски представител на Cardiac Science за България – т.е. дефибрилатора ще доставим ние. Цената на дефибрилатора в България е 3955 лв без ДДС или 4 746 лв с ДДС. Това което ще направя аз е:

    1. 20 % отстъпка от цената или търсим общо 3 797 лв.
    2. Обикалям с личната си кола в София, събирам акумулатори и предавам в пункт за изкупуване срещу документ.
    3. Започвам с първоначална вноска 5 акумулатора, чакащи за рециклиране в коридора!

    Търсим още 195 броя стари, неизползваеми оловни акумулатора, които могат да спасят живота на някой!

    Заявки за предаване на акумулатори тук в темата, на л.с. или по телефона 0897 802 302 по всяко време на денонощието.

    Знам добре, че с този дефибрилатор няма да променим света, но ако успеем именно по този начин да осигурим първия обществен дефибрилатор в България... мисля, че ще си струва усилията!
    Последно редактирано от icerunner; 01-03-18, 14:13.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

  • #2
    От: Сливи за смет или нов дефибрилатор за стар акумулатор!

    За сега от мен един. Ще изтръскам халето и да видим дали няма да има още.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Сливи за смет или нов дефибрилатор за стар акумулатор!

      И от мен засега 1, ще поровя за още.
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • #4
        От: Сливи за смет или нов дефибрилатор за стар акумулатор!

        За тези които не са от София ?Имам един 100а. и два от мотоциклет.
        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

        Коментар


        • #5
          От: Сливи за смет или нов дефибрилатор за стар акумулатор!

          +2 от мен. София, Бъкстон.

          Коментар


          • #6
            От: Сливи за смет или нов дефибрилатор за стар акумулатор!

            Май ми се намира един стар акумулатор на тавана.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Сливи за смет или нов дефибрилатор за стар акумулатор!

              Добре тръгва!

              Някои факти свързани с внезапния сърдечен арест:
              Направил съм и отделна тема по въпроса с АВД, ако на някой му е интересен този въпрос:
              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=225795


              • Сърдечно съдовите заболявания са най-честата причина за смърт изобщо.
              Те взимат 2 пъти повече жертви от ВСИЧКИ останали причини взети заедно, включително други болести, рак, автомобилни катастрофи, проиродни бедствия и т.н.

              Сирия е най-опасното място на света. Днес там войната взима 10 пъти повече жертви отколкото в Ирак. Вероятността да станете жертва на сърдечен арест живеейки в Европа е по-голяма от колкото да бъдете убити, ако живеете в Сирия.

              Дефибрилацията е единствения известен начин за спасяване на човек след сърдечен арест.

              Дефибрилацията с автоматичен дефибрилатор е изключително ефективна – шанса за оцеляване без оказване на първа помощ е между 2 – 5 %, шанса за оцеляване при оказване на първа помощ и дефибрилация в първите 3 минути е над 70 %.

              • Шанса за оцеляване намалява с около 10 % на всяка изминала минута. Средното време за пристигане на линейка в София е 28 минути….
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • #8
                От: Сливи за смет или нов дефибрилатор за стар акумулатор!

                Поздравления, страхотна идея! Като знам как работите, съм сигурна, че ще бъде успешна. Надявам се и това да бъде началото на масовото навлизане на АВД и в България.

                Коментар


                • #9
                  От: Сливи за смет или нов дефибрилатор за стар акумулатор!

                  Сашо и от мен акумулатор, че даже е повод да поразровим, може и повече...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #10
                    От: Сливи за смет или нов дефибрилатор за стар акумулатор!

                    Тия дето нямаме акумулатори за даване, може ли да използваме варианта измислен от финикийците?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Сливи за смет или нов дефибрилатор за стар акумулатор!

                      Уважаеми колега, а ние дето сме от дълбоката провинция, от село, как да дадем стари акумулатори?Начинанието е достойно за Уважение!
                      УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

                      Коментар


                      • #12
                        От: Сливи за смет или нов дефибрилатор за стар акумулатор!

                        Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                        Тия дето нямаме акумулатори за даване, може ли да използваме варианта измислен от финикийците?
                        А ние , дето сме по-далече , може ли да се присъединим към kok4o1?Ако да , къде и как?
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Сливи за смет или нов дефибрилатор за стар акумулатор!

                          Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                          Тия дето нямаме акумулатори за даване, може ли да използваме варианта измислен от финикийците?
                          +1
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Сливи за смет или нов дефибрилатор за стар акумулатор!

                            Не ще пари, говорих с него. Кампанията е само "Сливи за смет".
                            Ще трябва някой да го набие според мен.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Сливи за смет или нов дефибрилатор за стар акумулатор!

                              И от мен един. 0887 33 00 22. София Борово.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X