Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hazet 9012 mt или KStools Mini Monster

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Hazet 9012 mt или KStools Mini Monster

    Кой от двата ще ме посъветвате да купя. Ако някой има впечатления от тях да сподели. Хазета е новия модел с двоен чук и 1400 нм, коментарите които намерих за него са, че мощността му е доста преувеличена, монстера бил добре като мощност но по шумен и с вибрации . Трябва ми максимално малък и максимално мощен гайковерт- други идеи?

  • #2
    От: Hazet 9012 mt или KStools Mini Monster

    Hazet-а го имам, другото само на картинка. От сега ти казвам че нютоните им трябва да ги разделиш почти на 3, и на двете.

    Всичките такива с еднакво надути нютонметри излязоха преди 2-3 години май. И Beta имат подобен, на подобна цена, сигурно и други марки. Те дори и външно изглеждат почти еднакви - разликите са повече по спусъка и механизма за обръщане на хода.

    Таа, аз от Hazet-а съм си доволен. За избор между двете нама как да съдействам - имам само едното.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Hazet 9012 mt или KStools Mini Monster

      Аз имам KS tools и съм доволен.

      Коментар


      • #4
        От: Hazet 9012 mt или KStools Mini Monster

        Hazeta 9012m ли е или 9012mt единия е с джъмбо чук а другия е с двоен чук.Твоя 1400нм ли е

        Коментар


        • #5
          От: Hazet 9012 mt или KStools Mini Monster

          9012m е моя. И не е нито 1100Nm, нито 1400Nm. 400-600 на отвиване е по-реалистична оценка. Последно отви гайка на колянов вал, завивана в завода с 400 преди 14 години. Това на 9.5 бара. На 6.5 - забрави. И MT-то няма да е значително различен. Не знам как ги мерят тия нютон метри, но масово в реални условия се оказват доволно надути.

          Не поиска и да ми отвие пробката на скоростната кутия. Вярно, трябваше после на ръка с доста голям лост да я подкарам (по дифове и раздатка също), но ако в тия 1100Nm на развиване имаше доза истина, трябваше да ги развие без никакъв проблем.

          Видях зор и с няколко (май 3 от 7) болтове на маховик към колянов вал. Интересното е че се виждаше че подмръдват с 2-3 десети като сменям посоката на въртене на гайковерта, но не искаха да се отвият. От тия трите 2 се отвиха след мнооооого опити, тртетия изобщо не поиска и се наложи да импровизирам застопоряване и 50-60см лост, върху койтио се скачаше с крак.
          Последно редактирано от sparkybg; 03-03-18, 22:53.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Hazet 9012 mt или KStools Mini Monster

            А може ли да развие гайка на предна главина на по масовите автомобили.
            Например Голф,Пасат,Ауди,Опел.
            Гайката я знаем че е 30.
            Не съм пробвал никога с гайковерт.аз я развивам със един метър тръба.
            Ако може Хазетчето ще е голяма работа.

            Коментар


            • #7
              От: Hazet 9012 mt или KStools Mini Monster

              Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
              Ако може Хазетчето ще е голяма работа.
              Някой ще се развиват ,други не. Даже може и с болтовете по някой главини да не се справи.
              Това не омаловажава качествата на "играчката".

              Коментар


              • #8
                От: Hazet 9012 mt или KStools Mini Monster

                Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                А може ли да развие гайка на предна главина на по масовите автомобили.
                Например Голф,Пасат,Ауди,Опел.
                Гайката я знаем че е 30.
                Не съм пробвал никога с гайковерт.аз я развивам със един метър тръба.
                Ако може Хазетчето ще е голяма работа.
                С гайка, за която ти трябва метър лост, едва ли ще се справи. Макар че знае ли човек. Много зависи от конкретната гайка. Гайката на коляновия вал, за която говоря, беше 41. Отвих я с камък 43, с преходник между 1/2 и 3/4. Може и самото тегло на камъка и луфта да са дали свойта дан. Камъка е доволно голям и тежък топуз.
                Последно редактирано от sparkybg; 04-03-18, 12:53.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Hazet 9012 mt или KStools Mini Monster

                  Трябва да я развие без да се замисля много.Понякога се натрупва корозия от химиите , дето фърлят по пътя , заради снега.Една телена четка и малко WD40 , или нещо от сорта ще облекчи развиването и ще удължи работоспособността на инструмента.От групата WA са предимно с болт в карето - там си бухаш смело.Но Опел и някои японци са с гайка и е добре да се влияе на корозията , преди развиване.Гайката , като тръгне и забере ръжда и смрад , такъв блокаж се получава , тефлонов стопер не може да го направи.
                  Аз ги жаля инструментите , че съм наемен работник.А ти си ги плащаш от джоба.
                  Утре , ако не забравя ще ти наснимам с колко и какви мъча колите.
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Hazet 9012 mt или KStools Mini Monster

                    Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                    Някой ще се развиват ,други не. Даже може и с болтовете по някой главини да не се справи.
                    Това не омаловажава качествата на "играчката".
                    Болт , дето не тръгва от гайковерта се "магани" с чук през бронзова подложка.Ако и тогава не тръгне-лоста.
                    При употребата на лостове-удължители е добре да има опора в долния край , за да не се разложи усилието под прав ъгъл и част от усилието да направи някой от шестостените на фи.
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Hazet 9012 mt или KStools Mini Monster

                      Според мен ако е 1100 мн,както го пишат трябва да скъса нещо.Дали гайката,флошката или полуоската.
                      Виждал съм със голям гаиковерт скъсана полуоска.Обаче наистина голям,от тея дето са за две ръце.Не знам марка и модел.
                      Ней вероятно това ще са истинските N/M.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Hazet 9012 mt или KStools Mini Monster

                        Чист късмет си е ,хазетчето да отвие гайка на главина. Като не се справеше ,взимах вюрт 560 нютона и свършвах работа. Сега имам и по-як ,но нямам хазет вече (остана при един подемник ,пак мой...)
                        Калин Владов,09РСПБЗН

                        Коментар


                        • #13
                          От: Hazet 9012 mt или KStools Mini Monster

                          Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                          Според мен ако е 1100 мн,както го пишат трябва да скъса нещо.Дали гайката,флошката или полуоската.
                          Виждал съм със голям гаиковерт скъсана полуоска.Обаче наистина голям,от тея дето са за две ръце.Не знам марка и модел.
                          Ней вероятно това ще са истинските N/M.
                          За това в другата тема коментирахме,че с тези размери "могат колкото могат" и за по тежки случаи трябват по тежки инструменти

                          Коментар


                          • #15
                            От: Hazet 9012 mt или KStools Mini Monster

                            До няколко дена ще го пробвам.Ще сменя на една Фиеста лагер на главината.
                            Ще споделя какви са резултатите.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X