Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hazet 9012 mt или KStools Mini Monster

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Hazet 9012 mt или KStools Mini Monster

    Във книжката-ръководство за ползване,никъде не пише за ограничения на диаметъра на развиваните елементи.
    Според мен логиката е че 1/2 е със чашки до 32 което е допустимо да се ползва.
    Смятам че преходниците нагоре са вече прекаляване.

    Коментар


    • #32
      От: Hazet 9012 mt или KStools Mini Monster

      Ф32 мм е таман 1,5 пъти от това, което пише. Това за да не се чудите защо не отвива някоя заяла 3х гайка/болт. Особено важи ако гайковерта не е от най-силните. Иначе повечето пневматични инструменти са прости и здрави.

      Коментар


      • #33
        От: Hazet 9012 mt или KStools Mini Monster

        Ключ 32 не е фи 32

        Коментар


        • #34
          От: Hazet 9012 mt или KStools Mini Monster

          Така и не се разбра за диаметър ли иде реч или за р/р на глава??????? Уточнете, г-н Драгозов ,след като цитирате инструкцийте, за да не спорим излишно.
          "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
          Ат.Буров.

          Коментар


          • #35
            От: Hazet 9012 mt или KStools Mini Monster

            Става въпрос за глава на болт или гайка. Ти представяш ли си на желязо ф32 каква ще е главата ако е болт
            Любимото ми е "искам компресор, малка бутилка, голям дебит, да е лек, да е тих и да е евтин, да се ремонтира лесно и евтино".

            Коментар


            • #36
              От: Hazet 9012 mt или KStools Mini Monster

              извинявам се ... просто се бъзикам
              "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
              Ат.Буров.

              Коментар


              • #37
                От: Hazet 9012 mt или KStools Mini Monster

                Петьо Джартов извинявам се но не разбрах за кой модел на Хазет говориш ,по новия с 1400 нм или по стария с 1100 нм?

                Коментар


                • #38
                  От: Hazet 9012 mt или KStools Mini Monster

                  Първоначално публикуван от katanov Преглед на мнение
                  Петьо Джартов извинявам се но не разбрах за кой модел на Хазет говориш ,по новия с 1400 нм или по стария с 1100 нм?
                  За стария модел.
                  Днес пробвах на един Ескорт предна главина,ама неуспешен.Не съм издеватествал просто ми беше интересно.
                  Наложи се със 3/4 със един метър тръба.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Hazet 9012 mt или KStools Mini Monster

                    Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                    За стария модел.
                    Днес пробвах на един Ескорт предна главина,ама неуспешен.Не съм издеватествал просто ми беше интересно.
                    Наложи се със 3/4 със един метър тръба.
                    Бях ВИ предложил да се "задомите" и с един китаец,тайванец и пр. на 3/4 за тези цели, след това един механичен за "крайни решения" и сте Окей !!!!!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Hazet 9012 mt или KStools Mini Monster

                      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                      Бях ВИ предложил да се "задомите" и с един китаец,тайванец и пр. на 3/4 за тези цели, след това един механичен за "крайни решения" и сте Окей !!!!!
                      Не се оплаквам,просто споделям.Не ми е проблем да си разхлабя с тръбата една гайка!
                      Просто бях разкачил всичко,спирачен апарат,накладки и нямаше как да блокирам.Щеше ми се да е с винтоверта ама .
                      Идеята е че малкия верт удобен и лични мен ме кефи !

                      Коментар


                      • #41
                        От: Hazet 9012 mt или KStools Mini Monster

                        Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                        Чист късмет си е ,хазетчето да отвие гайка на главина. Като не се справеше ,взимах вюрт 560 нютона и свършвах работа. Сега имам и по-як ,но нямам хазет вече (остана при един подемник ,пак мой...)
                        ...
                        Калин Владов,09РСПБЗН

                        Коментар


                        • #42
                          От: Hazet 9012 mt или KStools Mini Monster

                          Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                          Другия проблем е че с малък гайковерт искате да развиете голяма гайка/болт. Например в инструкцията на индустриален 3/4 гайковерт на GAV си пише, че отвива до 27 мм. Разгледах на няколко модела 1/2, в хоби класа им дават 5/8, което е 15,87хх мм, в професионалния рядко има над 3/4, което е 19,05хх мм, при индустриалните 1/2 има рядко, все са по-големи.
                          Повечето от участниците умешват размера на гайката и размера на резбата.А там влияе и стъпката , и дължината за усилието.
                          Също от значение е да има борд на гайката(болта).Ефекта от "чука" не е само в усилието на развиване , както го обясни Спарки.Има допълнение , че удря и аксиално , което помага на отхлабването.
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Hazet 9012 mt или KStools Mini Monster

                            Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                            Става въпрос за глава на болт или гайка. Ти представяш ли си на желязо ф32 каква ще е главата ако е болт
                            Любимото ми е "искам компресор, малка бутилка, голям дебит, да е лек, да е тих и да е евтин, да се ремонтира лесно и евтино".
                            Сега чета и мненията надолу.Главата на болта е Е20 , диаметърът е 20мм , дължината на резбата , колкото показалеца ми.Магаре на бус.Фиат , Пежо...каква излезе тя..Ма там и не опитвам с 1/2.Признавам си!
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Hazet 9012 mt или KStools Mini Monster

                              Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                              ...
                              Това не го разбрах . Ама само да попитам защо си мислиш че ние в Габрово сме правени в гъз ?

                              Коментар


                              • #45
                                От: Hazet 9012 mt или KStools Mini Monster

                                Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                                Това не го разбрах . Ама само да попитам защо си мислиш че ние в Габрово сме правени в гъз ?
                                Защото така се държиш. Ти започна...
                                Калин Владов,09РСПБЗН

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X