Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да сменя ли Кия за Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мнение!

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    А-а-а-а, ти си търсиш някого "да сподели отговорността" на предрешения ти избор? Да има кого да псуваш: "Ти ме посъветва на тая замяна!!!".
    Щото горе четирима участника те посъветваха да НЕ правиш това.
    Ако искате да приключаме темата?

    Коментар


    • #17
      От: Мнение!

      Първоначално публикуван от niksan8207 Преглед на мнение
      Колеги,ако с мнението си кажете защо сте против ще ми е по лесно да преценям.Навит съм на бартера понеже е на газ и е по нова,това е моето мнение.
      Ако ти е мерак за газ я смени за бензинова Кия.

      Не е лоша Шевролет-Нивата, но за руските условия. Тук е безсмислен напън.

      Коментар


      • #18
        От: Мнение!

        Първоначално публикуван от niksan8207 Преглед на мнение
        С какво е по добра Кията?
        От колко време караш КИАта и какво не ти харесва в нея, та е повод за тези ти размисли ?
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #19
          От: Да сменя ли Кия за Нива

          Значи Шевролет Нивата не е надежна,така ли? Защо,ще я карам градско и до село като ходя за уикенда.

          Коментар


          • #20
            От: Мнение!

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            От колко време караш КИАта и какво не ти харесва в нея, та е повод за тези ти размисли ?
            От 6г. нямам оплаквания,освен че придърпва в ниските обороти и от време на време ме дразни,дизел е а дизела е 2.17лв.

            Коментар


            • #21
              От: Да сменя ли Кия за Нива

              Аз не бих ги сменил. Това никога не е продавано у нас, частите ще са проблем-и не толкова двигател и ходова част, колкото купе. Киаци има във всяка морга на килограм. Виждал съм четиригодишна Шевинива, от която буквално течеше ръжда...
              Животът е харизан кон според мен...

              Теди

              Коментар


              • #22
                От: Да сменя ли Кия за Нива

                Първоначално публикуван от niksan8207 Преглед на мнение
                Значи Шевролет Нивата не е надежна,така ли? Защо,ще я карам градско и до село като ходя за уикенда.
                Сменяй ги . Само заради теб погледнах мобилето десет страници обяви за Кия срещу само три обяви за Шеви Нива.Явно са безценни и затова не се продават.Кия не съм карал ,само съм влизал в Пенчовата и ми е тесна ма Ниви повече от 15г карах и ни една не уморих .
                А и на село уикенда не върви ,друго си е на ранчото.

                Коментар


                • #23
                  От: Да сменя ли Кия за Нива

                  Не мога да се сетя за нещо което е по здраво при кията в сравнение с нивата - еднакъв боклук са . Може би отделната рама е единственото предимство на Киата , ама за сметка на това безумното вакуумно управление на хъбовете е крещящ недостатък.

                  Шевролет Нива се внасяха преди десетина години . в Пловдив имаше шоурум на Сточна гара .
                  Фиат Купе
                  Опел Фронтера В
                  Мицубиши Паджеро Пинин

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мнение!

                    Първоначално публикуван от niksan8207 Преглед на мнение
                    ... дизел е а дизела е 2.17лв.
                    Ти на Шнива 2006 нова ли й казваш?!? По многобройни твърдения на руски собственици на това авточудо, и нова от магазина да вземеш, в най-добрия случай можеш да разчиташ на що-годе не много проблемна експлоатация до към 70-80,000 км, след което ставало весело. Особено като се има предвид ниското качество на резервните части. Кола на 12 години какъв ли пробег има?

                    Освен това, моторът масово се оплюва като много слаб, а разходът не изглежда особено малък - 10 извънградско и поне 13-15 в града. Скоростна кутия с проблеми дори при купени нови от магазина, постоянно виеща раздатка ...

                    Впечатления от съфорумец ...

                    Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                    Гори извънградско 10/100 със мах 100км/ч .
                    лъже със 10 км - един вид карах със 90 мах.
                    проблем със спирачките - тресе ...
                    проблем с кутията - задна - влязох в един подземен гараж - 101 маневри докато изляза понеже като се натовари задната я няма ....
                    нестабилна -за малко да се врътна на завой.(С децата вътре)
                    Обзавеждане - ........ по добре си вземете табло и други работи от по-стари коли - било то и руски.
                    Ако трябва да се сравнява с типичната NIVA - ...е тая не става .
                    всички болести на старата +допълнителни други +незнайно защо други .
                    ако е на малко км и е със фасон - става да омаеш някое селско бичме . ама до там!
                    Ама ти си я вземи де! Това с газовата уредба сигурно ще е голяма далавера, която явно убягва на онзи, който иска вместо Шнива-та да ти вземе дизеловата КИА ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Да сменя ли Кия за Нива

                      Идеалната зделка на бартер е когато и двамата искат да се отървят
                      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мнение!

                        Първоначално публикуван от niksan8207 Преглед на мнение
                        От 6г. нямам оплаквания,освен че придърпва в ниските обороти и от време на време ме дразни,дизел е а дизела е 2.17лв.
                        Това, че нямаш оплаквания не е ли добре ?!
                        Относно придърпването, какво си И правил за тия 6г. ?
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #27
                          От: Да сменя ли Кия за Нива

                          Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                          Идеалната зделка на бартер е когато и двамата искат да се отървят
                          Ъхъ, и при секи бартер обикновено и двамата са преебани.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #28
                            От: Да сменя ли Кия за Нива

                            Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                            ...
                            Шевролет Нива се внасяха преди десетина години . в Пловдив имаше шоурум на Сточна гара .
                            И в София имаше. Ама си беше като "нов внос" - вземаш и се оправяш.

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Кола на 12 години какъв ли пробег има?
                            Малък. Хем рядко е наред до степен да върви, хем малко са желаещите да я карат.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Да сменя ли Кия за Нива

                              Както и да си кръщават стоката руснаците, има два фактора, които са непреодолими:
                              1. Това е Лада-с всички преки и непосредствени последици от това. А те са мноооого!
                              2. Как ще да я кръстят, произведена е в Русия, по руски стандарти, преимуществено за руския пазар. Това особено касае нормите за безопасност, които там са съвсем други.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Да сменя ли Кия за Нива

                                Като чуя от руснак - "нормальок'' , МИ НАСТРЪХВАТ КОСМИТЕ И НА УШИТЕ ...
                                За тях всяко нещо, не завършващо с фатален изход на поне един (или няколко човека ) си е нормално ...
                                Това със охраната на труда е , ., абе не е това.
                                Пък реално са по-малко от китайците...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X