Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW K1600GT vs K1600GTL

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • BMW K1600GT vs K1600GTL

    Дали някой има наблюдения над двата модела, разлики, плюсове и минуси...Бях пред дилема S1000XR или K1600GT, но след дълго мислене и премисляне от какво повече имам нужда дали да е по спортен или по туристически, та везните наклониха над кардана и куфарите, но за сега GT по ме радва като стойка на моториста върху мотора, ако има късмет да е с топ касата на GTL , навигация и ролбари ще е пълно щастието. Та ако някой може да сподели нещо, ще съм хепи.



    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

  • #2
    От: BMW K1600GT vs K1600GTL

    Моделът е един, става въпрос за две модификации, основната разлика между двете е в ергономията:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Cycle-ergo.jpg
Прегледи:1
Размер:450.3 КБ
ID:5782202

    За GT около:
    Кормило около 5 см по-напред.
    Степенки около 5 см по-назад.
    Седалка около 3 см по-висока.

    При GTL, позицията е по-"права" от шосейните ендура (ако вярваме на cycle-ergo), направо си отива на чопър,
    според мен не е за хора с проблеми в кръста.

    При GT е по-близко до нормалното, макар наречена спортна, си е по-близко до шосейните ендура.

    Останалите разлики по-скоро са пренебрежими - по-меко окачване за GTL, серийния багажник, цветоете, хромираните части.

    ПС: Картинката от cycle-ergo да се счита само за ориентир, размерите са почти точни, преобразувани от инчове, съответно 2, 2 и 1.2 .

    Коментар


    • #3
      От: BMW K1600GT vs K1600GTL

      Да, наистина основната разлика е в позицията - макар , това на картинките да ми се вижда малко повече. Иначе бих допьлнил - 30-на кг повече за ГТЛ (макар че не знам откьде толкова ще се получат), по-добра ветрозащита, малко по-голяма задна седалка. Иначе - отличен избор. Ведньж карах ГТ - усещането за мощност е изумително, управлението на газта е много плавно. Над 1300 оборота поема на която и да е предавка. Страхотна машина за дьлги преходи.

      Коментар


      • #4
        От: BMW K1600GT vs K1600GTL

        И двете машини са много добри. Но зависи за какво. За магистрално каране и широки открити завои са супер. Но ако те влече повече към планински маршрути и каране по завои мисля, че няма да е твоят мотор. Големината и тежестта за такива маршрути е само в минус. На обратните фиби по засуканите завои в Алпите и по всички останали планини направо се изпотяваш. Казвам го от личен опит, защото минах по тоя път. А доколкото те познавам Алпите са ти любима дестинация
        BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
        LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
        Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

        Коментар


        • #5
          От: BMW K1600GT vs K1600GTL

          Да за Алпите пак се глася и килограмите на мотора не ме бъркат, сегашния дори е по тежък.
          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

          Коментар


          • #6
            От: BMW K1600GT vs K1600GTL

            Здравейте, лично за мен важна е по-изправената стойка (GTL) и ергономията като цяло, за да настъпи умората максимално късно по време на пътуване, иначе и двата са топ модели, но в детайли не съм ги разучавал
            LZ1NIM/P
            B pos

            Коментар


            • #7
              От: BMW K1600GT vs K1600GTL

              така и така си събрал средства-вземи топ варианта-нали е за дълъг път! като е гарга-да е рошава, въпреки че един човек-известен в този форум и пътувал доста из монголия,мароко и къде ли още не-казва да не се слага топ каса. ама неговият мотор е ендуро и върви по грапави пътища, или по безпътища...топ каса, ама винаги можеш да я свалиш, нали?

              Коментар


              • #8
                От: BMW K1600GT vs K1600GTL

                Драго, прочети това сигурно ще ти е от полза. https://bikepost.ru/blog/78445/BMW-K...atsii.html#cut
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • #9
                  От: BMW K1600GT vs K1600GTL

                  Значи правилно съм се насочил към GT модела, по лек е , дори и с малко.
                  Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                  Коментар


                  • #10
                    От: BMW K1600GT vs K1600GTL

                    Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                    Да за Алпите пак се глася и килограмите на мотора не ме бъркат, сегашния дори е по тежък.
                    Брей, "манекена" да не тежи повече от тия слончета?!?. Никога не бих предположил. Но дори да е, изглежда много по слаб, елегантен, лек и маневрен. Тия килограми и размерите на GT и GTL със сигурност ще създават повече "емоции" по фибите. Руснака в ревюто също го признава.
                    BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                    LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                    Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                    Коментар


                    • #11
                      От: BMW K1600GT vs K1600GTL

                      Не , чак по тежък преувеличено е, но като го натоварят си става 500кг. А що се отнася до куфарите, те се свалят по завоите,Ще се ползват само за багажа докато се стигне до мястото за настаняване.
                      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                      Коментар


                      • #12
                        От: BMW K1600GT vs K1600GTL

                        Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                        Не , чак по тежък преувеличено е, но като го натоварят си става 500кг. А що се отнася до куфарите, те се свалят по завоите,.
                        Колко много ГТЛ-а сьм виждал с 2 човека и багаж да стьргат степенки из Алпите....опират пак нещата до задкормилното устроиство. За малкото време, което го карах усетих тежестта само при "паркинг" маневрите и бутане на рька.

                        Коментар


                        • #13
                          От: BMW K1600GT vs K1600GTL

                          В крайна сметка да си приключа терзанията от 2 години. Карах, пробвах, този с кардан, а оня няма, този лек онзи тежък, малък или голям и накрая има и краен резултат. В крайна сметка очаквай неочакваното.
                          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                          Коментар


                          • #14
                            От: BMW K1600GT vs K1600GTL

                            Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                            В крайна сметка да си приключа терзанията от 2 години. Карах, пробвах, този с кардан, а оня няма, този лек онзи тежък, малък или голям и накрая има и краен резултат. В крайна сметка очаквай неочакваното.
                            и сега да не смени марката?

                            Коментар


                            • #15
                              От: BMW K1600GT vs K1600GTL

                              Не, марката не я смених, снимки утре като го взема
                              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X